KTM 690 ENDURO R motocykl
Enduro KTM 690 ENDURO R se vyrábí od roku 2012. V Česku jich jezdí 378, 23 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,6 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 8,1 roku a 17 799 km.
- 2012–dosud
- kategorie L
- Enduro
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 97,2 %
- Částečně způsobilé 2,8 % stejně stará vozidla 3,4 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,17 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 36 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- KTM
- Roky výroby
- 2012–dosud
- Palivo
- benzín
- Výkon
- 49 kW
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 378 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 133Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s dalšími modely KTM
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| KTM 690 ENDURO R | 2,8 % | 36 |
| KTM 125 DUKE | 5,8 % | 206 |
| KTM 390 DUKE | 5,5 % | 181 |
| KTM 990 ADVENTURE | 5,4 % | 167 |
| KTM 1290 SUPER ADVENTURE S | 1,0 % | 100 |
| KTM 1190 ADVENTURE | 3,3 % | 90 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 36 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 690 ENDURO R v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,6 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,17 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.
- 378 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 23 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 36 | 2,8 % | −0,6 | 0,00 % | −0,17 | 8,1 let | 17 799 km |
| 2025 | 42 | 7,1 % | +3,5 | 0,00 % | −0,24 | 8,0 let | 40 081 km |
| 2024 | 23 | 4,3 % | +1,0 | 0,00 % | −0,30 | 9,8 let | 18 369 km |
| 2023 | 14 | 0,0 % | −3,2 | 0,00 % | −0,22 | 8,0 let | 18 530 km |
| 2022 | 11 | 0,0 % | −3,4 | 0,00 % | −0,19 | 7,3 let | 17 109 km |
| 2021 | 4 | 0,0 % | −2,9 | 0,00 % | −0,26 | 6,0 let | 25 218 km |
| 2020 | 1 | 0,0 % | −3,0 | 0,00 % | −0,44 | 7,0 let | 23 930 km |
| 2019 | 1 | 0,0 % | −3,4 | 0,00 % | −0,20 | 5,0 let | 1 585 km |
| 2017 | 1 | 0,0 % | −4,1 | 0,00 % | −0,10 | 4,0 let | 7 638 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje KTM 690 ENDURO R
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 283 mm | – |
| Šířka | 830 mm | – |
| Výška | 1 265 mm | – |
| Rozvor | 1 498 mm | – |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 150 kg | – |
| Největší přípustná hmotnost | 350 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 170 km/h | 145–170 |
| Hluk za jízdy | 80,0 dB(A) | – |
Karoserie
- ENDURO 25 %
- motocykl 25 %
- SPORTOVNÍ 25 %
- BEZ KAPOTÁŽE 25 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 3 96 %
- EURO 5 4,2 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ORANŽOVÁ 43 %
- BÍLÁ 32 %
- ČERNÁ 13 %
- ORANŽOVÁ-ZÁKLADNÍ 11 %
- ČERVENÁ 1,8 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech motocyklů stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 753 | – | 49 kW (67 k) | 690 cm³ | benzín | 55 | 6 | – | – | – | – | 20 668 km |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 753 | 49 kW | – | – | 170 km/h | 150 kg | – | EURO 3 | 0 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Časté otázky
Jak KTM 690 ENDURO R dopadá na STK?
Z 36 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,4 % částečně způsobilých, KTM 690 ENDURO R tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely KTM
- 125 DUKE5,8 % · 0,00 %
- 390 DUKE5,5 % · 0,00 %
- 990 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE S1,0 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE3,3 % · 0,00 %
- 350 EXC-F4,5 % · 1,12 %
- 450 EXC17,9 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE R1,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPERDUKE R3,1 % · 0,00 %
- 690 DUKE7,8 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 950 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 690 SMC R3,7 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO2,0 % · 0,00 %
- 390 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 790 DUKE4,4 % · 0,00 %
- 300 EXC TPI2,3 % · 0,00 %
- 450 EXC-F11,6 % · 0,00 %
- 300 EXC11,9 % · 4,76 %
- 1290 SUPER ADVENTURE5,0 % · 0,00 %
- 250 EXC-F2,7 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 950 SUPERMOTO8,6 % · 0,00 %
- 6400,0 % · 0,00 %
- 1256,5 % · 0,00 %
- 990 SUPERDUKE3,3 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO T6,7 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 SMC4,0 % · 0,00 %
- 250 EXC5,3 % · 0,00 %
- 690 ENDURO11,1 % · 0,00 %
- 125 EXC17,6 % · 0,00 %
- 690 SM17,6 % · 0,00 %
- 530 EXC-R16,7 % · 0,00 %
- 450 EXC-R9,1 % · 0,00 %
- 525 EXC RACING11,1 % · 0,00 %
- 6200,0 % · 0,00 %