AUDI E-TRON
Kombi AUDI E-TRON se vyrábí od roku 2018. V Česku jich jezdí 129, 41 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,5 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 5,4 roku a 91 205 km.
- 2018–dosud
- kategorie M1
- Kombi
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 97,1 %
- Částečně způsobilé 2,9 % stejně stará vozidla 3,4 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,09 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 35 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- AUDI
- Roky výroby
- 2018–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 129 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 167Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| AUDI E-TRON | 2,9 % | 35 |
| JEEP GRAND CHEROKEE | 7,1 % | 2 868 |
| TOYOTA LAND CRUISER | 5,3 % | 1 391 |
| LAND ROVER RANGE ROVER | 9,2 % | 718 |
| LAND ROVER RANGE ROVER SPORT | 6,8 % | 571 |
| MERCEDES-BENZ GL 350 | 7,1 % | 410 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 35 pravidelných technických prohlídek aut AUDI E-TRON v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,5 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka AUDI: 5,6 % a 0,29 %.
- 129 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 41 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 35 | 2,9 % | −0,5 | 0,00 % | −0,09 | 5,4 let | 91 205 km |
| 2025 | 54 | 1,9 % | −1,8 | 0,00 % | −0,10 | 5,2 let | 98 247 km |
| 2024 | 37 | 5,4 % | +2,4 | 0,00 % | −0,07 | 3,5 let | 70 446 km |
| 2023 | 39 | 2,6 % | +0,2 | 0,00 % | −0,05 | 3,3 let | 68 924 km |
| 2022 | 2 | 0,0 % | −2,8 | 0,00 % | −0,16 | 2,0 let | 41 679 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2,6 % | 2,3 % | – | – | 2,3 % (6 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2018; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2025 | STK 2023 |
|---|---|---|
| 2019 | 2,3 % | 2,6 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje AUDI E-TRON
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 901 mm | – |
| Šířka | 1 935 mm | – |
| Výška | 1 583 mm | – |
| Rozvor | 2 928 mm | – |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 2 555 kg | 2 555–2 609 |
| Největší přípustná hmotnost | 3 165 kg | 3 130–3 165 |
| Brzděný přívěs | 1 800 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 200 km/h | – |
| Hluk za jízdy | 68,0 dB(A) | – |
Karoserie
- AC KOMBI 100 %
Pohon
- 4×4 100 %
Emisní norma
- EURO 6 100 %
Pneumatiky
- 265/45 R21 67 %
- 255/50 R20 33 %
Tažné zařízení v TP
- ano 67 %
- ne 33 %
Barva
- MODRÁ 67 %
- ŠEDÁ 33 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Časté otázky
Jak AUDI E-TRON dopadá na STK?
Z 35 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,4 % částečně způsobilých, AUDI E-TRON tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely AUDI
- A46,5 % · 0,41 %
- A65,4 % · 0,31 %
- A38,5 % · 0,58 %
- Q73,6 % · 0,07 %
- A3 SPORTBACK6,6 % · 0,22 %
- Q54,1 % · 0,08 %
- A6 ALLROAD3,7 % · 0,17 %
- A55,5 % · 0,14 %
- A85,0 % · 0,00 %
- Q34,1 % · 0,10 %
- A5 SPORTBACK4,5 % · 0,00 %
- TT8,1 % · 0,58 %
- A4 ALLROAD4,3 % · 0,21 %
- Q82,8 % · 0,00 %
- A27,3 % · 0,45 %
- A7 SPORTBACK4,3 % · 0,48 %
- 806,3 % · 1,09 %
- A75,1 % · 0,57 %
- SQ73,5 % · 0,29 %
- Q22,9 % · 0,00 %
- SQ81,3 % · 0,00 %
- S62,3 % · 0,00 %
- A19,4 % · 0,00 %
- A1 SPORTBACK5,1 % · 0,00 %
- RS62,9 % · 0,00 %
- S52,9 % · 0,74 %
- Q3 SPORTBACK4,5 % · 0,00 %
- S44,8 % · 0,00 %
- S36,5 % · 0,00 %
- SQ54,1 % · 0,00 %
- S83,6 % · 0,90 %
- Q5 SPORTBACK0,9 % · 0,00 %
- 1006,0 % · 0,00 %
- S7 SPORTBACK1,3 % · 0,00 %
- RS 37,1 % · 0,00 %
- RS Q83,6 % · 0,00 %
- RS 3 SPORTBACK5,6 % · 0,00 %
- R83,3 % · 0,00 %
- 900,0 % · 0,00 %