AUDI R8

Kupé AUDI R8 se vyrábí od roku 2007. V Česku jich jezdí 14, 100 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 2007–dosud
  • kategorie M1
  • Kupé
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 7,6 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,56 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 11 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
AUDI
Roky výroby
2007–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
14 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 497

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s dalšími modely AUDI

ModelČástečně způsobiléProhlídek
AUDI R8 – 11
AUDI A4 6,5 % 12 034
AUDI A6 5,4 % 9 033
AUDI A3 8,6 % 3 795
AUDI Q7 3,6 % 2 935
AUDI A3 SPORTBACK 6,6 % 2 737

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 11 pravidelných technických prohlídek aut AUDI R8 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka AUDI: 5,6 % a 0,29 %.

  • 14 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 100 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 11 0,0 % −7,6 0,00 % −0,56 14,2 let 63 623 km
2025 12 0,0 % −7,4 0,00 % −0,47 12,0 let 68 032 km
2024 19 0,0 % −7,7 0,00 % −0,60 12,7 let 81 017 km
2023 48 4,2 % −1,6 0,00 % −0,44 10,9 let 63 869 km
2022 50 0,0 % −5,7 0,00 % −0,41 10,1 let 62 327 km
2021 48 2,1 % −2,8 0,00 % −0,40 9,1 let 58 052 km
2020 51 0,0 % −5,4 0,00 % −0,36 8,7 let 61 826 km
2019 42 0,0 % −5,7 0,00 % −0,26 8,2 let 50 637 km
2018 42 2,4 % −2,7 0,00 % −0,43 7,6 let 59 070 km
2017 34 2,9 % −1,8 0,00 % −0,51 7,5 let 59 965 km
2016 24 0,0 % −4,3 0,00 % −0,47 6,2 let 57 680 km
2015 32 6,3 % +2,5 0,00 % −0,61 5,9 let 60 101 km
2014 29 3,4 % 0,0 0,00 % −0,68 5,1 let 52 989 km
2013 26 7,7 % +4,0 0,00 % −0,64 4,3 let 49 936 km
2012 17 11,8 % +8,3 0,00 % −1,04 3,9 let 45 685 km
2011 9 0,0 % −3,1 0,00 % −1,54 3,1 let 52 882 km
2010 3 0,0 % −4,5 0,00 % −2,72 2,3 let 29 090 km

Vozový park v ČR

V provozu
14
z 21 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
6 / 1
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
100 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje AUDI R8

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 431 mm 4 431–4 440
Šířka 1 904 mm 1 904–1 929
Výška 1 239 mm 1 239–1 259
Rozvor 2 650 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 1 640 kg 1 595–1 800
Největší přípustná hmotnost 1 865 kg 1 860–2 025
Nejvyšší rychlost 301 km/h 250–316
Spotřeba kombinovaná 13,6 l/100 km 13,6–14,6
CO₂ kombinovaně 325 g/km 325–349
Hluk za jízdy 74,0 dB(A) 74,0–75,0

Karoserie

  • AD KUPÉ 86 %
  • KUPÉ 7,1 %
  • AE KABRIOLET 7,1 %

Pohon

  • 4×4 100 %

Emisní norma

  • EURO 4 78 %
  • EURO 5 22 %

Pneumatiky

  • 235/40 R18 71 %
  • 235/35 R19 21 %
  • 235/40 R19 7,1 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • BÍLÁ 29 %
  • ŠEDÁ 21 %
  • ČERNÁ 21 %
  • MODRÁ 7,1 %
  • HNĚDÁ 7,1 %
  • ZELENÁ 7,1 %
  • ČERVENÁ 7,1 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy AUDI R8 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
WUAZZZ42 BYH 32 %, BUJ 12 %, CND 5 %, CTY 4 % 2006–2015 298 45 2,2 % −6,0 0,00 % −0,58
WAUZZZ42 BYH 46 %, BUJ 14 %, CND 9 %, CMP 5 % 2007–2015 44 1 0,0 % −9,3 0,00 % −0,89

Časté otázky

Jak AUDI R8 dopadá na STK?

Z 11 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 7,6 % částečně způsobilých, AUDI R8 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely AUDI