KTM 640 motocykl

Rám KTM 640 se vyrábí od roku 1995. V Česku jich jezdí 170, 72 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 4,4 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 22,2 roku a 39 615 km.

  • 1995–dosud
  • kategorie L
  • Rám
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 4,4 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,32 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 34 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
KTM
Roky výroby
1995–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
170 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 1 018

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s dalšími modely KTM

ModelČástečně způsobiléProhlídek
KTM 640 0,0 % 34
KTM 125 DUKE 5,8 % 206
KTM 390 DUKE 5,5 % 181
KTM 990 ADVENTURE 5,4 % 167
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 1,0 % 100
KTM 1190 ADVENTURE 3,3 % 90

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 34 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 640 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 4,4 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,32 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.

  • 170 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 72 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 34 0,0 % −4,4 0,00 % −0,32 22,2 let 39 615 km
2025 25 8,0 % +3,5 0,00 % −0,33 22,4 let 28 340 km
2024 22 18,2 % +13,8 0,00 % −0,32 20,5 let 33 872 km
2023 35 11,4 % +7,7 0,00 % −0,27 19,5 let 25 798 km
2022 51 9,8 % +5,7 0,00 % −0,27 18,4 let 30 652 km
2021 49 6,1 % +1,9 0,00 % −0,31 17,4 let 37 659 km
2020 37 5,4 % +0,4 0,00 % −0,38 17,3 let 27 436 km
2019 30 13,3 % +8,4 0,00 % −0,27 15,5 let 24 550 km
2018 70 20,0 % +14,9 0,00 % −0,28 14,4 let 25 734 km
2017 72 13,9 % +7,1 0,00 % −0,26 13,1 let 26 599 km
2016 84 15,5 % +7,9 0,00 % −0,30 12,7 let 23 871 km
2015 77 2,6 % −1,3 1,30 % +0,90 11,3 let 23 465 km
2014 85 2,4 % −0,9 0,00 % −0,38 10,7 let 23 739 km
2013 72 4,2 % +0,6 1,39 % +0,90 10,0 let 21 754 km
2012 77 5,2 % +1,7 0,00 % −0,84 8,1 let 21 494 km
2011 74 2,7 % −0,4 4,05 % +2,78 7,5 let 20 117 km
2010 64 3,1 % +0,1 0,00 % −1,21 6,3 let 18 335 km
2009 58 3,4 % +0,4 1,72 % +0,58 5,7 let 20 069 km
2008 2 0,0 % −2,3 0,00 % −1,17 3,5 let 22 500 km

Vozový park v ČR

V provozu
170
z 189 registrovaných celkem
Zaniklo
3
1,6 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
2 / 14
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
71,4 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje KTM 640

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 340 mm 2 160–2 340
Šířka 840 mm 840–850
Výška 1 470 mm 1 160–1 470
Rozvor 1 520 mm 1 460–1 520
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 185 kg 135–185
Největší přípustná hmotnost 350 kg 350–380
Nejvyšší rychlost 150 km/h 130–164
Spotřeba kombinovaná 7,4 l/100 km –
Hluk za jízdy 79,0 dB(A) 77,0–80,0

Karoserie

  • RÁM 100 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 1 50 %
  • EURO 2 50 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ORANŽOVÁ-ZÁKLADNÍ 30 %
  • ORANŽOVÁ 13 %
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 13 %
  • MODRÁ 10 %
  • ČERNÁ 10 %
  • ŠEDÁ-METAL 6,7 %
  • ŠEDÁ-SVĚTLÁ 6,7 %
  • ZELENÁ 3,3 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Časté otázky

Jak KTM 640 dopadá na STK?

Z 34 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,4 % částečně způsobilých, KTM 640 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely KTM