KTM 790 ADVENTURE motocykl

KTM 790 ADVENTURE se vyrábí od roku 2019. V Česku jich jezdí 347, 32 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3,1 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 5,5 roku a 27 243 km.

  • 2019–dosud
  • kategorie L

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 3,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,14 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 63 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý 1,8
  • Narušená funkce ovládacího zařízení brzdových svítilen 1,8
  • Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 1,8
  • Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 1,8

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
KTM
Roky výroby
2019–dosud
V provozu v ČR
347 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 133

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý1,8
  2. Narušená funkce ovládacího zařízení brzdových svítilen1,8
  3. Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)1,8
  4. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky1,8
  5. Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)1,8

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2025. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely KTM

ModelČástečně způsobiléProhlídek
KTM 790 ADVENTURE 0,0 % 63
KTM 125 DUKE 5,8 % 206
KTM 390 DUKE 5,5 % 181
KTM 990 ADVENTURE 5,4 % 167
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 1,0 % 100
KTM 1190 ADVENTURE 3,3 % 90

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 63 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 790 ADVENTURE v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,1 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,14 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.

  • 347 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 32 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý (1,8 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 63 0,0 % −3,1 0,00 % −0,14 5,5 let 27 243 km
2025 57 7,0 % +3,7 0,00 % −0,21 5,5 let 26 869 km
2024 9 22,2 % +19,9 0,00 % −0,20 4,7 let 28 742 km
2023 4 0,0 % −2,7 0,00 % −0,09 3,8 let 22 809 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2020 – 0,0 % – – 0,0 % (6 let)
2019 – 7,4 % – – –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2019; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025
2020 0,0 %
2019 7,4 %

Vozový park v ČR

V provozu
347
z 352 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
1 / 4
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
32,4 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý 1,8 na 100 prohlídek
    Zpomalená funkce spínače brzdových světel. (4.3.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Narušená funkce ovládacího zařízení brzdových svítilen 1,8 na 100 prohlídek
    Narušená funkce ovládacího zařízení – brzdová světla se nerozsvítí bezprostředně po aktivaci brzdy. (4.3.2.2.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  3. Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 1,8 na 100 prohlídek
    Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01. 2002). (0.2.2.1.2, 0. identifikace vozidla)
  4. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 1,8 na 100 prohlídek
    Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  5. Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 1,8 na 100 prohlídek
    Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). (0.2.2.1.3, 0. identifikace vozidla)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KTM 790 ADVENTURE v roce 2025, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak KTM 790 ADVENTURE dopadá na STK?

Z 63 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,1 % částečně způsobilých, KTM 790 ADVENTURE tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely KTM