TOYOTA 4RUNNER

TOYOTA 4RUNNER se vyrábí od roku 1988. V Česku jich jezdí 151, 83 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 17,3 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 26,6 roku a 214 465 km.

  • 1988–dosud
  • kategorie M1

Výsledky STK

  • Způsobilé 75,7 %
  • Částečně způsobilé 24,3 % stejně stará vozidla 7 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,97 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 37 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 8,1
  • Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 5,4
  • Nebezpečná úprava v systému mechanického odpružení nebo stabilizátoru 5,4
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 5,4

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
TOYOTA
Roky výroby
1988–dosud
V provozu v ČR
151 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 873

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá8,1
  2. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům5,4
  3. Nebezpečná úprava v systému mechanického odpružení nebo stabilizátoru5,4
  4. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty5,4
  5. Nadměrná koroze jakékoli části konstrukčního prvku samonosné karosérie nebo rámu nebo pomocného rámu vozidla, která má vliv na pevnost konstrukce vozidla5,4

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely TOYOTA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
TOYOTA 4RUNNER 24,3 % 37
TOYOTA YARIS 6,2 % 15 560
TOYOTA RAV4 5,1 % 7 944
TOYOTA COROLLA 5,7 % 7 828
TOYOTA AURIS 6,2 % 5 975
TOYOTA AVENSIS 9,0 % 3 711

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 37 pravidelných technických prohlídek aut TOYOTA 4RUNNER v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 24,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 17,3 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,97 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka TOYOTA: 6,1 % a 0,53 %.

  • 151 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 83 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá (8,1 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 37 24,3 % +17,3 0,00 % −0,97 26,6 let 214 465 km
2025 39 10,3 % +2,6 2,56 % +1,58 22,7 let 205 993 km
2024 34 11,8 % +3,8 0,00 % −1,29 24,8 let 214 123 km
2023 39 5,1 % −1,1 2,56 % +1,48 24,8 let 233 247 km
2022 42 9,5 % +2,5 2,38 % +1,05 24,3 let 215 312 km
2021 34 11,8 % +5,0 0,00 % −1,39 23,4 let 235 765 km
2020 33 6,1 % −2,6 0,00 % −1,37 25,3 let 275 086 km
2019 50 8,0 % −1,5 0,00 % −1,14 23,3 let 219 202 km
2018 37 13,5 % +4,3 0,00 % −2,00 23,0 let 250 578 km
2017 51 15,7 % +6,0 0,00 % −2,32 22,3 let 221 977 km
2016 40 15,0 % +4,7 2,50 % −0,19 21,6 let 260 015 km
2015 58 5,2 % −3,8 0,00 % −3,03 19,4 let 222 828 km
2014 60 8,3 % +0,3 5,00 % +1,37 19,6 let 242 191 km
2013 66 9,1 % +0,8 1,52 % −2,22 18,2 let 230 084 km
2012 62 11,3 % +2,9 3,23 % −1,20 16,1 let 220 142 km
2011 61 14,8 % +6,9 1,64 % −4,51 16,8 let 233 101 km
2010 59 13,6 % +5,8 5,08 % −0,94 14,9 let 220 896 km
2009 52 11,5 % +3,8 5,77 % −0,23 14,7 let 218 025 km
2008 19 21,1 % +12,2 0,00 % −7,23 14,6 let 225 443 km

Vozový park v ČR

V provozu
151
z 371 registrovaných celkem
Zaniklo
122
32,9 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
34 / 64
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
74,4 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1988; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 8,1 na 100 prohlídek
    Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. (6.2.1.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  2. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 5,4 na 100 prohlídek
    U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  3. Nebezpečná úprava v systému mechanického odpružení nebo stabilizátoru 5,4 na 100 prohlídek
    Nebezpečná úprava neschválená změna v systému mechanického odpružení nebo stabilizátoru, která ovlivňuje spolehlivost funkce systému nebo provozní vlastnosti vozidla. (5.3.1.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  4. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 5,4 na 100 prohlídek
    Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  5. Nadměrná koroze jakékoli části konstrukčního prvku samonosné karosérie nebo rámu nebo pomocného rámu vozidla, která má vliv na pevnost konstrukce vozidla 5,4 na 100 prohlídek
    Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. (6.1.1.3.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  6. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 5,4 na 100 prohlídek
    Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
  7. Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené 5,4 na 100 prohlídek
    Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. (0.2.1.2, 0. identifikace vozidla)
  8. Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům 2,7 na 100 prohlídek
    Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. (4.1.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  9. V uchycení nápravy nebo vidlice jsou vůle nebo některé spojovací prvky uchycení nápravy nebo vidlice jsou uvolněné nebo prasklé nebo chybí nebo uchycení nápravy je nespolehlivé 2,7 na 100 prohlídek
    Některý spojovací prvek upevnění nápravy uvolněný, prasklý nebo chybí nebo v otočném uložení nápravy (např. čep / pouzdro u vodících tyčí / výkyvná přední náprava traktoru) jsou větší vůle než provozní. (5.1.1.2.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  10. Uchycení samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) na vozidle je vadné nebo uvolněné nebo není spolehlivé nebo způsob montáže samostatného technického celku na vozidle není v souladu s požadavky 2,7 na 100 prohlídek
    Upevňovací body (úchyty) nebo spojovací desky na rámu nebo samostatném technickém celku jsou zjevně nadměrně zkorodované nebo zdeformované nebo prasklé. (6.2.9.2.6, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)

Závady u pravidelných prohlídek aut TOYOTA 4RUNNER v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak TOYOTA 4RUNNER dopadá na STK?

Z 37 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 24,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 7,0 % částečně způsobilých, TOYOTA 4RUNNER tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely TOYOTA