PIAGGIO NRG motocykl
Skútr PIAGGIO NRG se vyrábí od roku 1994. V Česku jich jezdí 704, 34 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,4 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 23,4 roku a 15 924 km.
- 1994–dosud
- kategorie L
- Skútr
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 96,2 %
- Částečně způsobilé 3,8 % stejně stará vozidla 4,2 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,29 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 78 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje 1,3
- Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti 1,3
- Ovladač vozidla nefunguje správně nebo je nespolehlivý či poškozený nebo je neodborně změněn tak, že může při ovládání vozidla způsobit zranění řidiče nebo neodpovídá požadavkům 1,3
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 1,3
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- PIAGGIO
- Roky výroby
- 1994–dosud
- Palivo
- benzín
- Výkon
- 3 kW
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 704 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 2 423Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje1,3
- Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti1,3
- Ovladač vozidla nefunguje správně nebo je nespolehlivý či poškozený nebo je neodborně změněn tak, že může při ovládání vozidla způsobit zranění řidiče nebo neodpovídá požadavkům1,3
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu1,3
- Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky1,3
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely PIAGGIO
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| PIAGGIO NRG | 3,8 % | 78 |
| PIAGGIO VESPA PRIMAVERA 125 | 2,6 % | 347 |
| PIAGGIO VESPA | 2,1 % | 336 |
| PIAGGIO MEDLEY 125 | 1,5 % | 195 |
| PIAGGIO LIBERTY 125 | 3,4 % | 176 |
| PIAGGIO BEVERLY 350 | 4,8 % | 83 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 78 pravidelných technických prohlídek motocyklů PIAGGIO NRG v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,29 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka PIAGGIO: 4,3 % a 0,36 %.
- 704 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 34 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje (1,3 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 78 | 3,8 % | −0,4 | 0,00 % | −0,29 | 23,4 let | 15 924 km |
| 2025 | 91 | 0,0 % | −4,6 | 0,00 % | −0,32 | 22,9 let | 15 528 km |
| 2024 | 87 | 3,4 % | −1,0 | 0,00 % | −0,34 | 21,6 let | 14 794 km |
| 2023 | 116 | 3,4 % | −0,4 | 0,00 % | −0,28 | 20,5 let | 15 182 km |
| 2022 | 102 | 9,8 % | +5,7 | 0,00 % | −0,29 | 19,7 let | 14 918 km |
| 2021 | 99 | 6,1 % | +1,9 | 1,01 % | +0,68 | 18,4 let | 17 764 km |
| 2020 | 114 | 3,5 % | −1,5 | 0,88 % | +0,47 | 17,4 let | 15 549 km |
| 2019 | 139 | 8,6 % | +3,6 | 0,00 % | −0,25 | 16,5 let | 14 043 km |
| 2018 | 161 | 5,0 % | −0,4 | 0,00 % | −0,26 | 15,5 let | 15 348 km |
| 2017 | 145 | 11,0 % | +4,0 | 0,69 % | +0,41 | 14,7 let | 14 903 km |
| 2016 | 107 | 9,3 % | +1,6 | 0,00 % | −0,28 | 13,2 let | 15 439 km |
| 2015 | 173 | 6,4 % | +2,4 | 1,73 % | +1,33 | 12,3 let | 12 874 km |
| 2014 | 201 | 3,0 % | −0,4 | 0,50 % | +0,10 | 11,6 let | 12 927 km |
| 2013 | 154 | 2,6 % | −1,1 | 0,00 % | −0,49 | 10,8 let | 12 035 km |
| 2012 | 136 | 8,1 % | +4,5 | 0,00 % | −0,82 | 9,4 let | 12 355 km |
| 2011 | 146 | 4,8 % | +1,6 | 0,00 % | −1,28 | 8,4 let | 11 387 km |
| 2010 | 209 | 2,4 % | −0,7 | 1,44 % | +0,19 | 7,6 let | 10 957 km |
| 2009 | 160 | 1,9 % | −1,3 | 0,63 % | −0,57 | 7,2 let | 12 265 km |
| 2008 | 5 | 0,0 % | −4,2 | 0,00 % | −1,63 | 7,2 let | 11 467 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých motocyklů PIAGGIO NRG podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2005 | – | 6,3 % | – | – | – |
| 2004 | – | 1,2 % | – | 0,0 % | 0,0 % (19 let) |
