BMW 123
Hatchback BMW 123 se vyrábí od roku 2007. V Česku jich jezdí 149, 67 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 4 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 16,7 roku a 250 482 km.
- 2007–dosud
- kategorie M1
- Hatchback
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 95,1 %
- Částečně způsobilé 4,9 % stejně stará vozidla 8,9 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,7 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 41 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- BMW
- Roky výroby
- 2007–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 149 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 563Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| BMW 123 | 4,9 % | 41 |
| VOLKSWAGEN TOURAN | 7,3 % | 24 846 |
| ŠKODA YETI | 5,2 % | 18 578 |
| VOLKSWAGEN TIGUAN | 4,3 % | 16 984 |
| CITROËN BERLINGO | 8,5 % | 14 077 |
| AUDI A4 | 6,5 % | 12 611 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 41 pravidelných technických prohlídek aut BMW 123 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 4,0 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,70 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.
- 149 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 67 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 41 | 4,9 % | −4,0 | 0,00 % | −0,70 | 16,7 let | 250 482 km |
| 2025 | 56 | 8,9 % | −0,5 | 0,00 % | −0,74 | 15,7 let | 236 089 km |
| 2024 | 53 | 5,7 % | −3,0 | 0,00 % | −0,73 | 14,4 let | 236 741 km |
| 2023 | 52 | 3,8 % | −3,4 | 0,00 % | −0,65 | 14,1 let | 218 931 km |
| 2022 | 42 | 9,5 % | +2,4 | 0,00 % | −0,58 | 12,7 let | 223 219 km |
| 2021 | 51 | 5,9 % | −0,5 | 0,00 % | −0,62 | 12,1 let | 208 499 km |
| 2020 | 32 | 3,1 % | −3,2 | 0,00 % | −0,47 | 10,5 let | 190 327 km |
| 2019 | 46 | 8,7 % | +2,0 | 2,17 % | +1,84 | 10,0 let | 185 914 km |
| 2018 | 34 | 5,9 % | +0,2 | 0,00 % | −0,53 | 8,8 let | 172 758 km |
| 2017 | 26 | 0,0 % | −5,0 | 0,00 % | −0,54 | 8,1 let | 145 600 km |
| 2016 | 40 | 12,5 % | +7,7 | 0,00 % | −0,54 | 6,9 let | 144 829 km |
| 2015 | 20 | 10,0 % | +6,6 | 0,00 % | −0,55 | 5,6 let | 97 348 km |
| 2014 | 30 | 13,3 % | +9,8 | 0,00 % | −0,71 | 5,2 let | 113 165 km |
| 2013 | 15 | 0,0 % | −3,3 | 0,00 % | −0,52 | 3,7 let | 69 566 km |
| 2012 | 23 | 4,3 % | +1,0 | 0,00 % | −0,97 | 3,5 let | 77 467 km |
| 2011 | 2 | 0,0 % | −2,5 | 0,00 % | −1,25 | 3,0 let | 110 388 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje BMW 123
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 361 mm | 4 239–4 361 |
| Šířka | 1 800 mm | 1 748–1 800 |
| Výška | 1 459 mm | 1 421–1 459 |
| Rozvor | 2 670 mm | 2 660–2 670 |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 1 605 kg | 1 495–1 605 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 085 kg | 1 920–2 085 |
| Brzděný přívěs | 1 300 kg | 1 200–1 300 |
| Nejvyšší rychlost | 246 km/h | 238–246 |
| Spotřeba kombinovaná | 6,0 l/100 km | 5,2–6,3 |
| CO₂ kombinovaně | 135 g/km | 135–143 |
| Hluk za jízdy | 65,0 dB(A) | 65,0–73,0 |
Karoserie
- AB HATCHBACK 93 %
- AC KOMBI 7,1 %
Pohon
- 4×4 93 %
- jedna náprava 7,1 %
Emisní norma
- EURO 6 93 %
- EURO 4 7,1 %
Pneumatiky
- 225/45 R18 57 %
- 225/40 R19 36 %
- 205/50 R17 7,1 %
Tažné zařízení v TP
- ne 71 %
- ano 29 %
Barva
- ČERNÁ 29 %
- MODRÁ 21 %
- ŠEDÁ 21 %
- BÍLÁ 14 %
- ČERVENÁ 14 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Provedení podle začátku VIN
Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy BMW 123 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.
