MERCEDES-BENZ R 320 dodávka N1

MERCEDES-BENZ R 320.

  • kategorie N1

Výsledky STK

  • Způsobilé 92,9 %
  • Částečně způsobilé 7,1 % stejně stará vozidla 10,5 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,87 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 14 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Brzdové potrubí je poškozené nebo zalomené nebo zkorodované nebo spojovací prvky brzdového potrubí jsou poškozené nebo nejsou spolehlivé 7,1

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ

Počet prohlídek podle let

Celkem 721

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Brzdové potrubí je poškozené nebo zalomené nebo zkorodované nebo spojovací prvky brzdového potrubí jsou poškozené nebo nejsou spolehlivé7,1

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely MERCEDES-BENZ

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ R 320 – 14
MERCEDES-BENZ SPRINTER 8,1 % 3 750
MERCEDES-BENZ VITO 7,4 % 1 102
MERCEDES-BENZ CITAN 8,4 % 251
MERCEDES-BENZ VITO 111 13,5 % 148
MERCEDES-BENZ ML 320 5,5 % 145

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 14 pravidelných technických prohlídek dodávek MERCEDES-BENZ R 320 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka MERCEDES-BENZ: 8,7 % a 0,92 %.

  • Nejčastější vážná závada: Brzdové potrubí je poškozené nebo zalomené nebo zkorodované nebo spojovací prvky brzdového potrubí jsou poškozené nebo nejsou spolehlivé (7,1 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 14 7,1 % −3,4 0,00 % −0,87 17,9 let 268 854 km
2025 15 0,0 % −12,0 0,00 % −1,02 17,2 let 342 773 km
2024 22 9,1 % −1,7 0,00 % −0,96 16,1 let 298 802 km
2023 28 14,3 % +5,3 0,00 % −0,85 15,2 let 287 846 km
2022 44 4,5 % −4,5 2,27 % +1,42 14,0 let 283 733 km
2021 46 6,5 % −1,6 0,00 % −0,88 13,2 let 281 210 km
2020 49 2,0 % −6,6 0,00 % −0,72 12,1 let 269 334 km
2019 39 2,6 % −6,8 0,00 % −0,56 11,2 let 260 047 km
2018 57 8,8 % −0,2 1,75 % +0,98 10,2 let 251 769 km
2017 38 2,6 % −6,4 0,00 % −0,83 9,2 let 218 143 km
2016 62 6,5 % −2,7 0,00 % −0,90 8,3 let 222 685 km
2015 45 6,7 % 0,0 0,00 % −1,10 7,5 let 193 932 km
2014 67 6,0 % +0,3 0,00 % −1,05 6,3 let 172 120 km
2013 47 2,1 % −4,3 0,00 % −1,03 5,4 let 156 075 km
2012 77 7,8 % +2,3 0,00 % −1,40 4,3 let 135 859 km
2011 37 2,7 % −2,0 0,00 % −1,87 3,6 let 119 089 km
2010 30 6,7 % +2,1 0,00 % −2,07 3,5 let 102 040 km
2009 4 0,0 % −4,8 0,00 % −1,88 3,0 let 97 139 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2016
2008 7,5 % 11,4 % 0,0 % – 0,0 % (8 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2016STK 2014STK 2012
2008 0,0 % 11,4 % 7,5 %

Nejčastější vážné závady

  1. Brzdové potrubí je poškozené nebo zalomené nebo zkorodované nebo spojovací prvky brzdového potrubí jsou poškozené nebo nejsou spolehlivé 7,1 na 100 prohlídek
    Brzdové potrubí nebo spojovací prvky jsou poškozeny nebo deformovány nebo jsou nadměrně zkorodovány (tzv. hloubková koroze). (1.1.11.3.2, 1. brzdové zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek dodávek MERCEDES-BENZ R 320 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ R 320 dopadá na STK?

Z 14 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 10,5 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ R 320 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