KTM 390 ADVENTURE motocykl
KTM 390 ADVENTURE se vyrábí od roku 2020. V Česku jich jezdí 455, 20 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3,2 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 5,5 roku a 14 562 km.
- 2020–dosud
- kategorie L
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 100 %
- Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 3,2 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,14 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 48 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- KTM
- Roky výroby
- 2020–dosud
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 455 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 58Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s dalšími modely KTM
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| KTM 390 ADVENTURE | 0,0 % | 48 |
| KTM 125 DUKE | 5,8 % | 206 |
| KTM 390 DUKE | 5,5 % | 181 |
| KTM 990 ADVENTURE | 5,4 % | 167 |
| KTM 1290 SUPER ADVENTURE S | 1,0 % | 100 |
| KTM 1190 ADVENTURE | 3,3 % | 90 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 48 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 390 ADVENTURE v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,2 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,14 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.
- 455 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 20 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 48 | 0,0 % | −3,2 | 0,00 % | −0,14 | 5,5 let | 14 562 km |
| 2025 | 9 | 11,1 % | +8,9 | 0,00 % | −0,64 | 4,1 let | 12 885 km |
| 2024 | 1 | 0,0 % | −2,0 | 0,00 % | 0,00 | 3,0 let | 28 533 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | – | 0,0 % | – | – | 0,0 % (6 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2020; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 |
|---|---|
| 2020 | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje KTM 390 ADVENTURE
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 085 mm | – |
| Šířka | 870 mm | – |
| Výška | 1 263 mm | – |
| Rozvor | 1 430 mm | – |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 172 kg | – |
| Největší přípustná hmotnost | 375 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 160 km/h | – |
| Spotřeba kombinovaná | 3,4 l/100 km | – |
| CO₂ kombinovaně | 78 g/km | – |
| Hluk za jízdy | 73,0 dB(A) | – |
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 5 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ORANŽOVÁ 100 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Časté otázky
Jak KTM 390 ADVENTURE dopadá na STK?
Z 48 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,2 % částečně způsobilých, KTM 390 ADVENTURE tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely KTM
- 125 DUKE5,8 % · 0,00 %
- 390 DUKE5,5 % · 0,00 %
- 990 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE S1,0 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE3,3 % · 0,00 %
- 350 EXC-F4,5 % · 1,12 %
- 450 EXC17,9 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE R1,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPERDUKE R3,1 % · 0,00 %
- 690 DUKE7,8 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 950 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 690 SMC R3,7 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO2,0 % · 0,00 %
- 790 DUKE4,4 % · 0,00 %
- 300 EXC TPI2,3 % · 0,00 %
- 450 EXC-F11,6 % · 0,00 %
- 300 EXC11,9 % · 4,76 %
- 1290 SUPER ADVENTURE5,0 % · 0,00 %
- 250 EXC-F2,7 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 ENDURO R2,8 % · 0,00 %
- 950 SUPERMOTO8,6 % · 0,00 %
- 6400,0 % · 0,00 %
- 1256,5 % · 0,00 %
- 990 SUPERDUKE3,3 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO T6,7 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 SMC4,0 % · 0,00 %
- 250 EXC5,3 % · 0,00 %
- 690 ENDURO11,1 % · 0,00 %
- 125 EXC17,6 % · 0,00 %
- 690 SM17,6 % · 0,00 %
- 530 EXC-R16,7 % · 0,00 %
- 450 EXC-R9,1 % · 0,00 %
- 525 EXC RACING11,1 % · 0,00 %
- 6200,0 % · 0,00 %