BMW 440

Sedan BMW 440 se vyrábí od roku 2016. V Česku jich jezdí 410, 31 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,9 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7,6 roku a 111 233 km.

  • 2016–dosud
  • kategorie M1
  • Sedan
  • 5 míst
BMW 440 – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 94,8 %
  • Částečně způsobilé 5,2 % stejně stará vozidla 4,2 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,14 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 174 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled 1,1
  • Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 1,1
  • Celkový prostup světla přes zasklení neodpovídá požadavkům 1,1
  • Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 1,1

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
BMW
Roky výroby
2016–dosud
Počet míst
5
V provozu v ČR
410 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 1 064

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 111 233 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled1,1
  2. Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %1,1
  3. Celkový prostup světla přes zasklení neodpovídá požadavkům1,1
  4. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu1,1
  5. Nadměrný zdvih páky nebo nedostatečná rezerva zdvihu v převodu svědčí o nesprávném seřízení parkovací brzdy1,1

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
BMW 440 5,2 % 174
VOLKSWAGEN PASSAT 6,8 % 48 403
ŠKODA SUPERB 5,5 % 54 034
FORD MONDEO 8,6 % 17 808
VOLKSWAGEN TOURAN 7,3 % 24 846
ŠKODA KODIAQ 2,4 % 17 036

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 174 pravidelných technických prohlídek aut BMW 440 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,9 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,14 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.

  • 410 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 31 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled (1,1 na 100 prohlídek).

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 174 5,2 % +0,9 0,00 % −0,14 7,6 let 111 233 km
2025 188 4,3 % 0,0 0,00 % −0,14 6,7 let 107 146 km
2024 216 3,7 % −0,1 0,00 % −0,13 5,7 let 93 174 km
2023 165 1,8 % −1,0 0,61 % +0,52 4,9 let 84 129 km
2022 157 2,5 % −0,1 0,64 % +0,57 4,3 let 71 801 km
2021 99 5,1 % +2,6 0,00 % −0,07 3,5 let 68 014 km
2020 65 13,8 % +11,3 0,00 % −0,07 3,3 let 69 044 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých aut BMW 440 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2020 0,0 % – – – –
2019 0,0 % 2,0 % – – –
2018 1,2 % 5,2 % 5,1 % – 5,1 % (8 let)
2017 3,4 % 2,4 % 3,4 % – –
2016 14,1 % 3,3 % 3,8 % 0,0 % 0,0 % (10 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2016; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020
2020 0,0 %
2019 2,0 % 0,0 %
2018 5,1 % 5,2 % 1,2 %
2017 3,4 % 2,4 % 3,4 %
2016 0,0 % 3,8 % 3,3 % 14,1 %

Vozový park v ČR

V provozu
410
z 565 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
151 / 4
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
26,2 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje BMW 440

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 640 mm –
Šířka 1 825 mm –
Výška 1 404 mm –
Rozvor 2 810 mm –
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 1 760 kg –
Největší přípustná hmotnost 2 245 kg –
Brzděný přívěs 1 800 kg –
Nejvyšší rychlost 250 km/h –
Spotřeba kombinovaná 7,4 l/100 km –
CO₂ kombinovaně 172 g/km –
Hluk za jízdy 71,0 dB(A) –

Karoserie

  • AA SEDAN 100 %

Pohon

  • 4×4 100 %

Pneumatiky

  • 225/50 R17 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERNÁ 100 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy BMW 440 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
WBA4J510 B58B30A 2017–2020 32 12 0,0 % −4,3 0,00 % −0,13
WBA4Z510 B58B30A 73 %, N43B20A 3 % 2017–2020 30 7 0,0 % −3,6 0,00 % −0,11

