KTM 690 SMC motocykl

Rám KTM 690 SMC se vyrábí od roku 2007. V Česku jich jezdí 37, 86 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 2007–dosud
  • kategorie L
  • Rám
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 92,9 %
  • Částečně způsobilé 7,1 % stejně stará vozidla 4,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,29 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 14 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky poškozené nebo chybí nebo zařízení vyzařuje bílé světlo směrem vzad 7,1
  • Tabulka registrační značky je poškozená nebo deformovaná nebo nečitelná, nebo je upraven její rozměr nebo její nepovolená úprava snižuje její čitelnost 7,1
  • Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 7,1
  • Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 7,1

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
KTM
Roky výroby
2007–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
37 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 240

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky poškozené nebo chybí nebo zařízení vyzařuje bílé světlo směrem vzad7,1
  2. Tabulka registrační značky je poškozená nebo deformovaná nebo nečitelná, nebo je upraven její rozměr nebo její nepovolená úprava snižuje její čitelnost7,1
  3. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky7,1
  4. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla7,1
  5. Umístění tabulky registrační značky na vozidle nebo úhly geometrické viditelnosti tabulky registrační značky neodpovídají požadavkům7,1

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely KTM

ModelČástečně způsobiléProhlídek
KTM 690 SMC – 14
KTM KTM 390 DUKE 5,4 % 168
KTM KTM 125 DUKE 6,3 % 158
KTM KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 1,0 % 100
KTM 990 ADVENTURE 7,2 % 97
KTM 1190 ADVENTURE 4,0 % 75

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 14 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 690 SMC v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.

  • 37 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 86 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky poškozené nebo chybí nebo zařízení vyzařuje bílé světlo směrem vzad (7,1 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 14 7,1 % +3,1 0,00 % −0,29 13,6 let 21 992 km
2025 10 0,0 % −3,9 0,00 % −0,22 11,2 let 21 042 km
2024 9 0,0 % −3,8 0,00 % −0,25 11,8 let 19 865 km
2023 23 0,0 % −3,2 0,00 % −0,24 8,7 let 21 904 km
2022 33 9,1 % +5,6 0,00 % −0,27 10,2 let 26 233 km
2021 18 11,1 % +7,8 0,00 % −0,28 7,7 let 19 834 km
2020 16 6,3 % +2,4 0,00 % −0,32 8,5 let 17 569 km
2019 14 14,3 % +10,4 0,00 % −0,30 6,6 let 17 593 km
2018 39 15,4 % +11,4 0,00 % −0,22 6,1 let 16 668 km
2017 17 5,9 % +1,1 0,00 % −0,18 5,9 let 14 519 km
2016 21 14,3 % +8,8 0,00 % −0,23 5,4 let 16 581 km
2015 8 12,5 % +9,3 0,00 % −0,42 5,0 let 14 385 km
2014 11 9,1 % +6,1 0,00 % −0,36 4,1 let 11 458 km
2013 2 0,0 % −3,0 0,00 % −0,44 3,5 let 9 906 km
2012 3 33,3 % +30,7 0,00 % −0,58 2,5 let 7 418 km
2011 2 0,0 % −2,0 0,00 % −1,15 3,0 let 13 357 km

Vozový park v ČR

V provozu
37
z 39 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
2 / 0
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
84,6 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje KTM 690 SMC

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 224 mm 2 201–2 224
Šířka 830 mm –
Výška 1 230 mm 1 230–1 242
Rozvor 1 457 mm 1 457–1 480
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 148 kg 148–158
Největší přípustná hmotnost 350 kg –
Nejvyšší rychlost 180 km/h 140–180
Hluk za jízdy 77,0 dB(A) 75,0–80,0

Karoserie

  • RÁM 50 %
  • A3 25 %
  • SPORTOVNÍ 25 %

Pohon

  • jedna náprava 94 %
  • 4×4 5,6 %

Emisní norma

  • EURO 3 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ORANŽOVÁ 32 %
  • ORANŽOVÁ-ZÁKLADNÍ 24 %
  • BÍLÁ 22 %
  • ČERNÁ 19 %
  • ORANŽOVÁ-PASTEL 2,7 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky poškozené nebo chybí nebo zařízení vyzařuje bílé světlo směrem vzad 7,1 na 100 prohlídek
    Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsaným zařízením pro osvětlení zadní tabulky registrační značky. (4.7.1.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Tabulka registrační značky je poškozená nebo deformovaná nebo nečitelná, nebo je upraven její rozměr nebo její nepovolená úprava snižuje její čitelnost 7,1 na 100 prohlídek
    Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které snižuje její čitelnost nebo poškození, či deformace (např. ohnutí) tabulky registrační značky, které snižují její čitelnost. (0.1.3.2, 0. identifikace vozidla)
  3. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 7,1 na 100 prohlídek
    Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy. (4.8.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  4. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 7,1 na 100 prohlídek
    Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  5. Umístění tabulky registrační značky na vozidle nebo úhly geometrické viditelnosti tabulky registrační značky neodpovídají požadavkům 7,1 na 100 prohlídek
    Tabulka registrační značky není umístěná kolmo k podélné střední rovině vozidla (vychýlení do boku) nebo není její spodní hrana přibližně vodorovná s vozovkou nebo úhly naklopení tabulky registrační značky (od vozovky nebo k vozovce) překračují povolené hodnoty. (0.1.5.2, 0. identifikace vozidla)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KTM 690 SMC v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak KTM 690 SMC dopadá na STK?

Z 14 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,1 % částečně způsobilých, KTM 690 SMC tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely KTM