KTM 350 EXC-F motocykl
Sanitní dnr KTM 350 EXC-F se vyrábí od roku 2011. V Česku jich jezdí 1 267, 9 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,2 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7,7 roku a 5 295 km.
- 2011–dosud
- kategorie L
- Sanitní dnr
- 1 místo
Výsledky STK
- Způsobilé 94,4 %
- Částečně způsobilé 4,5 % stejně stará vozidla 3,3 %
- Nezpůsobilé 1,12 % stejně stará vozidla 0,18 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 89 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 2,2
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 2,2
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,1
- Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 1,1
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- KTM
- Roky výroby
- 2011–dosud
- Počet míst
- 1
- V provozu v ČR
- 1 267 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 518Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)2,2
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)2,2
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,1
- Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky1,1
- Stojan u motocyklu chybí nebo neodpovídá požadavkům1,1
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely KTM
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| KTM 350 EXC-F | 4,5 % | 89 |
| KTM 125 DUKE | 5,8 % | 206 |
| KTM 390 DUKE | 5,5 % | 181 |
| KTM 990 ADVENTURE | 5,4 % | 167 |
| KTM 1290 SUPER ADVENTURE S | 1,0 % | 100 |
| KTM 1190 ADVENTURE | 3,3 % | 90 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 89 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 350 EXC-F v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,2 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 1,12 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,94 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.
- 1 267 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 9 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) (2,2 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 89 | 4,5 % | +1,2 | 1,12 % | +0,94 | 7,7 let | 5 295 km |
| 2025 | 97 | 8,2 % | +4,8 | 0,00 % | −0,27 | 7,2 let | 5 746 km |
| 2024 | 71 | 8,5 % | +5,2 | 0,00 % | −0,23 | 7,1 let | 5 335 km |
| 2023 | 54 | 1,9 % | −1,3 | 0,00 % | −0,20 | 7,2 let | 6 010 km |
| 2022 | 59 | 3,4 % | +0,5 | 0,00 % | −0,17 | 5,5 let | 4 874 km |
| 2021 | 36 | 16,7 % | +13,6 | 0,00 % | −0,24 | 5,5 let | 7 206 km |
| 2020 | 35 | 0,0 % | −3,3 | 0,00 % | −0,28 | 5,6 let | 5 590 km |
| 2019 | 21 | 0,0 % | −3,3 | 0,00 % | −0,26 | 4,8 let | 4 368 km |
| 2018 | 21 | 4,8 % | +1,3 | 4,76 % | +4,56 | 4,5 let | 4 290 km |
| 2017 | 19 | 5,3 % | +1,6 | 0,00 % | −0,14 | 3,8 let | 4 489 km |
| 2016 | 10 | 10,0 % | +5,4 | 0,00 % | −0,14 | 3,6 let | 3 823 km |
| 2015 | 6 | 0,0 % | −2,8 | 0,00 % | −0,45 | 3,0 let | 3 068 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | – | 0,0 % | – | – | 0,0 % (6 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2011; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 |
|---|---|
| 2020 | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje KTM 350 EXC-F
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 248 mm | 2 223–2 269 |
| Šířka | 806 mm | 806–818 |
| Výška | 1 253 mm | 1 224–1 297 |
| Rozvor | 1 472 mm | 1 471–1 482 |
| Míst k sezení | 1 | – |
| Provozní hmotnost | 115 kg | – |
| Největší přípustná hmotnost | 335 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 110 km/h | – |
| Spotřeba kombinovaná | 3,6 l/100 km | – |
| CO₂ kombinovaně | 87 g/km | 84–87 |
| Hluk za jízdy | 77,0 dB(A) | 77,0–78,0 |
Karoserie
- SANITNÍ DNR 100 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 3 33 %
- EURO 4 33 %
- EURO 5 33 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ORANŽOVÁ 75 %
- BÍLÁ 13 %
- ČERNÁ 13 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
2,2 na 100 prohlídek
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01. 2002). (0.2.2.1.2, 0. identifikace vozidla)
-
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
2,2 na 100 prohlídek
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). (0.2.2.1.3, 0. identifikace vozidla)
-
Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,1 na 100 prohlídek
Nesvítí některá směrová svítilna. (4.4.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky
1,1 na 100 prohlídek
Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy. (4.8.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Stojan u motocyklu chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,1 na 100 prohlídek
Stojan u motocyklu chybí nebo neodpovídá požadavkům. (6.2.11.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí
1,1 na 100 prohlídek
Nesvítí některý povinný světlomet. (4.1.1.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
1,1 na 100 prohlídek
Pneumatika namontovaná na vozidle, není-li stanoveno jinak, není schválená / homologovaná nebo neodpovídá požadavkům homologace. (5.2.3.1.5, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
1,1 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky poškozené nebo chybí nebo zařízení vyzařuje bílé světlo směrem vzad
1,1 na 100 prohlídek
Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsaným zařízením pro osvětlení zadní tabulky registrační značky. (4.7.1.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
1,1 na 100 prohlídek
Nesprávný způsob montáže pneumatiky (např. směrová pneumatika nebo umístění ventilku ve dvojité montáži). (5.2.3.1.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Nejčastější nebezpečné závady
-
Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,1 na 100 prohlídek
Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna. (4.3.1.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KTM 350 EXC-F v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak KTM 350 EXC-F dopadá na STK?
Z 89 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 1,12 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,3 % částečně způsobilých, KTM 350 EXC-F tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely KTM
- 125 DUKE5,8 % · 0,00 %
- 390 DUKE5,5 % · 0,00 %
- 990 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE S1,0 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE3,3 % · 0,00 %
- 450 EXC17,9 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE R1,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPERDUKE R3,1 % · 0,00 %
- 690 DUKE7,8 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 950 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 690 SMC R3,7 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO2,0 % · 0,00 %
- 390 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 790 DUKE4,4 % · 0,00 %
- 300 EXC TPI2,3 % · 0,00 %
- 450 EXC-F11,6 % · 0,00 %
- 300 EXC11,9 % · 4,76 %
- 1290 SUPER ADVENTURE5,0 % · 0,00 %
- 250 EXC-F2,7 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 ENDURO R2,8 % · 0,00 %
- 950 SUPERMOTO8,6 % · 0,00 %
- 6400,0 % · 0,00 %
- 1256,5 % · 0,00 %
- 990 SUPERDUKE3,3 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO T6,7 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 SMC4,0 % · 0,00 %
- 250 EXC5,3 % · 0,00 %
- 690 ENDURO11,1 % · 0,00 %
- 125 EXC17,6 % · 0,00 %
- 690 SM17,6 % · 0,00 %
- 530 EXC-R16,7 % · 0,00 %
- 450 EXC-R9,1 % · 0,00 %
- 525 EXC RACING11,1 % · 0,00 %
- 6200,0 % · 0,00 %