BMW 220
Sedan BMW 220 se vyrábí od roku 2014. V Česku jich jezdí 505, 44 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6,9 roku a 121 368 km.
- 2014–dosud
- kategorie M1
- Sedan
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 96,8 %
- Částečně způsobilé 3,2 % stejně stará vozidla 4,2 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,15 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 155 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený 0,6
- Jakákoliv úprava brzdové svítilny nebo zdroje světla 0,6
- Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 0,6
- Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 0,6
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- BMW
- Roky výroby
- 2014–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 505 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 793Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený0,6
- Jakákoliv úprava brzdové svítilny nebo zdroje světla0,6
- Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy0,6
- Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %0,6
- Nadměrné kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola (ovalita nebo házivost)0,6
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| BMW 220 | 3,2 % | 155 |
| ŠKODA OCTAVIA | 6,8 % | 246 232 |
| VOLKSWAGEN PASSAT | 6,8 % | 48 403 |
| ŠKODA SUPERB | 5,5 % | 54 034 |
| FORD MONDEO | 8,6 % | 17 808 |
| VOLKSWAGEN TOURAN | 7,3 % | 24 846 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 155 pravidelných technických prohlídek aut BMW 220 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,0 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,15 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.
- 505 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 44 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený (0,6 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 155 | 3,2 % | −1,0 | 0,00 % | −0,15 | 6,9 let | 121 368 km |
| 2025 | 153 | 2,0 % | −2,8 | 0,00 % | −0,18 | 7,5 let | 127 052 km |
| 2024 | 121 | 3,3 % | −1,0 | 0,00 % | −0,17 | 6,5 let | 112 846 km |
| 2023 | 100 | 5,0 % | +1,5 | 0,00 % | −0,14 | 6,5 let | 108 054 km |
| 2022 | 77 | 1,3 % | −2,0 | 0,00 % | −0,10 | 5,7 let | 97 242 km |
| 2021 | 75 | 2,7 % | −0,3 | 0,00 % | −0,11 | 4,8 let | 84 742 km |
| 2020 | 59 | 3,4 % | +0,5 | 0,00 % | −0,08 | 3,8 let | 77 993 km |
| 2019 | 43 | 4,7 % | +1,6 | 0,00 % | −0,06 | 3,5 let | 67 650 km |
| 2018 | 8 | 0,0 % | −2,9 | 0,00 % | −0,10 | 3,3 let | 57 369 km |
| 2017 | 2 | 0,0 % | −3,7 | 0,00 % | −0,18 | 1,5 let | 26 469 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut BMW 220 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0,0 % | – | – | – | 0,0 % (4 let) |
| 2020 | 0,0 % | – | – | – | – |
| 2016 | 2,4 % | 0,0 % | 2,8 % | – | – |
| 2015 | 4,9 % | 5,0 % | 4,1 % | 1,9 % | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2014; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0,0 % | |||||||
| 2020 | 0,0 % | |||||||
| 2016 | 2,8 % | 0,0 % | 2,4 % | |||||
| 2015 | 1,9 % | 4,1 % | 5,0 % | 4,9 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje BMW 220
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 546 mm | – |
| Šířka | 1 800 mm | – |
| Výška | 1 445 mm | – |
| Rozvor | 2 670 mm | – |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 1 525 kg | – |
| Největší přípustná hmotnost | 1 985 kg | – |
| Brzděný přívěs | 1 300 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 230 km/h | – |
| Spotřeba kombinovaná | 5,4 l/100 km | 5,3–5,4 |
| CO₂ kombinovaně | 121 g/km | 120–123 |
| Hluk za jízdy | 67,0 dB(A) | – |
Karoserie
- AA SEDAN 98 %
- AD KUPÉ 2,5 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 6 100 %
Pneumatiky
- 225/45 R18 61 %
- 225/40 R19 32 %
- 205/55 R17 4,9 %
- 225/40 R18 2,4 %
Tažné zařízení v TP
- ne 83 %
- ano 17 %
Barva
- ŠEDÁ 29 %
- BÍLÁ 20 %
- ČERNÁ 17 %
- MODRÁ 15 %
- FIALOVÁ 12 %
- ČERVENÁ 7,3 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený
0,6 na 100 prohlídek
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. (4.2.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Jakákoliv úprava brzdové svítilny nebo zdroje světla
0,6 na 100 prohlídek
Nepovolená úprava brzdové svítilny nebo zdroje světla. (4.3.3.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy
0,6 na 100 prohlídek
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. (1.1.14.1.2, 1. brzdové zařízení)
-
Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %
0,6 na 100 prohlídek
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Nadměrné kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola (ovalita nebo házivost)
0,6 na 100 prohlídek
Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy. (1.2.1.5, 1. brzdové zařízení)
-
Počet, kategorie, umístění, barva nebo intenzita vyzařovaného světla, nebo geometrická viditelnost brzdových svítilen, není v souladu s požadavky
0,6 na 100 prohlídek
Intenzita vyzařovaného světla brzdové svítilny zjevně neodpovídá požadavkům (je nízká). (4.3.3.1.6, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,6 na 100 prohlídek
Nesvítí některá směrová svítilna. (4.4.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek aut BMW 220 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak BMW 220 dopadá na STK?
