BMW 435
Kupé BMW 435 se vyrábí od roku 2013. V Česku jich jezdí 433, 50 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá podobně než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 10,1 roku a 162 109 km.
- 2013–dosud
- kategorie M1
- Kupé
- 4 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 94,6 %
- Částečně způsobilé 5,4 % stejně stará vozidla 5,7 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,25 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 167 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 2,4
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 1,2
- Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům 0,6
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 0,6
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- BMW
- Roky výroby
- 2013–dosud
- Počet míst
- 4–5
- V provozu v ČR
- 433 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 1 366Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 162 109 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu2,4
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu1,2
- Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům0,6
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla0,6
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla0,6
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| BMW 435 | 5,4 % | 167 |
| VOLKSWAGEN PASSAT | 6,8 % | 48 403 |
| ŠKODA SUPERB | 5,5 % | 54 034 |
| FORD MONDEO | 8,6 % | 17 808 |
| VOLKSWAGEN TOURAN | 7,3 % | 24 846 |
| ŠKODA KODIAQ | 2,4 % | 17 036 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 167 pravidelných technických prohlídek aut BMW 435 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,25 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.
- 433 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 50 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu (2,4 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 167 | 5,4 % | −0,3 | 0,00 % | −0,25 | 10,1 let | 162 109 km |
| 2025 | 177 | 6,8 % | +1,2 | 0,00 % | −0,25 | 9,1 let | 146 977 km |
| 2024 | 197 | 6,1 % | +0,9 | 0,00 % | −0,24 | 8,3 let | 145 385 km |
| 2023 | 167 | 4,8 % | +1,1 | 0,00 % | −0,16 | 7,1 let | 119 634 km |
| 2022 | 172 | 1,7 % | −1,9 | 0,58 % | +0,46 | 6,4 let | 118 590 km |
| 2021 | 151 | 3,3 % | +0,2 | 0,00 % | −0,12 | 5,3 let | 96 443 km |
| 2020 | 148 | 2,7 % | −0,6 | 0,00 % | −0,11 | 4,7 let | 97 046 km |
| 2019 | 107 | 0,9 % | −2,0 | 0,00 % | −0,06 | 3,5 let | 75 125 km |
| 2018 | 78 | 0,0 % | −2,9 | 0,00 % | −0,09 | 3,5 let | 73 060 km |
| 2017 | 2 | 0,0 % | −2,1 | 0,00 % | −0,15 | 3,0 let | 96 553 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut BMW 435 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 7,3 % | 0,0 % | 7,8 % | 2,2 % | 2,2 % (10 let) |
| 2015 | 1,2 % | 2,3 % | 2,5 % | 3,8 % | 9,7 % (11 let) |
| 2014 | 0,0 % | 0,0 % | 4,2 % | 6,8 % | 3,5 % (12 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2013; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 | STK 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 2,2 % | 7,8 % | 0,0 % | 7,3 % | |||||
| 2015 | 9,7 % | 3,8 % | 6,1 % | 2,5 % | 2,3 % | 1,2 % | |||
| 2014 | 3,5 % | 6,7 % | 6,8 % | 4,2 % | 0,0 % | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje BMW 435
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 638 mm | 4 638–4 639 |
| Šířka | 1 825 mm | – |
| Výška | 1 377 mm | 1 377–1 404 |
| Rozvor | 2 810 mm | – |
| Míst k sezení | 4 | 4–5 |
| Provozní hmotnost | 1 649 kg | 1 649–1 825 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 045 kg | 2 045–2 210 |
| Brzděný přívěs | 1 700 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 250 km/h | 210–250 |
| Spotřeba kombinovaná | 7,7 l/100 km | 7,7–10,2 |
| CO₂ kombinovaně | 179 g/km | 179–244 |
| Hluk za jízdy | 70,0 dB(A) | 70,0–74,0 |
Karoserie
- AD KUPÉ 67 %
- AE KABRIOLET 33 %
Pohon
- jedna náprava 67 %
- 4×4 33 %
Emisní norma
- EURO 6 100 %
Pneumatiky
- 225/45 R18 67 %
- 255/45 R18 33 %
Tažné zařízení v TP
- ne 67 %
- ano 33 %
Barva
- ČERVENÁ 67 %
- BÍLÁ 33 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu
2,4 na 100 prohlídek
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
1,2 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům
0,6 na 100 prohlídek
Dodatečně povrchově upravené zasklení není opatřeno povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací číslo ATEST 8 SD XXXX). (3.2.4.3, 3. výhledy)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
0,6 na 100 prohlídek
Kategorie rychlosti pneumatiky je nižší, než je uvedena v registru silničních vozidel (konstrukční rychlost) nebo chybí informace řidiče (např. štítek) o snížené nejvyšší přípustné rychlosti, je-li informace vyžadována. (5.2.3.1.3, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
0,6 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
0,6 na 100 prohlídek
Překročení max. přípustných otáček motoru (omezovače). (8.2.2.2.1.7, 8. obtěžování okolí)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
0,6 na 100 prohlídek
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. (8.2.1.2.4, 8. obtěžování okolí)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
0,6 na 100 prohlídek
Referenční nebo přeběhové otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. (8.2.2.2.1.6, 8. obtěžování okolí)
-
Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky
0,6 na 100 prohlídek
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
0,6 na 100 prohlídek
Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující další měření. (8.2.2.2.1.10, 8. obtěžování okolí)
Závady u pravidelných prohlídek aut BMW 435 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak BMW 435 dopadá na STK?
