BMW 535 GRAN TURISMO

BMW 535 GRAN TURISMO se vyrábí od roku 2010. V Česku jich jezdí 260, 44 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,5 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 13,8 roku a 265 622 km.

  • 2010–dosud
  • kategorie M1

Výsledky STK

  • Způsobilé 92,3 %
  • Částečně způsobilé 6,2 % stejně stará vozidla 7,6 %
  • Nezpůsobilé 1,54 % stejně stará vozidla 0,49 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 65 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 4,6
  • Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené 3,1
  • Nebezpečí požáru z důvodu hromadění paliva nebo maziva nebo jiného hořlavého materiálu v motorovém prostoru nebo palivové potrubí nebo nádrž je nedostatečně tepelně chráněna od výfukového systému 1,5
  • Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu 1,5

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
BMW
Roky výroby
2010–dosud
V provozu v ČR
260 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 313

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu4,6
  2. Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené3,1
  3. Nebezpečí požáru z důvodu hromadění paliva nebo maziva nebo jiného hořlavého materiálu v motorovém prostoru nebo palivové potrubí nebo nádrž je nedostatečně tepelně chráněna od výfukového systému1,5
  4. Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu1,5
  5. Montáž spojovacího zařízení není uvedena v dokumentaci vozidla nebo neodpovídá požadavkům nebo spojovací zařízení není schváleného typu1,5

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely BMW

ModelČástečně způsobiléProhlídek
BMW 535 GRAN TURISMO 6,2 % 65
BMW 320 7,0 % 6 684
BMW X5 4,9 % 5 758
BMW 530 5,6 % 4 648
BMW X3 4,6 % 4 230
BMW X1 4,2 % 3 130

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 65 pravidelných technických prohlídek aut BMW 535 GRAN TURISMO v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 6,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,5 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 1,54 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 1,05 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.

  • 260 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 44 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu (4,6 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 65 6,2 % −1,5 1,54 % +1,05 13,8 let 265 622 km
2025 82 6,1 % −1,7 0,00 % −0,50 12,5 let 237 268 km
2024 59 5,1 % −2,4 1,69 % +1,17 12,2 let 236 634 km
2023 15 6,7 % +1,3 0,00 % −0,36 10,1 let 226 207 km
2022 15 6,7 % +1,0 0,00 % −0,37 9,9 let 235 935 km
2021 12 0,0 % −4,5 0,00 % −0,30 8,1 let 174 845 km
2020 13 7,7 % +2,5 0,00 % −0,32 8,6 let 202 442 km
2019 10 10,0 % +4,8 0,00 % −0,22 7,5 let 216 256 km
2018 13 0,0 % −4,3 0,00 % −0,32 6,5 let 160 753 km
2017 8 12,5 % +8,6 0,00 % −0,35 5,9 let 136 837 km
2016 11 9,1 % +5,7 0,00 % −0,29 4,7 let 167 543 km
2015 4 0,0 % −2,7 0,00 % −0,30 3,8 let 111 735 km
2014 6 0,0 % −2,1 0,00 % −0,38 3,2 let 112 765 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2025
2011 – – – – 5,9 % (14 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2010; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2025
2011 5,9 %

Vozový park v ČR

V provozu
260
z 326 registrovaných celkem
Zaniklo
11
3,4 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
45 / 10
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
42,3 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 4,6 na 100 prohlídek
    Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
  2. Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené 3,1 na 100 prohlídek
    Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m-1. (8.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  3. Nebezpečí požáru z důvodu hromadění paliva nebo maziva nebo jiného hořlavého materiálu v motorovém prostoru nebo palivové potrubí nebo nádrž je nedostatečně tepelně chráněna od výfukového systému 1,5 na 100 prohlídek
    Z důvodu hromadění maziva v motorovém prostoru (např. spodní kryt motoru) hrozí nebezpečí vzniku požáru. (6.1.3.7.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  4. Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu 1,5 na 100 prohlídek
    Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí. (5.3.4.2.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  5. Montáž spojovacího zařízení není uvedena v dokumentaci vozidla nebo neodpovídá požadavkům nebo spojovací zařízení není schváleného typu 1,5 na 100 prohlídek
    Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení. (6.1.6.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  6. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,5 na 100 prohlídek
    Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  7. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,5 na 100 prohlídek
    Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
  8. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,5 na 100 prohlídek
    Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. (8.2.2.2.1.11, 8. obtěžování okolí)
  9. Nevhodná vůle v pohyblivých spojích pákového mechanismu řízení 1,5 na 100 prohlídek
    V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. (2.1.3.1.1, 2. řízení)

