VOLKSWAGEN ID.4
Kombi VOLKSWAGEN ID.4 se vyrábí od roku 2020. V Česku jich jezdí 1 965, 64 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,3 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 3,5 roku a 75 806 km.
- 2020–dosud
- kategorie M1
- Kombi
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 98,4 %
- Částečně způsobilé 1,6 % stejně stará vozidla 2,9 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,06 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 183 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Nadměrné kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola (ovalita nebo házivost) 0,5
- Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 0,5
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- VOLKSWAGEN
- Roky výroby
- 2020–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 1 965 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 336Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 75 806 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Nadměrné kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola (ovalita nebo házivost)0,5
- Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech0,5
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| VOLKSWAGEN ID.4 | 1,6 % | 183 |
| VOLKSWAGEN TRANSPORTER | 7,7 % | 9 584 |
| VOLKSWAGEN MULTIVAN | 5,8 % | 6 796 |
| VOLVO XC60 | 3,8 % | 6 116 |
| VOLKSWAGEN TOUAREG | 4,6 % | 4 123 |
| BMW X3 | 4,6 % | 4 230 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 183 pravidelných technických prohlídek aut VOLKSWAGEN ID.4 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,3 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka VOLKSWAGEN: 6,8 % a 0,43 %.
- 1 965 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 64 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Nadměrné kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola (ovalita nebo házivost) (0,5 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 183 | 1,6 % | −1,3 | 0,00 % | −0,06 | 3,5 let | 75 806 km |
| 2025 | 149 | 4,7 % | +1,7 | 0,00 % | −0,06 | 3,3 let | 72 561 km |
| 2024 | 3 | 0,0 % | −2,8 | 0,00 % | −0,03 | 1,3 let | 46 201 km |
| 2023 | 1 | 0,0 % | −1,8 | 0,00 % | −0,07 | 1,0 let | 13 821 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 2,1 % | – | – | – | 2,1 % (4 let) |
| 2021 | 5,2 % | – | – | – | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2020; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 |
|---|---|---|
| 2022 | 2,1 % | |
| 2021 | 5,2 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2020; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje VOLKSWAGEN ID.4
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 584 mm | – |
| Šířka | 1 852 mm | – |
| Výška | 1 603 mm | 1 603–1 622 |
| Rozvor | 2 771 mm | 2 766–2 771 |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 2 049 kg | 2 049–2 224 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 660 kg | 2 420–2 660 |
| Brzděný přívěs | 1 000 kg | 1 000–1 200 |
| Nejvyšší rychlost | 160 km/h | – |
| Hluk za jízdy | 65,0 dB(A) | – |
Karoserie
- AC KOMBI 100 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 6 100 %
Pneumatiky
- 235/55 R19 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 67 %
- ano 33 %
Barva
- BÍLÁ 33 %
- MODRÁ 33 %
- ŠEDÁ 33 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Nadměrné kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola (ovalita nebo házivost)
0,5 na 100 prohlídek
Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy. (1.2.1.5, 1. brzdové zařízení)
-
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech
0,5 na 100 prohlídek
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek aut VOLKSWAGEN ID.4 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak VOLKSWAGEN ID.4 dopadá na STK?
Z 183 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 2,9 % částečně způsobilých, VOLKSWAGEN ID.4 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely VOLKSWAGEN
- GOLF7,3 % · 0,44 %
- PASSAT6,8 % · 0,37 %
- TOURAN7,3 % · 0,43 %
- TIGUAN4,3 % · 0,11 %
- POLO8,7 % · 0,82 %
- CADDY6,8 % · 0,27 %
- SHARAN8,6 % · 0,58 %
- TRANSPORTER7,7 % · 0,68 %
- MULTIVAN5,8 % · 0,43 %
- GOLF PLUS7,3 % · 0,42 %
- TOUAREG4,6 % · 0,19 %
- CARAVELLE7,8 % · 0,68 %
- GOLF SPORTSVAN2,5 % · 0,21 %
- ARTEON3,0 % · 0,14 %
- T-ROC1,8 % · 0,00 %
- BORA9,6 % · 1,02 %
- UP!4,3 % · 0,35 %
- PASSAT CC8,4 % · 0,16 %
- NEW BEETLE9,9 % · 0,58 %
- JETTA8,9 % · 0,63 %
- FOX10,7 % · 1,04 %
- CC7,6 % · 0,25 %
- T-CROSS2,2 % · 0,41 %
- LUPO11,9 % · 1,42 %
- SCIROCCO7,8 % · 0,29 %
- EOS6,4 % · 0,47 %
- BEETLE7,0 % · 0,34 %
- CALIFORNIA7,0 % · 0,00 %
- TAIGO1,7 % · 0,00 %
- ID.31,2 % · 0,00 %
- POLO CLASSIC6,3 % · 1,95 %
- VENTO11,0 % · 1,66 %
- PHAETON5,6 % · 0,00 %
- 110,0 % · 0,00 %
- ID.50,0 % · 0,00 %
- 12005,7 % · 0,00 %
- CORRADO5,0 % · 0,00 %