FIAT LINEA

Sedan FIAT LINEA se vyrábí od roku 2007. V Česku jich jezdí 725, 6 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3,1 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 16,1 roku a 168 316 km.

  • 2007–dosud
  • kategorie M1
  • Sedan
  • 5 míst
FIAT LINEA – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 87,8 %
  • Částečně způsobilé 11,8 % stejně stará vozidla 8,7 %
  • Nezpůsobilé 0,39 % stejně stará vozidla 0,64 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 255 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,0
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 2,0
  • Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,6
  • Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 1,2

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
FIAT
Roky výroby
2007–dosud
Počet míst
5
V provozu v ČR
725 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 5 716

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 168 316 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům2,0
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty2,0
  3. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,6
  4. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem1,2
  5. Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu1,2

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
FIAT LINEA 11,8 % 255
ŠKODA OCTAVIA 6,8 % 246 232
VOLKSWAGEN GOLF 7,3 % 52 862
FORD FOCUS 9,8 % 31 670
ŠKODA RAPID 4,6 % 30 756
OPEL ASTRA 8,0 % 13 788

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 255 pravidelných technických prohlídek aut FIAT LINEA v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 11,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,1 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,39 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,25 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka FIAT: 8,7 % a 0,77 %.

  • 725 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 6 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům (2 na 100 prohlídek).
  • Nesrovnalost ve stavu tachometru: 3 % vozů (všechna osobní auta 1,2 %).
  • Zaniklé vozy: polovina měla při poslední prohlídce víc než 187 500 km, průměrně ve stáří 11,1 let.

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 255 11,8 % +3,1 0,39 % −0,25 16,1 let 168 316 km
2025 321 11,2 % +2,1 0,31 % −0,38 15,1 let 161 598 km
2024 371 12,1 % +3,6 0,54 % −0,17 14,2 let 161 617 km
2023 371 5,4 % −1,5 0,81 % +0,23 13,1 let 153 122 km
2022 384 8,9 % +2,0 0,52 % −0,03 12,3 let 147 859 km
2021 392 6,4 % +0,5 0,26 % −0,28 11,1 let 139 873 km
2020 405 9,1 % +2,9 0,00 % −0,46 10,3 let 132 616 km
2019 422 8,1 % +2,1 0,24 % −0,05 8,9 let 135 057 km
2018 435 6,7 % +1,4 0,46 % −0,02 8,3 let 122 326 km
2017 437 5,9 % +1,6 0,92 % +0,47 6,9 let 111 712 km
2016 435 4,6 % +0,4 0,46 % −0,01 6,2 let 100 239 km
2015 401 3,0 % −0,2 1,25 % +0,72 5,2 let 92 343 km
2014 380 2,6 % −0,5 0,26 % −0,37 4,6 let 79 708 km
2013 312 3,5 % +0,2 0,00 % −0,57 3,9 let 77 885 km
2012 269 3,3 % +0,2 0,00 % −0,96 3,4 let 67 384 km
2011 87 3,4 % +0,4 1,15 % −0,32 3,1 let 73 840 km
2010 19 0,0 % −5,6 0,00 % −3,40 1,5 let 68 993 km
2009 18 5,6 % −0,3 0,00 % −3,54 0,9 let 53 730 km
2008 2 0,0 % −5,7 0,00 % −4,08 1,0 let 51 435 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých aut FIAT LINEA podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2013 4,5 % 9,8 % – – –
2012 3,6 % 5,9 % 13,0 % 2,6 % –
2011 4,8 % 3,8 % 2,7 % 4,8 % –
2010 2,1 % 7,4 % 7,8 % 9,3 % 12,1 % (16 let)
2009 3,7 % 1,0 % 6,5 % 10,1 % 22,0 % (17 let)
2008 3,4 % 2,7 % 3,7 % 6,3 % 2,2 % (18 let)
2007 2,9 % 3,0 % 5,5 % 5,5 % –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2007; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020STK 2019STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011
2013 9,8 % 4,5 %
2012 7,9 % 2,6 % 13,0 % 5,9 % 3,6 %
2011 6,3 % 3,4 % 4,8 % 2,7 % 3,8 % 4,8 %
2010 12,1 % 13,8 % 11,4 % 9,3 % 7,8 % 7,4 % 2,1 %
2009 22,0 % 9,5 % 10,2 % 5,5 % 11,9 % 6,7 % 20,0 % 10,1 % 9,8 % 6,5 % 5,6 % 1,0 % 3,7 %
2008 2,2 % 12,5 % 13,2 % 10,9 % 9,4 % 3,4 % 6,0 % 2,5 % 6,3 % 2,7 % 3,7 % 5,7 % 2,7 % 3,4 %
2007 20,6 % 2,3 % 6,7 % 11,5 % 5,5 % 5,5 % 3,0 % 2,9 %

