KTM 450 EXC-F motocykl
KTM 450 EXC-F se vyrábí od roku 2016. V Česku jich jezdí 582, 5 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 8,6 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6,3 roku a 5 903 km.
- 2016–dosud
- kategorie L
- 1 místo
Výsledky STK
- Způsobilé 88,4 %
- Částečně způsobilé 11,6 % stejně stará vozidla 3 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,15 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 43 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 9,3
- Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti 2,3
- Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 2,3
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- KTM
- Roky výroby
- 2016–dosud
- Počet míst
- 1
- V provozu v ČR
- 582 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 136Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)9,3
- Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti2,3
- Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky2,3
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely KTM
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| KTM 450 EXC-F | 11,6 % | 43 |
| KTM 125 DUKE | 5,8 % | 206 |
| KTM 390 DUKE | 5,5 % | 181 |
| KTM 990 ADVENTURE | 5,4 % | 167 |
| KTM 1290 SUPER ADVENTURE S | 1,0 % | 100 |
| KTM 1190 ADVENTURE | 3,3 % | 90 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 43 pravidelných technických prohlídek motocyklů KTM 450 EXC-F v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 11,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 8,6 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,15 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KTM: 5,6 % a 0,14 %.
- 582 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 5 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) (9,3 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 43 | 11,6 % | +8,6 | 0,00 % | −0,15 | 6,3 let | 5 903 km |
| 2025 | 50 | 2,0 % | −1,5 | 0,00 % | −0,24 | 6,2 let | 8 605 km |
| 2024 | 24 | 4,2 % | +1,1 | 0,00 % | −0,18 | 5,9 let | 5 985 km |
| 2023 | 7 | 0,0 % | −2,5 | 14,29 % | +14,18 | 4,1 let | 6 922 km |
| 2022 | 7 | 0,0 % | −2,7 | 0,00 % | −0,17 | 4,3 let | 6 131 km |
| 2021 | 2 | 0,0 % | −2,5 | 0,00 % | −0,30 | 2,5 let | 4 637 km |
| 2020 | 2 | 0,0 % | −2,5 | 0,00 % | −0,19 | 3,0 let | 3 972 km |
| 2019 | 1 | 0,0 % | −2,5 | 0,00 % | −0,26 | 3,0 let | 3 588 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje KTM 450 EXC-F
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 248 mm | – |
| Šířka | 806 mm | – |
| Výška | 1 253 mm | – |
| Rozvor | 1 490 mm | – |
| Míst k sezení | 1 | – |
| Provozní hmotnost | 120 kg | – |
| Největší přípustná hmotnost | 335 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 112 km/h | – |
| Hluk za jízdy | 79,0 dB(A) | – |
Pohon
- jedna náprava 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ORANŽOVÁ 100 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
9,3 na 100 prohlídek
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01. 2002). (0.2.2.1.2, 0. identifikace vozidla)
-
Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti
2,3 na 100 prohlídek
Vozidlo není vybaveno, popřípadě není povinně dovybaveno, předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled dané třídy nebo rozměru nebo bylo zařízení z vozidla zjevně demontováno. (3.3.1.2, 3. výhledy)
-
Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky
2,3 na 100 prohlídek
Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy. (4.8.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KTM 450 EXC-F v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak KTM 450 EXC-F dopadá na STK?
Z 43 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 11,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,0 % částečně způsobilých, KTM 450 EXC-F tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely KTM
- 125 DUKE5,8 % · 0,00 %
- 390 DUKE5,5 % · 0,00 %
- 990 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE S1,0 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE3,3 % · 0,00 %
- 350 EXC-F4,5 % · 1,12 %
- 450 EXC17,9 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE R1,4 % · 0,00 %
- 1290 SUPERDUKE R3,1 % · 0,00 %
- 690 DUKE7,8 % · 0,00 %
- 790 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 950 ADVENTURE5,4 % · 0,00 %
- 690 SMC R3,7 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO2,0 % · 0,00 %
- 390 ADVENTURE0,0 % · 0,00 %
- 790 DUKE4,4 % · 0,00 %
- 300 EXC TPI2,3 % · 0,00 %
- 300 EXC11,9 % · 4,76 %
- 1290 SUPER ADVENTURE5,0 % · 0,00 %
- 250 EXC-F2,7 % · 0,00 %
- 1290 SUPER ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 ENDURO R2,8 % · 0,00 %
- 950 SUPERMOTO8,6 % · 0,00 %
- 6400,0 % · 0,00 %
- 1256,5 % · 0,00 %
- 990 SUPERDUKE3,3 % · 0,00 %
- 990 SUPERMOTO T6,7 % · 0,00 %
- 1190 ADVENTURE R0,0 % · 0,00 %
- 690 SMC4,0 % · 0,00 %
- 250 EXC5,3 % · 0,00 %
- 690 ENDURO11,1 % · 0,00 %
- 125 EXC17,6 % · 0,00 %
- 690 SM17,6 % · 0,00 %
- 530 EXC-R16,7 % · 0,00 %
- 450 EXC-R9,1 % · 0,00 %
- 525 EXC RACING11,1 % · 0,00 %
- 6200,0 % · 0,00 %