KTM 1290 SUPER ADVENTURE S motocykl

KTM 1290 SUPER ADVENTURE S se vyrábí od roku 2017. V Česku jich jezdí 987, 31 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6,3 roku a 36 551 km.

  • 2017–dosud
  • kategorie L
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 99 %
  • Částečně způsobilé 1,0 % stejně stará vozidla 3 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,15 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 100 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 1,0

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
KTM
Roky výroby
2017–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
987 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 245

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky1,0

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely KTM

ModelČástečně způsobiléProhlídek
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 1,0 % 100
KTM 125 DUKE 5,8 % 206
KTM 390 DUKE 5,5 % 181
KTM 990 ADVENTURE 5,4 % 167
KTM 1190 ADVENTURE 3,3 % 90
KTM 350 EXC-F 4,5 % 89

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 100 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 1290 SUPER ADVENTURE S v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,0 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,15 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.

  • 987 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 31 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky (1 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 100 1,0 % −2,0 0,00 % −0,15 6,3 let 36 551 km
2025 69 0,0 % −3,2 0,00 % −0,27 5,7 let 34 241 km
2024 40 0,0 % −2,6 0,00 % −0,27 4,9 let 32 020 km
2023 15 6,7 % +3,6 0,00 % −0,12 4,2 let 18 459 km
2022 17 0,0 % −3,4 0,00 % −0,12 3,1 let 17 996 km
2021 4 0,0 % −2,8 0,00 % −0,23 3,8 let 17 574 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2020 – 1,8 % – – 1,8 % (6 let)
2019 – 0,0 % – – –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2017; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025
2020 1,8 %
2019 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
987
z 1 009 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
18 / 4
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
30,5 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 296 mm –
Šířka 896 mm –
Výška 1 514 mm –
Rozvor 1 561 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 245 kg –
Největší přípustná hmotnost 460 kg –
Nejvyšší rychlost 250 km/h –
Spotřeba kombinovaná 5,5 l/100 km –
CO₂ kombinovaně 129 g/km –
Hluk za jízdy 76,0 dB(A) 75,5–76,0

Pohon

  • jedna náprava 86 %
  • 4×4 14 %

Emisní norma

  • EURO 4 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERNÁ 38 %
  • ORANŽOVÁ 38 %
  • BÍLÁ 13 %
  • ŠEDÁ 13 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 1,0 na 100 prohlídek
    Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy. (4.8.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KTM 1290 SUPER ADVENTURE S v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak KTM 1290 SUPER ADVENTURE S dopadá na STK?

Z 100 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,0 % částečně způsobilých, KTM 1290 SUPER ADVENTURE S tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely KTM