BMW 420
BMW 420 se vyrábí od roku 2013. V Česku jich jezdí 1 530, 37 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 8 let a 139 218 km.
- 2013–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 94,3 %
- Částečně způsobilé 5,7 % stejně stará vozidla 4,7 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,18 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 455 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 0,9
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,7
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 0,7
- Montáž spojovacího zařízení není uvedena v dokumentaci vozidla nebo neodpovídá požadavkům nebo spojovací zařízení není schváleného typu 0,4
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- BMW
- Roky výroby
- 2013–dosud
- V provozu v ČR
- 1 530 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 2 716Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 139 218 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %0,9
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,7
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu0,7
- Montáž spojovacího zařízení není uvedena v dokumentaci vozidla nebo neodpovídá požadavkům nebo spojovací zařízení není schváleného typu0,4
- Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky0,4
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely BMW
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| BMW 420 | 5,7 % | 455 |
| BMW 320 | 7,0 % | 6 684 |
| BMW X5 | 4,9 % | 5 758 |
| BMW 530 | 5,6 % | 4 648 |
| BMW X3 | 4,6 % | 4 230 |
| BMW X1 | 4,2 % | 3 130 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 455 pravidelných technických prohlídek aut BMW 420 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,0 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,18 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.
- 1 530 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 37 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % (0,9 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 455 | 5,7 % | +1,0 | 0,00 % | −0,18 | 8,0 let | 139 218 km |
| 2025 | 437 | 6,9 % | +2,1 | 0,23 % | +0,05 | 7,3 let | 134 736 km |
| 2024 | 414 | 3,4 % | −1,2 | 0,72 % | +0,54 | 7,1 let | 132 936 km |
| 2023 | 343 | 2,6 % | −0,8 | 0,00 % | −0,13 | 6,4 let | 127 973 km |
| 2022 | 349 | 2,9 % | −0,4 | 0,29 % | +0,18 | 5,6 let | 112 836 km |
| 2021 | 264 | 3,8 % | +0,8 | 0,00 % | −0,11 | 4,9 let | 104 007 km |
| 2020 | 217 | 4,6 % | +1,5 | 0,00 % | −0,11 | 4,5 let | 96 596 km |
| 2019 | 131 | 2,3 % | −0,9 | 0,00 % | −0,06 | 3,7 let | 90 909 km |
| 2018 | 96 | 3,1 % | +0,2 | 0,00 % | −0,09 | 3,5 let | 80 040 km |
| 2017 | 6 | 0,0 % | −2,7 | 0,00 % | −0,14 | 3,5 let | 126 997 km |
| 2016 | 4 | 0,0 % | −4,3 | 0,00 % | −0,07 | 1,8 let | 32 806 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut BMW 420 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 2,4 % | – | – | – | 2,4 % (4 let) |
| 2021 | 6,6 % | – | – | – | – |
| 2020 | 0,0 % | – | – | – | – |
| 2019 | 2,7 % | 14,3 % | – | – | – |
| 2018 | 2,2 % | 3,4 % | 5,6 % | – | 5,6 % (8 let) |
| 2017 | 2,0 % | 1,9 % | 3,7 % | – | 14,7 % (9 let) |
| 2016 | 7,0 % | 1,9 % | 4,0 % | 7,6 % | 7,6 % (10 let) |
| 2015 | 1,9 % | 5,6 % | 1,8 % | 9,6 % | 7,7 % (11 let) |
| 2014 | 3,3 % | 2,4 % | 4,8 % | 4,7 % | 5,1 % (12 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2013; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 | STK 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 2,4 % | ||||||||
| 2021 | 6,6 % | ||||||||
| 2020 | 0,0 % | ||||||||
| 2019 | 14,3 % | 2,7 % | |||||||
| 2018 | 5,6 % | 3,4 % | 2,2 % | ||||||
| 2017 | 14,7 % | 3,7 % | 5,6 % | 1,9 % | 2,0 % | ||||
| 2016 | 7,6 % | 10,8 % | 4,0 % | 3,2 % | 1,9 % | 7,0 % | |||
| 2015 | 7,7 % | 9,6 % | 0,0 % | 1,8 % | 0,0 % | 5,6 % | 1,9 % | ||
| 2014 | 5,1 % | 4,7 % | 4,7 % | 4,8 % | 4,8 % | 3,0 % | 2,4 % | 3,3 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %
0,9 na 100 prohlídek
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,7 na 100 prohlídek
Nesvítí některá směrová svítilna. (4.4.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu
0,7 na 100 prohlídek
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v dokumentaci vozidla nebo neodpovídá požadavkům nebo spojovací zařízení není schváleného typu
0,4 na 100 prohlídek
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení. (6.1.6.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky
0,4 na 100 prohlídek
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
0,4 na 100 prohlídek
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. (8.2.2.2.1.11, 8. obtěžování okolí)
-
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu
0,4 na 100 prohlídek
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí. (5.3.4.2.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům
0,4 na 100 prohlídek
Použití neschválené fólie nebo způsob montáže dodatečné úpravy neodpovídá požadavkům (zakrytí střední brzdové svítilny) nebo poškozená fólie (změna zabarvení, trhliny nebo vznik vzduchových bublin mezi nalepenou fólií a sklem) omezuje nebo zkresluje výhled řidiče. (3.2.4.2, 3. výhledy)
-
Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky
0,4 na 100 prohlídek
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
0,4 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Závady u pravidelných prohlídek aut BMW 420 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak BMW 420 dopadá na STK?
