KTM 790 ADVENTURE R motocykl
KTM 790 ADVENTURE R se vyrábí od roku 2019. V Česku jich jezdí 263, 29 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,8 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 5,6 roku a 22 186 km.
- 2019–dosud
- kategorie L
Výsledky STK
- Způsobilé 98,6 %
- Částečně způsobilé 1,4 % stejně stará vozidla 3,2 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,16 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 71 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 1,4
- Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý 1,4
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- KTM
- Roky výroby
- 2019–dosud
- V provozu v ČR
- 263 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 113Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky1,4
- Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý1,4
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely KTM
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| KTM 790 ADVENTURE R | 1,4 % | 71 |
| KTM 125 DUKE | 5,8 % | 206 |
| KTM 390 DUKE | 5,5 % | 181 |
| KTM 990 ADVENTURE | 5,4 % | 167 |
| KTM 1290 SUPER ADVENTURE S | 1,0 % | 100 |
| KTM 1190 ADVENTURE | 3,3 % | 90 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 71 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 790 ADVENTURE R v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,8 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,16 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.
- 263 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 29 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky (1,4 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 71 | 1,4 % | −1,8 | 0,00 % | −0,16 | 5,6 let | 22 186 km |
| 2025 | 35 | 2,9 % | −0,3 | 0,00 % | −0,23 | 5,2 let | 24 534 km |
| 2024 | 7 | 0,0 % | −2,1 | 0,00 % | −0,18 | 4,3 let | 19 525 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | – | 1,7 % | – | – | 1,7 % (6 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2019; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 |
|---|---|
| 2020 | 1,7 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky
1,4 na 100 prohlídek
Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy. (4.8.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý
1,4 na 100 prohlídek
Zpomalená funkce spínače brzdových světel. (4.3.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KTM 790 ADVENTURE R v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak KTM 790 ADVENTURE R dopadá na STK?
Z 71 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,2 % částečně způsobilých, KTM 790 ADVENTURE R tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely KTM
- 125 DUKE5,8 % · 0,00 %
- 390 DUKE5,5 % · 0,00 %
- 990 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE S1,0 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE3,3 % · 0,00 %
- 350 EXC-F4,5 % · 1,12 %
- 450 EXC17,9 % · 0,00 %
- 1290 SUPERDUKE R3,1 % · 0,00 %
- 690 DUKE7,8 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 950 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 690 SMC R3,7 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO2,0 % · 0,00 %
- 390 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 790 DUKE4,4 % · 0,00 %
- 300 EXC TPI2,3 % · 0,00 %
- 450 EXC-F11,6 % · 0,00 %
- 300 EXC11,9 % · 4,76 %
- 1290 SUPER ADVENTURE5,0 % · 0,00 %
- 250 EXC-F2,7 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 ENDURO R2,8 % · 0,00 %
- 950 SUPERMOTO8,6 % · 0,00 %
- 6400,0 % · 0,00 %
- 1256,5 % · 0,00 %
- 990 SUPERDUKE3,3 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO T6,7 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 SMC4,0 % · 0,00 %
- 250 EXC5,3 % · 0,00 %
- 690 ENDURO11,1 % · 0,00 %
- 125 EXC17,6 % · 0,00 %
- 690 SM17,6 % · 0,00 %
- 530 EXC-R16,7 % · 0,00 %
- 450 EXC-R9,1 % · 0,00 %
- 525 EXC RACING11,1 % · 0,00 %
- 6200,0 % · 0,00 %