Z 167 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 5,7 % částečně způsobilých, BMW 435 tedy dopadá zhruba jako průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely BMW
- 3207,0 % · 0,69 %
- X54,9 % · 0,19 %
- 5305,6 % · 0,26 %
- X34,6 % · 0,31 %
- X14,2 % · 0,19 %
- 3305,7 % · 0,42 %
- 3187,5 % · 0,43 %
- 5257,2 % · 0,96 %
- 5206,7 % · 0,34 %
- X63,6 % · 0,06 %
- 3256,7 % · 0,32 %
- 1185,5 % · 0,14 %
- 1165,4 % · 0,97 %
- Z43,8 % · 0,19 %
- I33,1 % · 0,00 %
- 3168,0 % · 1,07 %
- 5403,9 % · 0,00 %
- 1206,8 % · 0,41 %
- 5357,2 % · 0,16 %
- X44,7 % · 0,16 %
- X75,9 % · 0,00 %
- 7304,8 % · 0,37 %
- Z34,5 % · 0,00 %
- 7406,6 % · 0,00 %
- 4205,7 % · 0,00 %
- M32,5 % · 0,00 %
- 3356,2 % · 0,00 %
- 3288,9 % · 0,00 %
- X22,4 % · 0,00 %
- 6403,4 % · 0,00 %
- 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
- 7505,4 % · 0,00 %
- 3237,9 % · 0,72 %
- M43,9 % · 0,00 %
- 4303,9 % · 0,00 %
- 6307,6 % · 0,00 %
- 5238,0 % · 0,00 %
- M52,4 % · 0,00 %
- M440I3,4 % · 0,00 %
- 2184,5 % · 0,50 %
- 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
- 4405,2 % · 0,00 %
- 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
- M340I5,0 % · 0,00 %
- 2203,2 % · 0,00 %
- M24,3 % · 0,00 %
- 5287,3 % · 0,00 %
- 6503,5 % · 0,00 %
- 8402,7 % · 0,00 %
- 6455,2 % · 0,00 %
- M850I3,1 % · 1,04 %
- M550D3,2 % · 0,00 %
- 3404,4 % · 1,11 %
- 7454,5 % · 0,00 %
- IX2,8 % · 0,00 %
- M240I4,2 % · 0,00 %
- 13010,0 % · 1,43 %
- 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
- M63,1 % · 0,00 %
- M550I3,2 % · 0,00 %
- M135I1,6 % · 0,00 %
- 4280,0 % · 0,00 %
- M340D1,7 % · 0,00 %
- 5507,1 % · 0,00 %
- 5450,0 % · 0,00 %
- M235I1,9 % · 0,00 %
- M140I4,0 % · 0,00 %
- 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
- 7357,1 % · 0,00 %
- 1234,9 % · 0,00 %
- 6350,0 % · 0,00 %
- X5 M0,0 % · 0,00 %
- X6 M7,4 % · 0,00 %
- 51811,5 % · 0,00 %
- 72813,6 % · 0,00 %
- 3240,0 % · 7,69 %
- 52412,5 % · 0,00 %