FORD TOURNEO CONNECT dodávka N1

Skříňový FORD TOURNEO CONNECT se vyrábí od roku 2003. V Česku jich jezdí 22, 68 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 7,1 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 18,8 roku a 264 129 km.

  • 2003–dosud
  • kategorie N1
  • Skříňový
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 82,1 %
  • Částečně způsobilé 17,9 % stejně stará vozidla 10,8 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,02 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 39 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 5,1
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 5,1
  • Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 5,1
  • Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 2,6

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
FORD
Roky výroby
2003–dosud
Počet míst
2–5
V provozu v ČR
22 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 6 119

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty5,1
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty5,1
  3. Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá5,1
  4. Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech2,6
  5. Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný2,6

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely FORD

ModelČástečně způsobiléProhlídek
FORD TOURNEO CONNECT 17,9 % 39
FORD TRANSIT 11,0 % 8 419
FORD RANGER 7,7 % 2 588
FORD TRANSIT CUSTOM 6,7 % 2 489
FORD TRANSIT CONNECT 12,0 % 1 375
FORD FOCUS 10,0 % 1 040

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 39 pravidelných technických prohlídek dodávek FORD TOURNEO CONNECT v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 17,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 7,1 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 1,02 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka FORD: 10,9 % a 0,87 %.

  • 22 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 68 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty (5,1 na 100 prohlídek).
  • Nesrovnalost ve stavu tachometru: 3,9 % vozů (všechny dodávky 5,1 %).
  • Zaniklé vozy: polovina měla při poslední prohlídce víc než 287 500 km, průměrně ve stáří 13,7 let.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 39 17,9 % +7,1 0,00 % −1,02 18,8 let 264 129 km
2025 57 22,8 % +10,6 1,75 % +0,64 18,4 let 270 219 km
2024 73 9,6 % −1,6 1,37 % +0,21 17,0 let 293 087 km
2023 300 13,3 % +4,3 0,67 % −0,28 16,0 let 270 312 km
2022 306 13,1 % +3,7 0,98 % +0,04 14,8 let 261 848 km
2021 385 7,5 % −0,9 0,52 % −0,51 14,3 let 260 505 km
2020 360 11,1 % +2,0 1,11 % +0,28 13,1 let 252 954 km
2019 430 9,5 % −0,9 1,16 % +0,45 12,6 let 248 681 km
2018 385 13,2 % +3,0 0,52 % −0,46 11,5 let 242 076 km
2017 427 11,2 % −0,1 1,41 % +0,25 10,8 let 226 221 km
2016 418 12,9 % +1,8 0,72 % −0,48 9,7 let 224 043 km
2015 466 8,8 % +0,9 1,72 % +0,31 8,8 let 205 314 km
2014 495 9,5 % +2,8 2,42 % +0,98 7,8 let 194 724 km
2013 473 7,0 % −0,4 2,54 % +1,10 6,9 let 178 226 km
2012 468 8,3 % +1,8 3,42 % +1,45 5,8 let 158 162 km
2011 435 6,4 % +1,0 4,60 % +1,81 5,1 let 142 135 km
2010 324 5,6 % +0,4 4,63 % +1,82 4,5 let 138 028 km
2009 250 7,2 % +1,0 3,60 % +0,69 4,2 let 130 459 km
2008 28 7,1 % +0,6 7,14 % +4,36 3,5 let 118 052 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých dodávek FORD TOURNEO CONNECT podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2023
2008 8,4 % 9,7 % 10,1 % 8,5 % –
2007 8,5 % 8,4 % 9,9 % 12,8 % 15,1 % (16 let)
2006 5,0 % 7,6 % 9,0 % 12,7 % 18,6 % (17 let)
2005 5,8 % 4,0 % 6,3 % 7,6 % 11,5 % (18 let)
2004 – 4,3 % 12,4 % 9,8 % 3,3 % (19 let)
2003 – 8,0 % 4,7 % 3,4 % –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2003; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020STK 2019STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009
2008 17,7 % 9,1 % 8,5 % 10,1 % 9,7 % 8,4 %
2007 15,1 % 12,9 % 3,7 % 12,1 % 12,7 % 10,0 % 12,8 % 9,9 % 8,4 % 8,5 %
2006 18,6 % 8,2 % 5,8 % 13,1 % 17,4 % 15,5 % 6,3 % 12,7 % 9,1 % 9,0 % 7,6 % 5,0 %
2005 11,5 % 19,6 % 9,3 % 6,5 % 3,9 % 17,8 % 9,9 % 12,0 % 7,6 % 11,9 % 6,3 % 4,0 % 5,8 %
2004 3,3 % 13,2 % 21,2 % 14,5 % 10,0 % 14,3 % 7,5 % 16,9 % 7,9 % 9,8 % 12,4 % 4,3 %
2003 8,0 % 12,9 % 8,8 % 12,9 % 13,5 % 11,6 % 11,7 % 8,3 % 3,4 % 2,4 % 4,7 % 8,3 % 8,0 %

Nesrovnalosti v nárůstu počtu km

S nesrovnalostí
3,89 %
24 z 617 vozů
Stejné ročníky: všechny dodávky
5,08 %
o 1,19 p. b. méně

Podle ročníku

Podle roku zjištění

Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.