Z 455 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,7 % částečně způsobilých, BMW 420 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely BMW
- 3207,0 % · 0,69 %
- X54,9 % · 0,19 %
- 5305,6 % · 0,26 %
- X34,6 % · 0,31 %
- X14,2 % · 0,19 %
- 3305,7 % · 0,42 %
- 3187,5 % · 0,43 %
- 5257,2 % · 0,96 %
- 5206,7 % · 0,34 %
- X63,6 % · 0,06 %
- 3256,7 % · 0,32 %
- 1185,5 % · 0,14 %
- 1165,4 % · 0,97 %
- Z43,8 % · 0,19 %
- I33,1 % · 0,00 %
- 3168,0 % · 1,07 %
- 5403,9 % · 0,00 %
- 1206,8 % · 0,41 %
- 5357,2 % · 0,16 %
- X44,7 % · 0,16 %
- X75,9 % · 0,00 %
- 7304,8 % · 0,37 %
- Z34,5 % · 0,00 %
- 7406,6 % · 0,00 %
- M32,5 % · 0,00 %
- 3356,2 % · 0,00 %
- 3288,9 % · 0,00 %
- X22,4 % · 0,00 %
- 6403,4 % · 0,00 %
- 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
- 7505,4 % · 0,00 %
- 3237,9 % · 0,72 %
- M43,9 % · 0,00 %
- 4303,9 % · 0,00 %
- 6307,6 % · 0,00 %
- 5238,0 % · 0,00 %
- M52,4 % · 0,00 %
- M440I3,4 % · 0,00 %
- 2184,5 % · 0,50 %
- 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
- 4405,2 % · 0,00 %
- 4355,4 % · 0,00 %
- 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
- M340I5,0 % · 0,00 %
- 2203,2 % · 0,00 %
- M24,3 % · 0,00 %
- 5287,3 % · 0,00 %
- 6503,5 % · 0,00 %
- 8402,7 % · 0,00 %
- 6455,2 % · 0,00 %
- M850I3,1 % · 1,04 %
- M550D3,2 % · 0,00 %
- 3404,4 % · 1,11 %
- 7454,5 % · 0,00 %
- IX2,8 % · 0,00 %
- M240I4,2 % · 0,00 %
- 13010,0 % · 1,43 %
- 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
- M63,1 % · 0,00 %
- M550I3,2 % · 0,00 %
- M135I1,6 % · 0,00 %
- 4280,0 % · 0,00 %
- M340D1,7 % · 0,00 %
- 5507,1 % · 0,00 %
- 5450,0 % · 0,00 %
- M235I1,9 % · 0,00 %
- M140I4,0 % · 0,00 %
- 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
- 7357,1 % · 0,00 %
- 1234,9 % · 0,00 %
- 6350,0 % · 0,00 %
- X5 M0,0 % · 0,00 %
- X6 M7,4 % · 0,00 %
- 51811,5 % · 0,00 %
- 72813,6 % · 0,00 %
- 3240,0 % · 7,69 %
- 52412,5 % · 0,00 %