KTM 690 SM motocykl

KTM 690 SM se vyrábí od roku 2007. V Česku jich jezdí 4, 100 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 2007–dosud
  • kategorie L
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 85,7 %
  • Částečně způsobilé 14,3 % stejně stará vozidla 4,6 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,35 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 7 pravidelných prohlídek v roce 2025.

Časté závady

  • Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 14,3
  • Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 14,3

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
KTM
Roky výroby
2007–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
4 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 386

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky14,3
  2. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům14,3

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2025. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely KTM

ModelČástečně způsobiléProhlídek
KTM 690 SM – 7
KTM KTM 390 DUKE 6,9 % 159
KTM KTM 125 DUKE 3,5 % 141
KTM KTM 350 EXC-F 8,4 % 83
KTM 1190 ADVENTURE 1,4 % 74
KTM 990 ADVENTURE 1,4 % 74

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2025. Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 7 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 690 SM v roce 2025 skončilo 14,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka KTM: 6,2 % a 0,39 %.

  • 4 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 100 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky (14,3 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2025 7 14,3 % +9,7 0,00 % −0,35 16,1 let 26 778 km
2024 5 0,0 % −4,2 0,00 % −0,31 14,0 let 31 562 km
2023 20 5,0 % +1,5 0,00 % −0,36 13,9 let 30 574 km
2022 25 12,0 % +8,0 0,00 % −0,33 13,2 let 31 208 km
2021 27 7,4 % +3,5 0,00 % −0,34 11,7 let 25 516 km
2020 16 0,0 % −4,4 0,00 % −0,38 10,9 let 27 286 km
2019 33 18,2 % +13,4 0,00 % −0,33 10,3 let 24 014 km
2018 40 5,0 % +0,4 0,00 % −0,25 8,8 let 24 843 km
2017 52 15,4 % +9,4 0,00 % −0,29 8,6 let 21 340 km
2016 31 6,5 % +0,2 0,00 % −0,31 6,9 let 18 765 km
2015 42 2,4 % −0,9 0,00 % −0,40 6,7 let 17 933 km
2014 28 7,1 % +4,4 0,00 % −0,41 5,2 let 15 605 km
2013 22 9,1 % +6,3 0,00 % −0,46 5,3 let 13 991 km
2012 16 0,0 % −2,9 6,25 % +5,38 3,8 let 14 880 km
2011 21 0,0 % −2,4 9,52 % +8,31 3,6 let 13 014 km
2010 1 0,0 % −2,3 0,00 % −0,87 3,0 let 43 239 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2017
2007 – – – 21,9 % 21,9 % (10 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2007; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2017
2007 21,9 %

Vozový park v ČR

V provozu
4
z 5 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
1 / 0
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
100 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje KTM 690 SM

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 201 mm –
Šířka 830 mm –
Výška 1 242 mm –
Rozvor 1 457 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 152 kg 152–161
Největší přípustná hmotnost 350 kg –
Nejvyšší rychlost 186 km/h –
Hluk za jízdy 79,0 dB(A) –

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 3 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERNÁ 75 %
  • ŠEDÁ 25 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 14,3 na 100 prohlídek
    Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  2. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 14,3 na 100 prohlídek
    U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KTM 690 SM v roce 2025, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak KTM 690 SM dopadá na STK?

Z 7 pravidelných prohlídek v roce 2025 skončilo 14,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,6 % částečně způsobilých, KTM 690 SM tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely KTM