Nájezd zaniklých vozů

Zaniklé vozy
330
se stavem tachometru z prohlídek STK
Střední poslední nájezd
287 500 km
polovina vozů zanikla s nižším
Průměrný poslední nájezd
290 294 km
při poslední prohlídce
Stáří při poslední prohlídce
13,7 let
průměr, od první registrace

Poslední známý nájezd (tis. km)

Vozy se stavem ZÁNIK v registru vozidel (trvalé vyřazení, zpravidla ekologická likvidace) a stav tachometru při jejich poslední technické prohlídce od roku 2008. Vůz mohl zaniknout až dva roky po ní, skutečný konečný nájezd je proto o něco vyšší. Model a generace podle zápisu při prohlídce, dodávky a malá užitková vozidla (N1).

Vozový park v ČR

V provozu
22
z 29 registrovaných celkem
Zaniklo
4
13,8 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
1 / 2
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
65,5 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje FORD TOURNEO CONNECT

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 278 mm 4 278–4 818
Šířka 1 795 mm 1 795–1 835
Výška 1 824 mm 1 824–1 982
Rozvor 2 665 mm 2 665–3 062
Míst k sezení 5 2–5
Provozní hmotnost 1 503 kg 1 467–1 598
Největší přípustná hmotnost 2 340 kg 2 040–2 340
Brzděný přívěs 1 200 kg 913–1 200
Nejvyšší rychlost 154 km/h 143–173
Spotřeba kombinovaná 6,4 l/100 km 4,6–8,0
CO₂ kombinovaně 172 g/km 119–184
Hluk za jízdy 71,0 dB(A) 69,0–74,0

Karoserie

  • BB SKŘÍŇOVÝ 62 %
  • SKŘÍŇOVÝ 29 %
  • AC KOMBI 4,8 %
  • SKŘÍŇOVÁ 4,8 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 4 56 %
  • EURO 6 19 %
  • EURO 3 19 %
  • EURO 5 6,3 %

Pneumatiky

  • 195/65 R15 77 %
  • 205/60 R16 14 %
  • 205/55 R17 9,1 %

Tažné zařízení v TP

  • ano 55 %
  • ne 45 %

Barva

  • BÍLÁ 41 %
  • ČERVENÁ-METAL 23 %
  • MODRÁ 14 %
  • ŠEDÁ 14 %
  • ČERVENÁ 9,1 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 5,1 na 100 prohlídek
    Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 5,1 na 100 prohlídek
    Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
  3. Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 5,1 na 100 prohlídek
    Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. (6.2.1.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  4. Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 2,6 na 100 prohlídek
    Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.3.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
  5. Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný 2,6 na 100 prohlídek
    Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. (4.1.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  6. Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí 2,6 na 100 prohlídek
    Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. (3.2.1.3, 3. výhledy)
  7. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 2,6 na 100 prohlídek
    Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). (0.3.1.2, 0. identifikace vozidla)
  8. Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru 2,6 na 100 prohlídek
    Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. (1.4.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
  9. Uchycení zařízení pro nepřímý výhled uvolněné nebo nelze spolehlivě aretovat v seřízené poloze nebo uchycení neodpovídá požadavkům 2,6 na 100 prohlídek
    Uvolněné, nespolehlivé nebo poškozené uchycení zařízení pro nepřímý výhled nebo nemožnost aretace v seřízené poloze neumožňuje řidiči poskytovat jasný výhled z vozidla předepsaným směrem. (3.3.2.2, 3. výhledy)
  10. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,6 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek dodávek FORD TOURNEO CONNECT v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak FORD TOURNEO CONNECT dopadá na STK?

Z 39 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 17,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 10,8 % částečně způsobilých, FORD TOURNEO CONNECT tedy dopadá hůř než průměr.

Kolik FORD TOURNEO CONNECT najede, než skončí?

Z 330 zaniklých vozů měla polovina při poslední prohlídce víc než 287 500 km, průměrně 290 294 km ve stáří 13,7 let.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely FORD