Nejčastější nebezpečné závady

  1. Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý 1,5 na 100 prohlídek
    Po aktivaci brzdy se na vozidle neuvedou v činnost brzdová světla. (4.3.2.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek aut BMW 535 GRAN TURISMO v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak BMW 535 GRAN TURISMO dopadá na STK?

Z 65 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 6,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 1,54 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 7,6 % částečně způsobilých, BMW 535 GRAN TURISMO tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely BMW

  • 3207,0 % · 0,69 %
  • X54,9 % · 0,19 %
  • 5305,6 % · 0,26 %
  • X34,6 % · 0,31 %
  • X14,2 % · 0,19 %
  • 3305,7 % · 0,42 %
  • 3187,5 % · 0,43 %
  • 5257,2 % · 0,96 %
  • 5206,7 % · 0,34 %
  • X63,6 % · 0,06 %
  • 3256,7 % · 0,32 %
  • 1185,5 % · 0,14 %
  • 1165,4 % · 0,97 %
  • Z43,8 % · 0,19 %
  • I33,1 % · 0,00 %
  • 3168,0 % · 1,07 %
  • 5403,9 % · 0,00 %
  • 1206,8 % · 0,41 %
  • 5357,2 % · 0,16 %
  • X44,7 % · 0,16 %
  • X75,9 % · 0,00 %
  • 7304,8 % · 0,37 %
  • Z34,5 % · 0,00 %
  • 7406,6 % · 0,00 %
  • 4205,7 % · 0,00 %
  • M32,5 % · 0,00 %
  • 3356,2 % · 0,00 %
  • 3288,9 % · 0,00 %
  • X22,4 % · 0,00 %
  • 6403,4 % · 0,00 %
  • 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
  • 7505,4 % · 0,00 %
  • 3237,9 % · 0,72 %
  • M43,9 % · 0,00 %
  • 4303,9 % · 0,00 %
  • 6307,6 % · 0,00 %
  • 5238,0 % · 0,00 %
  • M52,4 % · 0,00 %
  • M440I3,4 % · 0,00 %
  • 2184,5 % · 0,50 %
  • 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
  • 4405,2 % · 0,00 %
  • 4355,4 % · 0,00 %
  • 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
  • M340I5,0 % · 0,00 %
  • 2203,2 % · 0,00 %
  • M24,3 % · 0,00 %
  • 5287,3 % · 0,00 %
  • 6503,5 % · 0,00 %
  • 8402,7 % · 0,00 %
  • 6455,2 % · 0,00 %
  • M850I3,1 % · 1,04 %
  • M550D3,2 % · 0,00 %
  • 3404,4 % · 1,11 %
  • 7454,5 % · 0,00 %
  • IX2,8 % · 0,00 %
  • M240I4,2 % · 0,00 %
  • 13010,0 % · 1,43 %
  • M63,1 % · 0,00 %
  • M550I3,2 % · 0,00 %
  • M135I1,6 % · 0,00 %
  • 4280,0 % · 0,00 %
  • M340D1,7 % · 0,00 %
  • 5507,1 % · 0,00 %
  • 5450,0 % · 0,00 %
  • M235I1,9 % · 0,00 %
  • M140I4,0 % · 0,00 %
  • 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
  • 7357,1 % · 0,00 %
  • 1234,9 % · 0,00 %
  • 6350,0 % · 0,00 %
  • X5 M0,0 % · 0,00 %
  • X6 M7,4 % · 0,00 %
  • 51811,5 % · 0,00 %
  • 72813,6 % · 0,00 %
  • 3240,0 % · 7,69 %
  • 52412,5 % · 0,00 %