JAWA 150 motocykl

Rám JAWA 150 se vyrábí od roku 1939. V Česku jich jezdí 18, 39 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1939–dosud
  • kategorie L
  • Rám
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 94,7 %
  • Částečně způsobilé 5,3 % stejně stará vozidla 4,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,2 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 19 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené 5,3
  • Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 5,3

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
JAWA
Roky výroby
1939–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
18 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 900

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené5,3
  2. Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)5,3

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely JAWA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
JAWA 150 – 19
JAWA 350 4,1 % 1 477
JAWA 250 3,3 % 1 234
JAWA 50-20 PIONÝR 4,1 % 850
JAWA 50-23 MUSTANG 4,4 % 591
JAWA 50 5,1 % 470

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 19 pravidelných technických prohlídek motocyklů JAWA 150 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka JAWA: 4,1 % a 0,16 %.

  • 18 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 39 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené (5,3 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 19 5,3 % +1,2 0,00 % −0,20 30,0 let 15 911 km
2025 23 4,3 % +0,2 4,35 % +4,12 30,0 let 20 933 km
2024 18 0,0 % −4,3 0,00 % −0,22 30,0 let 22 646 km
2023 37 13,5 % +9,2 0,00 % −0,19 30,0 let 18 737 km
2022 25 4,0 % −0,5 0,00 % −0,24 30,0 let 20 141 km
2021 38 0,0 % −4,7 2,63 % +2,43 30,0 let 21 643 km
2020 38 7,9 % +2,4 0,00 % −0,33 30,0 let 21 117 km
2019 36 5,6 % 0,0 0,00 % −0,18 29,8 let 18 839 km
2018 54 1,9 % −3,1 1,85 % +1,70 30,0 let 19 654 km
2017 48 0,0 % −6,3 0,00 % −0,25 30,0 let 15 071 km
2016 53 7,5 % +0,6 0,00 % −0,21 30,0 let 19 450 km
2015 95 4,2 % −0,4 1,05 % +0,60 29,9 let 19 387 km
2014 93 3,2 % −1,1 1,08 % +0,66 30,0 let 22 296 km
2013 60 8,3 % +3,8 0,00 % −0,38 29,6 let 23 388 km
2012 63 1,6 % −3,0 0,00 % −0,53 29,7 let 21 803 km
2011 63 7,9 % +3,3 0,00 % −0,73 29,8 let 23 284 km
2010 60 6,7 % +2,4 0,00 % −0,86 28,1 let 25 786 km
2009 68 7,4 % +2,2 2,94 % +1,96 29,0 let 26 523 km
2008 9 44,4 % +36,4 11,11 % +9,63 30,0 let 37 955 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2018
1955 – – – – 3,2 % (63 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1939; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2009
1955 3,2 % 0,0 % 9,1 % 6,3 % 4,1 % 9,7 % 3,2 % 6,5 % 11,8 %

Vozový park v ČR

V provozu
18
z 23 registrovaných celkem
Zaniklo
1
4,3 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
0 / 4
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
39,1 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje JAWA 150

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 1 950 mm 1 950–1 980
Šířka 670 mm 600–670
Výška 1 010 mm 1 010–1 170
Rozvor 1 310 mm 1 300–1 310
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 105 kg 104–125
Největší přípustná hmotnost 255 kg 254–302
Nejvyšší rychlost 85 km/h 70–85
Spotřeba kombinovaná 2,4 l/100 km –
Hluk za jízdy 82,0 dB(A) –

Karoserie

  • RÁM 67 %
  • MOTOCYKL 33 %

Pohon

  • jedna náprava 91 %
  • 4×4 9,1 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERVENÁ 54 %
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 31 %
  • ZELENÁ 7,7 %
  • ČERNÁ 7,7 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené 5,3 na 100 prohlídek
    Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. (0.2.1.2, 0. identifikace vozidla)
  2. Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 5,3 na 100 prohlídek
    Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). (0.2.1.3, 0. identifikace vozidla)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů JAWA 150 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak JAWA 150 dopadá na STK?

Z 19 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,1 % částečně způsobilých, JAWA 150 tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely JAWA