PIAGGIO MP3 500 LT motocykl

Tříkolka PIAGGIO MP3 500 LT se vyrábí od roku 2011. V Česku jich jezdí 444, 56 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá podobně než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 10,8 roku a 24 761 km.

  • 2011–dosud
  • kategorie L
  • Tříkolka
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 96,6 %
  • Částečně způsobilé 3,4 % stejně stará vozidla 3,6 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,2 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 59 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí 1,7
  • Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný 1,7
  • Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům 1,7
  • Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, při kterém není zajištěn předepsaný výhled nebo poškození, při kterém může dojít k poranění osob 1,7

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
PIAGGIO
Roky výroby
2011–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
444 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 278

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí1,7
  2. Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný1,7
  3. Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům1,7
  4. Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, při kterém není zajištěn předepsaný výhled nebo poškození, při kterém může dojít k poranění osob1,7
  5. Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, při kterém není zajištěn předepsaný výhled nebo poškození, při kterém může dojít k poranění osob1,7

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely PIAGGIO

ModelČástečně způsobiléProhlídek
PIAGGIO MP3 500 LT 3,4 % 59
PIAGGIO VESPA PRIMAVERA 125 2,6 % 347
PIAGGIO VESPA 2,1 % 336
PIAGGIO MEDLEY 125 1,5 % 195
PIAGGIO LIBERTY 125 3,4 % 176
PIAGGIO BEVERLY 350 4,8 % 83

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 59 pravidelných technických prohlídek motocyklů PIAGGIO MP3 500 LT v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,20 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka PIAGGIO: 4,3 % a 0,36 %.

  • 444 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 56 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí (1,7 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 59 3,4 % −0,2 0,00 % −0,20 10,8 let 24 761 km
2025 64 4,7 % +0,9 0,00 % −0,24 9,5 let 26 155 km
2024 67 4,5 % +1,2 0,00 % −0,25 8,5 let 17 220 km
2023 33 3,0 % −0,2 0,00 % −0,23 8,1 let 29 160 km
2022 20 10,0 % +7,0 0,00 % −0,17 6,5 let 18 288 km
2021 12 8,3 % +5,4 0,00 % −0,20 5,6 let 18 051 km
2020 8 0,0 % −3,6 0,00 % −0,33 6,9 let 14 452 km
2018 7 0,0 % −3,6 0,00 % −0,19 4,9 let 15 960 km
2017 5 20,0 % +16,1 0,00 % −0,16 4,0 let 11 924 km
2016 2 0,0 % −4,5 0,00 % −0,14 3,5 let 8 909 km
2015 1 0,0 % −2,7 0,00 % −0,52 3,0 let 21 543 km

Vozový park v ČR

V provozu
444
z 558 registrovaných celkem
Zaniklo
4
0,7 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
106 / 4
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
45,9 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje PIAGGIO MP3 500 LT

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 205 mm 2 200–2 225
Šířka 775 mm 760–800
Výška 1 405 mm 1 350–1 440
Rozvor 1 540 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 280 kg 262–280
Největší přípustná hmotnost 460 kg 445–460
Nejvyšší rychlost 142 km/h 142–145
CO₂ kombinovaně 92 g/km 92–102
Hluk za jízdy 78,0 dB(A) 78,0–79,5

Karoserie

  • TŘÍKOLKA 89 %
  • A 11 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 4 55 %
  • EURO 2 35 %
  • EURO 3 9,7 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERNÁ 39 %
  • ŠEDÁ 27 %
  • BÍLÁ 13 %
  • MODRÁ 11 %
  • ČERVENÁ 3,2 %
  • STŘÍBRNÁ 3,2 %
  • HNĚDÁ 1,6 %
  • ZELENÁ 1,6 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí 1,7 na 100 prohlídek
    U potkávacího nebo dálkového světlometu zdroj světla ve světlometu chybně upevněn nebo je vadný, takže nesplňuje fotometrické vlastnosti (nevytváří požadovanou kresbu) nebo způsobuje oslnění. (4.1.1.1.5, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný 1,7 na 100 prohlídek
    Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. (4.1.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  3. Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům 1,7 na 100 prohlídek
    Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. (4.1.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  4. Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, při kterém není zajištěn předepsaný výhled nebo poškození, při kterém může dojít k poranění osob 1,7 na 100 prohlídek
    Poškození nebo nepovolená úprava (např. u motocyklu) zařízení pro nepřímý výhled, které se nachází níže než 2 m nad vozovkou, při kterých jsou na povrchu konstrukce (ochranné pouzdro) ostré hrany, které mohou způsobit zachycení nebo zranění osob. (3.3.4.3, 3. výhledy)
  5. Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, při kterém není zajištěn předepsaný výhled nebo poškození, při kterém může dojít k poranění osob 1,7 na 100 prohlídek
    Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, které neumožňuje řidiči poskytovat tímto zařízením předepsaný nebo jasný výhled z vozidla směrem dozadu nebo do strany popřípadě před vozidlo. (3.3.4.2, 3. výhledy)
  6. Nebezpečné vnější díly na kabině, karoserii nebo nástavbě, které by mohly způsobit zranění 1,7 na 100 prohlídek
    Na karosérii, kabině nebo nástavbě vozidla se vyskytují nebezpečné vnější díly, které mohou způsobit zachycení nebo zranění osob. (6.2.1.2.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů PIAGGIO MP3 500 LT v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak PIAGGIO MP3 500 LT dopadá na STK?

Z 59 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,6 % částečně způsobilých, PIAGGIO MP3 500 LT tedy dopadá zhruba jako průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely PIAGGIO