| 2003 | – | 0,0 % | – | 1,8 % | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1994; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2023 | STK 2019 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2015 | STK 2014 | STK 2013 | STK 2011 | STK 2010 | STK 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005 | 6,3 % | |||||||||
| 2004 | 0,0 % | 6,5 % | 2,8 % | 0,0 % | 1,2 % | |||||
| 2003 | 2,9 % | 3,0 % | 6,1 % | 2,4 % | 1,8 % | 2,9 % | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje PIAGGIO NRG
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 1 860 mm | 1 860–1 870 |
| Šířka | 700 mm | 700–720 |
| Výška | 1 120 mm | 1 120–1 150 |
| Rozvor | 1 280 mm | – |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 91 kg | 91–98 |
| Největší přípustná hmotnost | 275 kg | 275–280 |
| Nejvyšší rychlost | 50 km/h | 45–50 |
| Hluk za jízdy | 69,0 dB(A) | 69,0–71,0 |
Karoserie
- SKÚTR 95 %
- MOPED - SKÚTR 2,9 %
- MOPED-SKÚTR 1,4 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
- 4×4 0,5 %
Emisní norma
- EURO 1 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
- ano 0,5 %
Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 18 %
- ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ 16 %
- ČERNÁ 8,8 %
- ČERVENÁ 8,8 %
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ 8,8 %
- ŽLUTÁ 7,4 %
- MODRÁ-METAL 7,4 %
- STŘÍBRNÁ 6,4 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech motocyklů stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SA13M | – | 3 kW (4 k) | 50 cm³ | benzín | 106 | 10 | – | – | – | – | 18 493 km |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SA13M | 3 kW | – | – | 50 km/h | 91 kg | – | – | 0 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Nejčastější vážné závady
-
Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje
1,3 na 100 prohlídek
Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. (7.11.2.1, 7. jiné vybavení)
-
Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti
1,3 na 100 prohlídek
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v registru silničních vozidel. (3.3.1.3, 3. výhledy)
-
Ovladač vozidla nefunguje správně nebo je nespolehlivý či poškozený nebo je neodborně změněn tak, že může při ovládání vozidla způsobit zranění řidiče nebo neodpovídá požadavkům
1,3 na 100 prohlídek
Ovladač vozidla je poškozený, nefunguje správně, nebo je neodborně změněn tak, že může při ovládání vozidla způsobit zranění řidiče (např. ostré hrany na řadicí páce, pedálech / ručních pákách) nebo neodpovídá požadavkům (např. u ručních ovladačů motocyklů chybí předepsané zaoblení). (6.2.7.1.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
1,3 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky
1,3 na 100 prohlídek
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů PIAGGIO NRG v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak PIAGGIO NRG dopadá na STK?
Z 78 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,2 % částečně způsobilých, PIAGGIO NRG tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely PIAGGIO
- VESPA PRIMAVERA 1252,6 % · 0,00 %
- VESPA2,1 % · 0,30 %
- MEDLEY 1251,5 % · 0,51 %
- LIBERTY 1253,4 % · 0,00 %
- BEVERLY 3504,8 % · 0,00 %
- BEVERLY2,5 % · 0,00 %
- VESPA GTS 1250,0 % · 0,00 %
- VESPA LX 1251,3 % · 0,00 %
- NRG POWER 508,8 % · 0,00 %
- FLY 12513,6 % · 3,03 %
- VESPA LX 509,1 % · 0,00 %
- LIBERTY9,4 % · 0,00 %
- VESPA GTS4,8 % · 1,59 %
- VESPA GTS SUPER 3006,6 % · 0,00 %
- MP3 500 LT3,4 % · 0,00 %
- BEVERLY 5001,8 % · 0,00 %
- X96,1 % · 2,04 %
- VESPA SPRINT 1254,3 % · 0,00 %
- X EVO6,8 % · 2,27 %
- MEDLEY4,7 % · 0,00 %
- BEVERLY 2504,8 % · 0,00 %
- TYPHOON9,5 % · 0,00 %
- BEVERLY 2005,0 % · 0,00 %
- GILERA RUNNER0,0 % · 0,00 %
- X9 500 EVOLUTION5,3 % · 0,00 %
- BEVERLY 3000,0 % · 0,00 %
- X82,8 % · 0,00 %
- X8 1255,6 % · 0,00 %
- MP33,2 % · 0,00 %
- BEVERLY 1257,4 % · 0,00 %
- VESPA PRIMAVERA 503,8 % · 0,00 %
- ZIP4,3 % · 4,35 %
- HEXAGON7,1 % · 0,00 %
- X9 2500,0 % · 0,00 %
- SKIPPER0,0 % · 0,00 %
- GILERA0,0 % · 0,00 %
- FREE14,3 % · 0,00 %
- QUARGO0,0 % · 0,00 %
- TEC0,0 % · 0,00 %