Z 155 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,2 % částečně způsobilých, BMW 220 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely BMW
- 3207,0 % · 0,69 %
- X54,9 % · 0,19 %
- 5305,6 % · 0,26 %
- X34,6 % · 0,31 %
- X14,2 % · 0,19 %
- 3305,7 % · 0,42 %
- 3187,5 % · 0,43 %
- 5257,2 % · 0,96 %
- 5206,7 % · 0,34 %
- X63,6 % · 0,06 %
- 3256,7 % · 0,32 %
- 1185,5 % · 0,14 %
- 1165,4 % · 0,97 %
- Z43,8 % · 0,19 %
- I33,1 % · 0,00 %
- 3168,0 % · 1,07 %
- 5403,9 % · 0,00 %
- 1206,8 % · 0,41 %
- 5357,2 % · 0,16 %
- X44,7 % · 0,16 %
- X75,9 % · 0,00 %
- 7304,8 % · 0,37 %
- Z34,5 % · 0,00 %
- 7406,6 % · 0,00 %
- 4205,7 % · 0,00 %
- M32,5 % · 0,00 %
- 3356,2 % · 0,00 %
- 3288,9 % · 0,00 %
- X22,4 % · 0,00 %
- 6403,4 % · 0,00 %
- 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
- 7505,4 % · 0,00 %
- 3237,9 % · 0,72 %
- M43,9 % · 0,00 %
- 4303,9 % · 0,00 %
- 6307,6 % · 0,00 %
- 5238,0 % · 0,00 %
- M52,4 % · 0,00 %
- M440I3,4 % · 0,00 %
- 2184,5 % · 0,50 %
- 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
- 4405,2 % · 0,00 %
- 4355,4 % · 0,00 %
- 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
- M340I5,0 % · 0,00 %
- M24,3 % · 0,00 %
- 5287,3 % · 0,00 %
- 6503,5 % · 0,00 %
- 8402,7 % · 0,00 %
- 6455,2 % · 0,00 %
- M850I3,1 % · 1,04 %
- M550D3,2 % · 0,00 %
- 3404,4 % · 1,11 %
- 7454,5 % · 0,00 %
- IX2,8 % · 0,00 %
- M240I4,2 % · 0,00 %
- 13010,0 % · 1,43 %
- 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
- M63,1 % · 0,00 %
- M550I3,2 % · 0,00 %
- M135I1,6 % · 0,00 %
- 4280,0 % · 0,00 %
- M340D1,7 % · 0,00 %
- 5507,1 % · 0,00 %
- 5450,0 % · 0,00 %
- M235I1,9 % · 0,00 %
- M140I4,0 % · 0,00 %
- 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
- 7357,1 % · 0,00 %
- 1234,9 % · 0,00 %
- 6350,0 % · 0,00 %
- X5 M0,0 % · 0,00 %
- X6 M7,4 % · 0,00 %
- 51811,5 % · 0,00 %
- 72813,6 % · 0,00 %
- 3240,0 % · 7,69 %
- 52412,5 % · 0,00 %