FIAT STRADA dodávka N1

Pick up FIAT STRADA se vyrábí od roku 1999. V Česku jich jezdí 31, 97 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1999–dosud
  • kategorie N1
  • Pick up
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 80 %
  • Částečně způsobilé 20,0 % stejně stará vozidla 11,2 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,27 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 15 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Airbag zjevně nefunguje (vystřelený) nebo kontrolka upozorňuje na nesprávnou funkci soupravy airbagu 6,7
  • Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 6,7
  • Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 6,7
  • Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 6,7

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
FIAT
Roky výroby
1999–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
31 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 1 074

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Airbag zjevně nefunguje (vystřelený) nebo kontrolka upozorňuje na nesprávnou funkci soupravy airbagu6,7
  2. Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu6,7
  3. Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech6,7
  4. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla6,7
  5. Zařízení ochrany proti podjetí zezadu nebo boční ochrany nebo nárazník, je-li vyžadován, chybí nebo systému neplní svůj účel nebo zjevně není v souladu s požadavky6,7

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely FIAT

ModelČástečně způsobiléProhlídek
FIAT STRADA – 15
FIAT DUCATO 10,0 % 6 617
FIAT DOBLO CARGO 11,1 % 567
FIAT SCUDO 6,2 % 405
FIAT FIORINO 9,2 % 314
FIAT DUCATO 2.3 JTD 15 13,4 % 238

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 15 pravidelných technických prohlídek dodávek FIAT STRADA v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 20,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka FIAT: 10,0 % a 0,87 %.

  • 31 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 97 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Airbag zjevně nefunguje (vystřelený) nebo kontrolka upozorňuje na nesprávnou funkci soupravy airbagu (6,7 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 15 20,0 % +8,8 0,00 % −1,27 21,8 let 196 837 km
2025 15 0,0 % −12,6 6,67 % +5,44 19,3 let 156 710 km
2024 19 15,8 % +4,3 5,26 % +3,89 18,9 let 188 927 km
2023 57 8,8 % −0,3 0,00 % −1,06 17,4 let 175 691 km
2022 52 3,8 % −5,7 0,00 % −1,04 16,5 let 197 585 km
2021 59 13,6 % +4,9 1,69 % +0,53 15,5 let 179 802 km
2020 62 11,3 % +1,6 3,23 % +2,23 14,6 let 179 620 km
2019 66 9,1 % −1,9 0,00 % −0,79 13,8 let 172 943 km
2018 64 7,8 % −3,0 1,56 % +0,45 12,7 let 181 702 km
2017 73 13,7 % +1,6 1,37 % +0,04 12,0 let 173 689 km
2016 63 12,7 % +0,5 0,00 % −1,47 11,0 let 158 525 km
2015 84 14,3 % +6,0 4,76 % +3,28 9,7 let 170 314 km
2014 69 8,7 % +1,4 1,45 % −0,37 9,0 let 152 543 km
2013 81 6,2 % −1,4 3,70 % +2,10 7,6 let 150 406 km
2012 64 7,8 % +0,7 3,13 % +0,76 6,8 let 130 123 km
2011 89 3,4 % −2,4 8,99 % +6,06 5,6 let 126 575 km
2010 50 8,0 % +2,4 4,00 % +0,99 4,8 let 105 098 km
2009 82 7,3 % +1,5 2,44 % −0,01 3,8 let 100 242 km
2008 10 0,0 % −6,6 0,00 % −3,06 4,0 let 82 054 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2019
2005 7,8 % 1,6 % 4,0 % 16,0 % 12,1 % (14 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1999; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2019STK 2017STK 2015STK 2013STK 2011STK 2009
2005 12,1 % 10,8 % 16,0 % 4,0 % 1,6 % 7,8 %

Vozový park v ČR

V provozu
31
z 47 registrovaných celkem
Zaniklo
7
14,9 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
4 / 5
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
97,9 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje FIAT STRADA

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 404 mm 4 398–4 450
Šířka 1 665 mm 1 664–1 700
Výška 1 595 mm 1 507–1 595
Rozvor 2 718 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 1 220 kg 1 135–1 310
Největší přípustná hmotnost 1 915 kg 1 765–1 915
Brzděný přívěs 1 000 kg –
Nejvyšší rychlost 165 km/h 141–165
Spotřeba kombinovaná 5,3 l/100 km 5,0–6,0
CO₂ kombinovaně 140 g/km 140–999
Hluk za jízdy 73,0 dB(A) 71,5–74,0

Karoserie

  • BA PICK UP 67 %
  • PICK UP 17 %
  • BB SKŘÍŇOVÝ 8,3 %
  • BE PICK UP 8,3 %

Pohon

  • jedna náprava 96 %
  • 4×4 3,8 %

Emisní norma

  • EURO 2 38 %
  • EURO 3 38 %
  • EURO 4 19 %
  • EURO 5 6,3 %

Pneumatiky

  • 175/70 R14 79 %
  • 175/80 R14 18 %
  • 205/65 R15 3,6 %

Tažné zařízení v TP

  • ano 68 %
  • ne 32 %

Barva

  • BÍLÁ 39 %
  • ŠEDÁ 19 %
  • ČERVENÁ 13 %
  • ČERNÁ 9,7 %
  • MODRÁ 6,5 %
  • ZELENÁ 6,5 %
  • ZELENÁ-SVĚTLÁ 3,2 %
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 3,2 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Airbag zjevně nefunguje (vystřelený) nebo kontrolka upozorňuje na nesprávnou funkci soupravy airbagu 6,7 na 100 prohlídek
    Airbag zjevně nefunguje (vystřelený) nebo kontrolka upozorňuje na nesprávnou funkci systému airbagu. (7.1.5.2, 7. jiné vybavení)
  2. Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 6,7 na 100 prohlídek
    Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  3. Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 6,7 na 100 prohlídek
    Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
  4. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 6,7 na 100 prohlídek
    Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  5. Zařízení ochrany proti podjetí zezadu nebo boční ochrany nebo nárazník, je-li vyžadován, chybí nebo systému neplní svůj účel nebo zjevně není v souladu s požadavky 6,7 na 100 prohlídek
    Zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrana, nárazník, je-li vyžadován, chybí, je neúplný nebo některá část zařízení je poškozená tak, že zařízení neplní svůj účel nebo konstrukce zařízení nebo jeho montáž na vozidle není v souladu s požadavky. (6.1.4.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  6. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 6,7 na 100 prohlídek
    Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  7. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 6,7 na 100 prohlídek
    Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
  8. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 6,7 na 100 prohlídek
    Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). (0.3.1.2, 0. identifikace vozidla)

Závady u pravidelných prohlídek dodávek FIAT STRADA v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak FIAT STRADA dopadá na STK?

Z 15 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 20,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 11,2 % částečně způsobilých, FIAT STRADA tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely FIAT