VOLKSWAGEN ID.5
VOLKSWAGEN ID.5 se vyrábí od roku 2022. V Česku jich jezdí 356, 59 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,7 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 3,3 roku a 64 343 km.
- 2022–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 100 %
- Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 2,7 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,06 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 54 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- VOLKSWAGEN
- Roky výroby
- 2022–dosud
- V provozu v ČR
- 356 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 54Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s dalšími modely VOLKSWAGEN
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| VOLKSWAGEN ID.5 | 0,0 % | 54 |
| VOLKSWAGEN GOLF | 7,3 % | 52 862 |
| VOLKSWAGEN PASSAT | 6,8 % | 48 403 |
| VOLKSWAGEN TOURAN | 7,3 % | 24 846 |
| VOLKSWAGEN TIGUAN | 4,3 % | 16 984 |
| VOLKSWAGEN POLO | 8,7 % | 14 565 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 54 pravidelných technických prohlídek aut VOLKSWAGEN ID.5 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,7 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka VOLKSWAGEN: 6,8 % a 0,43 %.
- 356 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 59 % dovezených ojetých.
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0,0 % | – | – | – | 0,0 % (4 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2022; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 |
|---|---|
| 2022 | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Časté otázky
Jak VOLKSWAGEN ID.5 dopadá na STK?
Z 54 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 2,7 % částečně způsobilých, VOLKSWAGEN ID.5 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely VOLKSWAGEN
- GOLF7,3 % · 0,44 %
- PASSAT6,8 % · 0,37 %
- TOURAN7,3 % · 0,43 %
- TIGUAN4,3 % · 0,11 %
- POLO8,7 % · 0,82 %
- CADDY6,8 % · 0,27 %
- SHARAN8,6 % · 0,58 %
- TRANSPORTER7,7 % · 0,68 %
- MULTIVAN5,8 % · 0,43 %
- GOLF PLUS7,3 % · 0,42 %
- TOUAREG4,6 % · 0,19 %
- CARAVELLE7,8 % · 0,68 %
- GOLF SPORTSVAN2,5 % · 0,21 %
- ARTEON3,0 % · 0,14 %
- T-ROC1,8 % · 0,00 %
- BORA9,6 % · 1,02 %
- UP!4,3 % · 0,35 %
- PASSAT CC8,4 % · 0,16 %
- NEW BEETLE9,9 % · 0,58 %
- JETTA8,9 % · 0,63 %
- FOX10,7 % · 1,04 %
- CC7,6 % · 0,25 %
- T-CROSS2,2 % · 0,41 %
- LUPO11,9 % · 1,42 %
- SCIROCCO7,8 % · 0,29 %
- EOS6,4 % · 0,47 %
- BEETLE7,0 % · 0,34 %
- CALIFORNIA7,0 % · 0,00 %
- TAIGO1,7 % · 0,00 %
- ID.31,2 % · 0,00 %
- POLO CLASSIC6,3 % · 1,95 %
- ID.41,6 % · 0,00 %
- VENTO11,0 % · 1,66 %
- PHAETON5,6 % · 0,00 %
- 110,0 % · 0,00 %
- 12005,7 % · 0,00 %
- CORRADO5,0 % · 0,00 %