KTM 300 EXC TPI motocykl

KTM 300 EXC TPI se vyrábí od roku 2017. V Česku jich jezdí 978, 7 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,8 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6,1 roku a 4 822 km.

  • 2017–dosud
  • kategorie L
  • 1 místo

Výsledky STK

  • Způsobilé 97,7 %
  • Částečně způsobilé 2,3 % stejně stará vozidla 3,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,18 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 43 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 2,3

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
KTM
Roky výroby
2017–dosud
Počet míst
1
V provozu v ČR
978 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 107

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)2,3

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely KTM

ModelČástečně způsobiléProhlídek
KTM 300 EXC TPI 2,3 % 43
KTM 125 DUKE 5,8 % 206
KTM 390 DUKE 5,5 % 181
KTM 990 ADVENTURE 5,4 % 167
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 1,0 % 100
KTM 1190 ADVENTURE 3,3 % 90

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 43 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 300 EXC TPI v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,8 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,18 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.

  • 978 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 7 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) (2,3 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 43 2,3 % −0,8 0,00 % −0,18 6,1 let 4 822 km
2025 38 13,2 % +9,9 0,00 % −0,29 5,8 let 5 404 km
2024 18 0,0 % −3,0 0,00 % −0,18 5,5 let 4 453 km
2023 4 0,0 % −2,6 0,00 % −0,10 4,0 let 3 769 km
2022 4 0,0 % −2,4 0,00 % −0,17 4,0 let 3 779 km

Vozový park v ČR

V provozu
978
z 1 042 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
18 / 46
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
6,7 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje KTM 300 EXC TPI

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 246 mm –
Šířka 816 mm –
Výška 1 249 mm –
Rozvor 1 475 mm –
Míst k sezení 1 –
Provozní hmotnost 113 kg –
Největší přípustná hmotnost 335 kg –
Nejvyšší rychlost 100 km/h –
CO₂ kombinovaně 66 g/km –
Hluk za jízdy 77,0 dB(A) 76,9–77,0

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 6 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ORANŽOVÁ 50 %
  • BÍLÁ 25 %
  • MODRÁ 25 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 2,3 na 100 prohlídek
    Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). (0.2.2.1.3, 0. identifikace vozidla)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KTM 300 EXC TPI v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak KTM 300 EXC TPI dopadá na STK?

Z 43 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,1 % částečně způsobilých, KTM 300 EXC TPI tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely KTM