MAZDA CX-60
Kombi MAZDA CX-60 se vyrábí od roku 2022. V Česku jich jezdí 1 515, 10 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,3 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 3,1 roku a 58 405 km.
- 2022–dosud
- kategorie M1
- Kombi
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 98,7 %
- Částečně způsobilé 1,3 % stejně stará vozidla 2,6 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,06 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 76 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 1,3
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 1,3
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MAZDA
- Roky výroby
- 2022–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 1 515 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 78Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla1,3
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu1,3
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MAZDA CX-60 | 1,3 % | 76 |
| VOLKSWAGEN TRANSPORTER | 7,7 % | 9 584 |
| AUDI A6 | 5,4 % | 9 106 |
| VOLKSWAGEN MULTIVAN | 5,8 % | 6 796 |
| VOLVO XC60 | 3,8 % | 6 116 |
| BMW X5 | 4,9 % | 5 758 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 76 pravidelných technických prohlídek aut MAZDA CX-60 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,3 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka MAZDA: 7,6 % a 0,57 %.
- 1 515 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 10 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla (1,3 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 76 | 1,3 % | −1,3 | 0,00 % | −0,06 | 3,1 let | 58 405 km |
| 2025 | 2 | 0,0 % | −2,7 | 0,00 % | −0,06 | 1,0 let | 36 208 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 1,4 % | – | – | – | 1,4 % (4 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2022; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 |
|---|---|
| 2022 | 1,4 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2022; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MAZDA CX-60
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 740 mm | 4 740–4 745 |
| Šířka | 1 890 mm | – |
| Výška | 1 680 mm | – |
| Rozvor | 2 870 mm | – |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 2 070 kg | 1 980–2 146 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 667 kg | 2 500–2 667 |
| Brzděný přívěs | 2 500 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 200 km/h | 200–219 |
| Spotřeba kombinovaná | 1,5 l/100 km | 1,5–5,4 |
| CO₂ kombinovaně | 33 g/km | 33–140 |
| Hluk za jízdy | 66,0 dB(A) | 64,0–66,0 |
Karoserie
- AC KOMBI 89 %
- KOMBI 11 %
Pohon
- 4×4 89 %
- jedna náprava 11 %
Emisní norma
- EURO 6 100 %
Pneumatiky
- 235/50 R20 100 %
Tažné zařízení v TP
- ano 67 %
- ne 33 %
Barva
- ŠEDÁ 56 %
- MODRÁ 22 %
- ČERNÁ 22 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
1,3 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu
1,3 na 100 prohlídek
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Závady u pravidelných prohlídek aut MAZDA CX-60 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MAZDA CX-60 dopadá na STK?
Z 76 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 2,6 % částečně způsobilých, MAZDA CX-60 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MAZDA
- 69,9 % · 1,07 %
- 37,3 % · 0,43 %
- CX-55,7 % · 0,10 %
- 27,5 % · 0,79 %
- CX-33,5 % · 0,05 %
- MX-56,6 % · 0,29 %
- 512,2 % · 0,77 %
- CX-301,3 % · 0,00 %
- CX-79,7 % · 0,26 %
- 3239,0 % · 0,67 %
- 323 F8,5 % · 2,44 %
- 6265,8 % · 1,95 %
- RX-87,1 % · 0,79 %
- DEMIO5,4 % · 3,26 %
- PREMACY10,9 % · 2,17 %
- CX-913,2 % · 0,00 %
- MX-301,2 % · 0,00 %
- TRIBUTE12,5 % · 0,00 %
- 12117,9 % · 2,99 %
- MPV23,5 % · 2,94 %
- MX-34,0 % · 4,00 %
- XEDOS 614,3 % · 0,00 %
- MX-60,0 % · 0,00 %