Nesrovnalosti v nárůstu počtu km

S nesrovnalostí
2,98 %
7 z 235 vozů
Stejné ročníky: všechna osobní auta
1,2 %
o 1,77 p. b. více

Podle ročníku

Podle roku zjištění

Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.

Nájezd zaniklých vozů

Zaniklé vozy
98
se stavem tachometru z prohlídek STK
Střední poslední nájezd
187 500 km
polovina vozů zanikla s nižším
Průměrný poslední nájezd
191 574 km
při poslední prohlídce
Stáří při poslední prohlídce
11,1 let
průměr, od první registrace

Poslední známý nájezd (tis. km)

Vozy se stavem ZÁNIK v registru vozidel (trvalé vyřazení, zpravidla ekologická likvidace) a stav tachometru při jejich poslední technické prohlídce od roku 2008. Vůz mohl zaniknout až dva roky po ní, skutečný konečný nájezd je proto o něco vyšší. Model a generace podle zápisu při prohlídce, osobní automobily (M1).

Vozový park v ČR

V provozu
725
z 980 registrovaných celkem
Zaniklo
140
14,3 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
88 / 27
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
5,7 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje FIAT LINEA

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 560 mm –
Šířka 1 730 mm –
Výška 1 494 mm 1 450–1 494
Rozvor 2 603 mm –
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 1 235 kg 1 205–1 335
Největší přípustná hmotnost 1 660 kg 1 660–1 700
Brzděný přívěs 1 200 kg –
Nejvyšší rychlost 165 km/h 165–195
Spotřeba kombinovaná 6,3 l/100 km 4,7–6,8
CO₂ kombinovaně 148 g/km 123–159
Hluk za jízdy 71,5 dB(A) 71,5–72,0

Karoserie

  • AA SEDAN 88 %
  • SEDAN 13 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 4 100 %

Pneumatiky

  • 185/65 R15 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 72 %
  • ano 28 %

Barva

  • ŠEDÁ 39 %
  • MODRÁ 28 %
  • BÍLÁ 5,6 %
  • ČERNÁ 5,6 %
  • ŽLUTÁ 5,6 %
  • MODRÁ-METAL 5,6 %
  • ŠEDÁ-METAL 5,6 %
  • ČERNÁ-METAL 5,6 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy FIAT LINEA podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
ZFA32300 350A1000 27 %, 199A3000 20 %, 198A4000 7 %, 199B1000 2 % 1900–2014 1 671 257 11,7 % +3,0 0,39 % −0,25

Nejčastější vážné závady

  1. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,0 na 100 prohlídek
    Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. (4.4.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 2,0 na 100 prohlídek
    Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  3. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,6 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  4. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 1,2 na 100 prohlídek
    Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. (8.2.1.2.1, 8. obtěžování okolí)
  5. Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 1,2 na 100 prohlídek
    Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  6. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2 na 100 prohlídek
    U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  7. Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru 1,2 na 100 prohlídek
    Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. (1.4.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
  8. Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný 1,2 na 100 prohlídek
    Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. (4.1.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  9. Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 1,2 na 100 prohlídek
    Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
  10. Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 1,2 na 100 prohlídek
    Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. (6.2.1.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)

Závady u pravidelných prohlídek aut FIAT LINEA v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak FIAT LINEA dopadá na STK?

Z 255 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 11,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,39 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 8,7 % částečně způsobilých, FIAT LINEA tedy dopadá hůř než průměr.

Kolik FIAT LINEA najede, než skončí?

Z 98 zaniklých vozů měla polovina při poslední prohlídce víc než 187 500 km, průměrně 191 574 km ve stáří 11,1 let.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely FIAT