KTM 125 motocykl
Sportovní KTM 125 se vyrábí od roku 1978. V Česku jich jezdí 64, 77 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3,3 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 9,2 roku a 21 979 km.
- 1978–dosud
- kategorie L
- Sportovní
- 1 místo
Výsledky STK
- Způsobilé 93,5 %
- Částečně způsobilé 6,5 % stejně stará vozidla 3,1 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,17 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 31 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- KTM
- Roky výroby
- 1978–dosud
- Počet míst
- 1–2
- V provozu v ČR
- 64 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 187Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s dalšími modely KTM
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| KTM 125 | 6,5 % | 31 |
| KTM 125 DUKE | 5,8 % | 206 |
| KTM 390 DUKE | 5,5 % | 181 |
| KTM 990 ADVENTURE | 5,4 % | 167 |
| KTM 1290 SUPER ADVENTURE S | 1,0 % | 100 |
| KTM 1190 ADVENTURE | 3,3 % | 90 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 31 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 125 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 6,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,3 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,17 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.
- 64 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 77 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 31 | 6,5 % | +3,3 | 0,00 % | −0,17 | 9,2 let | 21 979 km |
| 2025 | 23 | 8,7 % | +5,1 | 0,00 % | −0,26 | 8,2 let | 22 169 km |
| 2024 | 24 | 8,3 % | +5,1 | 0,00 % | −0,23 | 9,0 let | 21 426 km |
| 2023 | 7 | 28,6 % | +25,5 | 0,00 % | −0,20 | 9,9 let | 24 690 km |
| 2022 | 4 | 25,0 % | +21,7 | 0,00 % | −0,20 | 8,5 let | 20 655 km |
| 2021 | 3 | 0,0 % | −3,8 | 0,00 % | −0,25 | 11,7 let | 33 049 km |
| 2020 | 5 | 20,0 % | +16,3 | 0,00 % | −0,33 | 10,4 let | 8 709 km |
| 2019 | 7 | 0,0 % | −3,8 | 0,00 % | −0,26 | 8,4 let | 21 653 km |
| 2018 | 17 | 11,8 % | +7,6 | 0,00 % | −0,23 | 9,6 let | 19 956 km |
| 2017 | 7 | 28,6 % | +22,7 | 0,00 % | −0,26 | 12,0 let | 22 791 km |
| 2016 | 15 | 6,7 % | +0,8 | 0,00 % | −0,23 | 8,3 let | 15 531 km |
| 2015 | 6 | 16,7 % | +12,4 | 0,00 % | −0,45 | 18,0 let | 27 499 km |
| 2014 | 6 | 16,7 % | +13,0 | 0,00 % | −0,45 | 14,8 let | 29 785 km |
| 2013 | 6 | 0,0 % | −4,5 | 0,00 % | −0,52 | 15,2 let | 30 288 km |
| 2012 | 3 | 0,0 % | −3,9 | 0,00 % | −0,83 | 12,0 let | 33 762 km |
| 2011 | 7 | 0,0 % | −3,4 | 14,29 % | +12,86 | 12,4 let | 27 985 km |
| 2010 | 8 | 0,0 % | −3,6 | 12,50 % | +10,96 | 11,8 let | 31 844 km |
| 2009 | 8 | 0,0 % | −3,7 | 0,00 % | −1,61 | 11,1 let | 28 498 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje KTM 125
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 330 mm | 2 029–2 330 |
| Šířka | 840 mm | 810–850 |
| Výška | 1 230 mm | 1 100–1 420 |
| Rozvor | 1 445 mm | 1 367–1 470 |
| Míst k sezení | 1 | 1–2 |
| Provozní hmotnost | 121 kg | 96–125 |
| Největší přípustná hmotnost | 350 kg | 180–350 |
| Nejvyšší rychlost | 90 km/h | 80–115 |
| Spotřeba kombinovaná | 3,7 l/100 km | – |
| Hluk za jízdy | 76,0 dB(A) | 75,0–77,0 |
Karoserie
- SPORTOVNÍ 71 %
- RÁM 24 %
- MOTOCYKL SOLO 4,8 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 3 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ORANŽOVÁ-ZÁKLADNÍ 44 %
- ORANŽOVÁ 24 %
- BÍLÁ 16 %
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 8,9 %
- ČERNÁ 2,2 %
- MODROZEL-METAL 2,2 %
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ 2,2 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Časté otázky
Jak KTM 125 dopadá na STK?
Z 31 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 6,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,1 % částečně způsobilých, KTM 125 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely KTM
- 125 DUKE5,8 % · 0,00 %
- 390 DUKE5,5 % · 0,00 %
- 990 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE S1,0 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE3,3 % · 0,00 %
- 350 EXC-F4,5 % · 1,12 %
- 450 EXC17,9 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE R1,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPERDUKE R3,1 % · 0,00 %
- 690 DUKE7,8 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 950 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 690 SMC R3,7 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO2,0 % · 0,00 %
- 390 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 790 DUKE4,4 % · 0,00 %
- 300 EXC TPI2,3 % · 0,00 %
- 450 EXC-F11,6 % · 0,00 %
- 300 EXC11,9 % · 4,76 %
- 1290 SUPER ADVENTURE5,0 % · 0,00 %
- 250 EXC-F2,7 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 ENDURO R2,8 % · 0,00 %
- 950 SUPERMOTO8,6 % · 0,00 %
- 6400,0 % · 0,00 %
- 990 SUPERDUKE3,3 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO T6,7 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 SMC4,0 % · 0,00 %
- 250 EXC5,3 % · 0,00 %
- 690 ENDURO11,1 % · 0,00 %
- 125 EXC17,6 % · 0,00 %
- 690 SM17,6 % · 0,00 %
- 530 EXC-R16,7 % · 0,00 %
- 450 EXC-R9,1 % · 0,00 %
- 525 EXC RACING11,1 % · 0,00 %
- 6200,0 % · 0,00 %