KTM 790 DUKE motocykl

KTM 790 DUKE se vyrábí od roku 2018. V Česku jich jezdí 395, 24 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,3 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6 let a 18 996 km.

  • 2018–dosud
  • kategorie L
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 95,6 %
  • Částečně způsobilé 4,4 % stejně stará vozidla 3,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,17 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 45 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 2,2

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
KTM
Roky výroby
2018–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
395 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 136

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu2,2

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely KTM

ModelČástečně způsobiléProhlídek
KTM 790 DUKE 4,4 % 45
KTM 125 DUKE 5,8 % 206
KTM 390 DUKE 5,5 % 181
KTM 990 ADVENTURE 5,4 % 167
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 1,0 % 100
KTM 1190 ADVENTURE 3,3 % 90

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 45 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 790 DUKE v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,3 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,17 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.

  • 395 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 24 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu (2,2 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 45 4,4 % +1,3 0,00 % −0,17 6,0 let 18 996 km
2025 49 6,1 % +2,7 0,00 % −0,21 5,8 let 19 858 km
2024 30 6,7 % +3,9 0,00 % −0,18 5,2 let 19 254 km
2023 3 0,0 % −2,8 0,00 % −0,13 4,0 let 14 494 km
2022 9 0,0 % −2,2 0,00 % −0,12 3,3 let 17 969 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2025
2019 – 5,0 % – – 5,0 % (6 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2018; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2025
2019 5,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
395
z 405 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
3 / 7
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
24 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje KTM 790 DUKE

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 128 mm –
Šířka 823 mm –
Výška 1 066 mm –
Rozvor 1 474 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 187 kg –
Největší přípustná hmotnost 430 kg –
Nejvyšší rychlost 235 km/h –
CO₂ kombinovaně 103 g/km –
Hluk za jízdy 77,0 dB(A) –

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 4 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ŠEDÁ 50 %
  • ORANŽOVÁ 50 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 2,2 na 100 prohlídek
    Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). (0.3.1.1, 0. identifikace vozidla)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KTM 790 DUKE v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak KTM 790 DUKE dopadá na STK?

Z 45 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,1 % částečně způsobilých, KTM 790 DUKE tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely KTM