Nejčastější vážné závady

  1. V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled 1,1 na 100 prohlídek
    Překážka v poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180°, která narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled. (3.1.1.1, 3. výhledy)
  2. Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 1,1 na 100 prohlídek
    Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
  3. Celkový prostup světla přes zasklení neodpovídá požadavkům 1,1 na 100 prohlídek
    V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %. (3.2.2.1, 3. výhledy)
  4. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 1,1 na 100 prohlídek
    Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
  5. Nadměrný zdvih páky nebo nedostatečná rezerva zdvihu v převodu svědčí o nesprávném seřízení parkovací brzdy 1,1 na 100 prohlídek
    Maximální brzdný účinek je dosažen až po více jak 2/3 celkového zdvihu ovladače parkovací brzdy, pokud výrobce nestanoví jinak. (1.1.6.3.1, 1. brzdové zařízení)
  6. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,6 na 100 prohlídek
    U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  7. Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům 0,6 na 100 prohlídek
    Dodatečně povrchově upravené zasklení není opatřeno povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací číslo ATEST 8 SD XXXX). (3.2.4.3, 3. výhledy)
  8. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 0,6 na 100 prohlídek
    Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. (8.2.1.2.1, 8. obtěžování okolí)
  9. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 0,6 na 100 prohlídek
    Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)

Závady u pravidelných prohlídek aut BMW 440 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak BMW 440 dopadá na STK?

Z 174 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,2 % částečně způsobilých, BMW 440 tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely BMW

  • 3207,0 % · 0,69 %
  • X54,9 % · 0,19 %
  • 5305,6 % · 0,26 %
  • X34,6 % · 0,31 %
  • X14,2 % · 0,19 %
  • 3305,7 % · 0,42 %
  • 3187,5 % · 0,43 %
  • 5257,2 % · 0,96 %
  • 5206,7 % · 0,34 %
  • X63,6 % · 0,06 %
  • 3256,7 % · 0,32 %
  • 1185,5 % · 0,14 %
  • 1165,4 % · 0,97 %
  • Z43,8 % · 0,19 %
  • I33,1 % · 0,00 %
  • 3168,0 % · 1,07 %
  • 5403,9 % · 0,00 %
  • 1206,8 % · 0,41 %
  • 5357,2 % · 0,16 %
  • X44,7 % · 0,16 %
  • X75,9 % · 0,00 %
  • 7304,8 % · 0,37 %
  • Z34,5 % · 0,00 %
  • 7406,6 % · 0,00 %
  • 4205,7 % · 0,00 %
  • M32,5 % · 0,00 %
  • 3356,2 % · 0,00 %
  • 3288,9 % · 0,00 %
  • X22,4 % · 0,00 %
  • 6403,4 % · 0,00 %
  • 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
  • 7505,4 % · 0,00 %
  • 3237,9 % · 0,72 %
  • M43,9 % · 0,00 %
  • 4303,9 % · 0,00 %
  • 6307,6 % · 0,00 %
  • 5238,0 % · 0,00 %
  • M52,4 % · 0,00 %
  • M440I3,4 % · 0,00 %
  • 2184,5 % · 0,50 %
  • 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
  • 4355,4 % · 0,00 %
  • 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
  • M340I5,0 % · 0,00 %
  • 2203,2 % · 0,00 %
  • M24,3 % · 0,00 %
  • 5287,3 % · 0,00 %
  • 6503,5 % · 0,00 %
  • 8402,7 % · 0,00 %
  • 6455,2 % · 0,00 %
  • M850I3,1 % · 1,04 %
  • M550D3,2 % · 0,00 %
  • 3404,4 % · 1,11 %
  • 7454,5 % · 0,00 %
  • IX2,8 % · 0,00 %
  • M240I4,2 % · 0,00 %
  • 13010,0 % · 1,43 %
  • 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
  • M63,1 % · 0,00 %
  • M550I3,2 % · 0,00 %
  • M135I1,6 % · 0,00 %
  • 4280,0 % · 0,00 %
  • M340D1,7 % · 0,00 %
  • 5507,1 % · 0,00 %
  • 5450,0 % · 0,00 %
  • M235I1,9 % · 0,00 %
  • M140I4,0 % · 0,00 %
  • 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
  • 7357,1 % · 0,00 %
  • 1234,9 % · 0,00 %
  • 6350,0 % · 0,00 %
  • X5 M0,0 % · 0,00 %
  • X6 M7,4 % · 0,00 %
  • 51811,5 % · 0,00 %
  • 72813,6 % · 0,00 %
  • 3240,0 % · 7,69 %
  • 52412,5 % · 0,00 %