JAWA 350/639 motocykl

Rám JAWA 350/639 se vyrábí od roku 1987. V Česku jich jezdí 23, 61 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1987–dosud
  • kategorie L
  • Rám
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 96 %
  • Částečně způsobilé 4,0 % stejně stará vozidla 4,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,2 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 25 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 4,0

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
JAWA
Roky výroby
1987–dosud
Počet míst
2–3
V provozu v ČR
23 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 578

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu4,0

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely JAWA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
JAWA 350/639 – 25
JAWA 350 4,1 % 1 477
JAWA 250 3,3 % 1 234
JAWA 50-20 PIONÝR 4,1 % 850
JAWA 50-23 MUSTANG 4,4 % 591
JAWA 50 5,1 % 470

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 25 pravidelných technických prohlídek motocyklů JAWA 350/639 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka JAWA: 4,1 % a 0,16 %.

  • 23 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 61 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu (4 na 100 prohlídek).
  • Nesrovnalost ve stavu tachometru: 18,5 % vozů (všechny motorky 11,8 %).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 25 4,0 % −0,1 0,00 % −0,20 30,0 let 16 619 km
2025 24 0,0 % −4,1 0,00 % −0,23 30,0 let 20 922 km
2024 27 3,7 % −0,6 0,00 % −0,22 29,7 let 14 183 km
2023 30 6,7 % +2,5 0,00 % −0,19 28,8 let 20 504 km
2022 25 4,0 % −0,4 0,00 % −0,25 28,7 let 37 142 km
2021 30 0,0 % −4,7 0,00 % −0,21 29,1 let 19 272 km
2020 35 2,9 % −2,3 0,00 % −0,61 26,2 let 18 001 km
2019 47 2,1 % −3,1 0,00 % −0,26 27,2 let 25 637 km
2018 61 4,9 % −0,1 0,00 % −0,42 25,2 let 24 548 km
2017 54 5,6 % −1,9 0,00 % −0,32 24,5 let 26 246 km
2016 47 6,4 % −0,9 2,13 % +1,78 24,2 let 24 609 km
2015 37 5,4 % +1,1 0,00 % −0,69 22,5 let 22 492 km
2014 26 0,0 % −3,5 3,85 % +3,24 21,7 let 21 898 km
2013 23 8,7 % +4,7 0,00 % −0,76 21,1 let 19 645 km
2012 25 4,0 % −0,3 0,00 % −0,94 18,1 let 31 157 km
2011 26 3,8 % +0,4 0,00 % −1,67 16,7 let 21 079 km
2010 19 5,3 % +1,7 5,26 % +3,77 16,1 let 37 808 km
2009 16 0,0 % −3,8 0,00 % −1,67 15,2 let 31 579 km
2008 1 0,0 % −7,2 0,00 % −1,80 11,0 let 30 000 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2019
1991 – – – – 3,2 % (28 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1987; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2019STK 2018STK 2017
1991 3,2 % 0,0 % 6,5 %

Nesrovnalosti v nárůstu počtu km

S nesrovnalostí
18,5 %
42 z 227 vozů
Stejné ročníky: všechny motorky
11,8 %
o 6,66 p. b. více

Podle ročníku

Podle roku zjištění

Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.

Vozový park v ČR

V provozu
23
z 27 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
0 / 4
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
59,3 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje JAWA 350/639

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 060 mm 2 060–2 110
Šířka 773 mm 710–1 490
Výška 1 160 mm 1 065–1 195
Rozvor 1 370 mm 1 335–1 370
Míst k sezení 2 2–3
Provozní hmotnost 167 kg 152–241
Největší přípustná hmotnost 347 kg 347–490
Brzděný přívěs 172 kg –
Nejvyšší rychlost 125 km/h 90–125
Spotřeba kombinovaná 4,2 l/100 km –
Hluk za jízdy 91,0 dB(A) 80,0–91,0

Karoserie

  • RÁM 64 %
  • S POSTRANNÍM VOZÍKEM 29 %
  • RÁM + POSTRANNÍ VOZÍK VELOREX 562 7,1 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERVENÁ 52 %
  • ČERNÁ 22 %
  • MODRÁ 8,7 %
  • ŽLUTÁ 8,7 %
  • BÍLÁ 4,3 %
  • HNĚDÁ 4,3 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 4,0 na 100 prohlídek
    Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). (0.3.1.1, 0. identifikace vozidla)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů JAWA 350/639 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak JAWA 350/639 dopadá na STK?

Z 25 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,1 % částečně způsobilých, JAWA 350/639 tedy dopadá zhruba jako průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely JAWA