KTM 690 SMC R motocykl

Sportovní KTM 690 SMC R se vyrábí od roku 2012. V Česku jich jezdí 410, 31 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,4 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 8,2 roku a 20 297 km.

  • 2012–dosud
  • kategorie L
  • Sportovní
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 96,3 %
  • Částečně způsobilé 3,7 % stejně stará vozidla 3,3 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,18 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 54 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
KTM
Roky výroby
2012–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
410 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 137

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s dalšími modely KTM

ModelČástečně způsobiléProhlídek
KTM 690 SMC R 3,7 % 54
KTM 125 DUKE 5,8 % 206
KTM 390 DUKE 5,5 % 181
KTM 990 ADVENTURE 5,4 % 167
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 1,0 % 100
KTM 1190 ADVENTURE 3,3 % 90

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 54 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 690 SMC R v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,18 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.

  • 410 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 31 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 54 3,7 % +0,4 0,00 % −0,18 8,2 let 20 297 km
2025 28 17,9 % +14,1 0,00 % −0,24 8,6 let 20 242 km
2024 19 10,5 % +7,2 0,00 % −0,25 8,4 let 25 394 km
2023 9 11,1 % +8,0 0,00 % −0,18 7,0 let 17 717 km
2022 15 20,0 % +16,8 0,00 % −0,15 5,9 let 17 537 km
2021 5 20,0 % +16,7 0,00 % −0,20 6,0 let 13 455 km
2019 4 25,0 % +21,9 0,00 % −0,27 4,3 let 10 600 km
2018 2 0,0 % −3,3 0,00 % −0,16 3,5 let 18 402 km
2017 1 100,0 % +93,9 0,00 % 0,00 2,0 let 13 367 km

Vozový park v ČR

V provozu
410
z 427 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
11 / 6
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
30,2 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje KTM 690 SMC R

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 224 mm –
Šířka 830 mm –
Výška 1 230 mm –
Rozvor 1 480 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 150 kg –
Největší přípustná hmotnost 350 kg –
Nejvyšší rychlost 180 km/h 140–180
Hluk za jízdy 80,0 dB(A) –

Karoserie

  • SPORTOVNÍ 100 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 3 95 %
  • EURO 4 5,3 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ORANŽOVÁ 44 %
  • BÍLÁ 31 %
  • ČERNÁ 15 %
  • ORANŽOVÁ-ZÁKLADNÍ 5,2 %
  • MODRÁ 2,1 %
  • ŠEDÁ 2,1 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Časté otázky

Jak KTM 690 SMC R dopadá na STK?

Z 54 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,3 % částečně způsobilých, KTM 690 SMC R tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely KTM