KTM 1290 SUPERDUKE R motocykl
KTM 1290 SUPERDUKE R se vyrábí od roku 2014. V Česku jich jezdí 497, 43 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá podobně než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 8,2 roku a 31 305 km.
- 2014–dosud
- kategorie L
Výsledky STK
- Způsobilé 96,9 %
- Částečně způsobilé 3,1 % stejně stará vozidla 3,3 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,19 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 65 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,5
- Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 1,5
- Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky 1,5
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- KTM
- Roky výroby
- 2014–dosud
- V provozu v ČR
- 497 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 234Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,5
- Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky1,5
- Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky1,5
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely KTM
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| KTM 1290 SUPERDUKE R | 3,1 % | 65 |
| KTM 125 DUKE | 5,8 % | 206 |
| KTM 390 DUKE | 5,5 % | 181 |
| KTM 990 ADVENTURE | 5,4 % | 167 |
| KTM 1290 SUPER ADVENTURE S | 1,0 % | 100 |
| KTM 1190 ADVENTURE | 3,3 % | 90 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 65 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 1290 SUPERDUKE R v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,19 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.
- 497 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 43 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům (1,5 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 65 | 3,1 % | −0,2 | 0,00 % | −0,19 | 8,2 let | 31 305 km |
| 2025 | 54 | 5,6 % | +1,9 | 0,00 % | −0,26 | 7,9 let | 29 538 km |
| 2024 | 47 | 2,1 % | −1,2 | 0,00 % | −0,24 | 7,6 let | 32 388 km |
| 2023 | 28 | 3,6 % | +0,7 | 0,00 % | −0,17 | 6,5 let | 23 113 km |
| 2022 | 18 | 11,1 % | +8,2 | 0,00 % | −0,17 | 5,4 let | 22 231 km |
| 2021 | 13 | 7,7 % | +4,6 | 0,00 % | −0,25 | 5,3 let | 24 943 km |
| 2020 | 3 | 0,0 % | −3,4 | 0,00 % | −0,21 | 5,3 let | 23 154 km |
| 2019 | 2 | 0,0 % | −3,0 | 0,00 % | −0,27 | 3,5 let | 12 957 km |
| 2018 | 3 | 0,0 % | −3,4 | 0,00 % | −0,16 | 3,7 let | 17 867 km |
| 2017 | 1 | 0,0 % | −2,9 | 0,00 % | −0,08 | 3,0 let | 10 680 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2014; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,5 na 100 prohlídek
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky
1,5 na 100 prohlídek
Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy. (4.8.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky
1,5 na 100 prohlídek
Zjevný zásah do výfukového systému, který není v souladu s požadavky (např. ovlivňující funkci nebo bezpečnost). (6.1.2.4.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KTM 1290 SUPERDUKE R v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak KTM 1290 SUPERDUKE R dopadá na STK?
Z 65 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,3 % částečně způsobilých, KTM 1290 SUPERDUKE R tedy dopadá zhruba jako průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely KTM
- 125 DUKE5,8 % · 0,00 %
- 390 DUKE5,5 % · 0,00 %
- 990 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE S1,0 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE3,3 % · 0,00 %
- 350 EXC-F4,5 % · 1,12 %
- 450 EXC17,9 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE R1,4 % · 0,00 %
- 690 DUKE7,8 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 950 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 690 SMC R3,7 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO2,0 % · 0,00 %
- 390 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 790 DUKE4,4 % · 0,00 %
- 300 EXC TPI2,3 % · 0,00 %
- 450 EXC-F11,6 % · 0,00 %
- 300 EXC11,9 % · 4,76 %
- 1290 SUPER ADVENTURE5,0 % · 0,00 %
- 250 EXC-F2,7 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 ENDURO R2,8 % · 0,00 %
- 950 SUPERMOTO8,6 % · 0,00 %
- 6400,0 % · 0,00 %
- 1256,5 % · 0,00 %
- 990 SUPERDUKE3,3 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO T6,7 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 SMC4,0 % · 0,00 %
- 250 EXC5,3 % · 0,00 %
- 690 ENDURO11,1 % · 0,00 %
- 125 EXC17,6 % · 0,00 %
- 690 SM17,6 % · 0,00 %
- 530 EXC-R16,7 % · 0,00 %
- 450 EXC-R9,1 % · 0,00 %
- 525 EXC RACING11,1 % · 0,00 %
- 6200,0 % · 0,00 %