| Začátek VIN | Motor | Ročníky | Vozů | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
WBAUH110 |
N47D20B 34 %, N47D20D 16 %, N 47D20B 1 %, N47 D 20 D 1 % | 2007–2011 | 128 | 20 | 0,0 % | −8,9 | 0,00 % | −0,69 |
WBAUR510 |
N47D20B 51 %, N47D20D 9 % | 2007–2012 | 79 | 11 | 0,0 % | −9,3 | 0,00 % | −0,77 |
Časté otázky
Jak BMW 123 dopadá na STK?
Z 41 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 8,9 % částečně způsobilých, BMW 123 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely BMW
- 3207,0 % · 0,69 %
- X54,9 % · 0,19 %
- 5305,6 % · 0,26 %
- X34,6 % · 0,31 %
- X14,2 % · 0,19 %
- 3305,7 % · 0,42 %
- 3187,5 % · 0,43 %
- 5257,2 % · 0,96 %
- 5206,7 % · 0,34 %
- X63,6 % · 0,06 %
- 3256,7 % · 0,32 %
- 1185,5 % · 0,14 %
- 1165,4 % · 0,97 %
- Z43,8 % · 0,19 %
- I33,1 % · 0,00 %
- 3168,0 % · 1,07 %
- 5403,9 % · 0,00 %
- 1206,8 % · 0,41 %
- 5357,2 % · 0,16 %
- X44,7 % · 0,16 %
- X75,9 % · 0,00 %
- 7304,8 % · 0,37 %
- Z34,5 % · 0,00 %
- 7406,6 % · 0,00 %
- 4205,7 % · 0,00 %
- M32,5 % · 0,00 %
- 3356,2 % · 0,00 %
- 3288,9 % · 0,00 %
- X22,4 % · 0,00 %
- 6403,4 % · 0,00 %
- 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
- 7505,4 % · 0,00 %
- 3237,9 % · 0,72 %
- M43,9 % · 0,00 %
- 4303,9 % · 0,00 %
- 6307,6 % · 0,00 %
- 5238,0 % · 0,00 %
- M52,4 % · 0,00 %
- M440I3,4 % · 0,00 %
- 2184,5 % · 0,50 %
- 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
- 4405,2 % · 0,00 %
- 4355,4 % · 0,00 %
- 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
- M340I5,0 % · 0,00 %
- 2203,2 % · 0,00 %
- M24,3 % · 0,00 %
- 5287,3 % · 0,00 %
- 6503,5 % · 0,00 %
- 8402,7 % · 0,00 %
- 6455,2 % · 0,00 %
- M850I3,1 % · 1,04 %
- M550D3,2 % · 0,00 %
- 3404,4 % · 1,11 %
- 7454,5 % · 0,00 %
- IX2,8 % · 0,00 %
- M240I4,2 % · 0,00 %
- 13010,0 % · 1,43 %
- 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
- M63,1 % · 0,00 %
- M550I3,2 % · 0,00 %
- M135I1,6 % · 0,00 %
- 4280,0 % · 0,00 %
- M340D1,7 % · 0,00 %
- 5507,1 % · 0,00 %
- 5450,0 % · 0,00 %
- M235I1,9 % · 0,00 %
- M140I4,0 % · 0,00 %
- 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
- 7357,1 % · 0,00 %
- 6350,0 % · 0,00 %
- X5 M0,0 % · 0,00 %
- X6 M7,4 % · 0,00 %
- 51811,5 % · 0,00 %
- 72813,6 % · 0,00 %
- 3240,0 % · 7,69 %
- 52412,5 % · 0,00 %