VOLKSWAGEN ID.3

Kombi VOLKSWAGEN ID.3 se vyrábí od roku 2020. V Česku jich jezdí 2 733, 59 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,7 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 4,2 roku a 72 783 km.

  • 2020–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 5 míst
VOLKSWAGEN ID.3 – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 98,8 %
  • Částečně způsobilé 1,2 % stejně stará vozidla 2,9 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,07 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 249 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Některá část stabilizátoru je poškozená nebo nadměrně zkorodovaná a stabilizátor není spolehlivý nebo některá část stabilizátoru je prasklá a stabilizátor neplní svoji funkci 0,4
  • Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, při kterém není zajištěn předepsaný výhled nebo poškození, při kterém může dojít k poranění osob 0,4

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
VOLKSWAGEN
Roky výroby
2020–dosud
Počet míst
5
V provozu v ČR
2 733 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 595

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 72 783 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Některá část stabilizátoru je poškozená nebo nadměrně zkorodovaná a stabilizátor není spolehlivý nebo některá část stabilizátoru je prasklá a stabilizátor neplní svoji funkci0,4
  2. Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, při kterém není zajištěn předepsaný výhled nebo poškození, při kterém může dojít k poranění osob0,4

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
VOLKSWAGEN ID.3 1,2 % 249
VOLKSWAGEN TIGUAN 4,3 % 16 984
FORD KUGA 5,4 % 6 714
PEUGEOT 5008 7,4 % 5 409
MAZDA CX-5 5,7 % 4 188
BMW X1 4,2 % 3 130

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 249 pravidelných technických prohlídek aut VOLKSWAGEN ID.3 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,7 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka VOLKSWAGEN: 6,8 % a 0,43 %.

  • 2 733 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 59 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Některá část stabilizátoru je poškozená nebo nadměrně zkorodovaná a stabilizátor není spolehlivý nebo některá část stabilizátoru je prasklá a stabilizátor neplní svoji funkci (0,4 na 100 prohlídek).

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 249 1,2 % −1,7 0,00 % −0,07 4,2 let 72 783 km
2025 225 0,9 % −2,3 0,44 % +0,38 3,5 let 57 499 km
2024 121 0,0 % −3,0 0,00 % −0,07 3,3 let 53 728 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých aut VOLKSWAGEN ID.3 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2022 2,5 % – – – 2,5 % (4 let)
2021 1,0 % – – – 0,0 % (5 let)
2020 0,0 % 0,0 % – – 0,0 % (6 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2020; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024
2022 2,5 %
2021 0,0 % 1,0 %
2020 0,0 % 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
2 733
z 2 816 registrovaných celkem
Zaniklo
1
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
79 / 3
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
58,6 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2020; 3 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje VOLKSWAGEN ID.3

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 261 mm 4 261–4 263
Šířka 1 809 mm 1 778–1 809
Výška 1 568 mm 1 537–1 568
Rozvor 2 770 mm –
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 1 760 kg 1 760–1 825
Největší přípustná hmotnost 2 220 kg 2 220–2 270
Nejvyšší rychlost 160 km/h –
Hluk za jízdy 68,0 dB(A) –

Karoserie

  • AC KOMBI 100 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 6 100 %

Pneumatiky

  • 215/55 R18 67 %
  • 215/50 R19 33 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • BÍLÁ 33 %
  • ŠEDÁ 33 %
  • ZELENÁ 33 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Některá část stabilizátoru je poškozená nebo nadměrně zkorodovaná a stabilizátor není spolehlivý nebo některá část stabilizátoru je prasklá a stabilizátor neplní svoji funkci 0,4 na 100 prohlídek
    Některá část stabilizátoru je poškozená nebo nadměrně zkorodovaná (např. úchyty) a tato závada ovlivňuje spolehlivost funkce stabilizátoru. (5.3.1.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  2. Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, při kterém není zajištěn předepsaný výhled nebo poškození, při kterém může dojít k poranění osob 0,4 na 100 prohlídek
    Poškození nebo nepovolená úprava (např. u motocyklu) zařízení pro nepřímý výhled, které se nachází níže než 2 m nad vozovkou, při kterých jsou na povrchu konstrukce (ochranné pouzdro) ostré hrany, které mohou způsobit zachycení nebo zranění osob. (3.3.4.3, 3. výhledy)

Závady u pravidelných prohlídek aut VOLKSWAGEN ID.3 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak VOLKSWAGEN ID.3 dopadá na STK?

Z 249 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 2,9 % částečně způsobilých, VOLKSWAGEN ID.3 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely VOLKSWAGEN