NISSAN 350Z

NISSAN 350Z se vyrábí od roku 2002. V Česku jich jezdí 459, 77 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3,7 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 20,8 roku a 136 998 km.

  • 2002–dosud
  • kategorie M1
NISSAN 350Z – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 93,4 %
  • Částečně způsobilé 6,0 % stejně stará vozidla 9,7 %
  • Nezpůsobilé 0,60 % stejně stará vozidla 1 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 167 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Zdroj světla u mlhového světlometu nebo mlhové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2
  • Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2
  • Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 1,2
  • Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 1,2

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
NISSAN
Roky výroby
2002–dosud
V provozu v ČR
459 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 2 827

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 136 998 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Zdroj světla u mlhového světlometu nebo mlhové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,2
  2. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,2
  3. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla1,2
  4. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem1,2
  5. Některé sedadlo je uvolněné nebo ukotvení sedadla je nespolehlivé nebo způsob ukotvení sedadla ve vozidle neodpovídá požadavkům0,6

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely NISSAN

ModelČástečně způsobiléProhlídek
NISSAN 350Z 6,0 % 167
NISSAN QASHQAI 7,9 % 5 124
NISSAN X-TRAIL 9,7 % 2 258
NISSAN MICRA 10,1 % 2 211
NISSAN JUKE 7,7 % 1 531
NISSAN NOTE 9,5 % 1 330

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 167 pravidelných technických prohlídek aut NISSAN 350Z v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 6,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,7 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,60 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,41 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka NISSAN: 9,3 % a 0,56 %.

  • 459 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 77 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Zdroj světla u mlhového světlometu nebo mlhové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům (1,2 na 100 prohlídek).

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 167 6,0 % −3,7 0,60 % −0,41 20,8 let 136 998 km
2025 168 3,6 % −7,0 0,60 % −0,46 19,7 let 125 028 km
2024 189 2,6 % −7,4 0,53 % −0,57 18,7 let 125 701 km
2023 175 6,3 % −1,7 0,00 % −0,91 17,6 let 119 132 km
2022 186 4,3 % −4,0 0,00 % −0,91 16,5 let 110 633 km
2021 169 3,0 % −4,3 0,00 % −0,94 15,4 let 113 536 km
2020 156 4,5 % −3,5 0,00 % −0,82 14,5 let 102 750 km
2019 162 6,8 % −1,6 0,00 % −0,64 13,5 let 98 903 km
2018 170 8,2 % +0,6 0,00 % −0,94 12,5 let 88 933 km
2017 145 4,1 % −2,9 0,69 % −0,30 11,5 let 88 269 km
2016 162 6,8 % −0,4 0,00 % −0,99 10,6 let 80 665 km
2015 161 6,2 % +0,2 0,00 % −1,24 9,5 let 76 627 km
2014 167 3,0 % −2,3 0,00 % −1,30 8,4 let 72 007 km
2013 159 5,7 % +0,3 0,63 % −0,66 7,4 let 64 753 km
2012 160 7,5 % +2,5 1,25 % −0,55 6,5 let 59 415 km
2011 128 6,3 % +2,1 2,34 % +0,05 5,6 let 58 290 km
2010 126 2,4 % −1,8 0,00 % −2,31 5,0 let 55 092 km
2009 73 1,4 % −2,5 2,74 % +0,72 4,1 let 53 471 km
2008 4 0,0 % −3,9 0,00 % −1,95 3,8 let 25 321 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2005 0,0 % – 5,7 % 10,0 % 5,9 % (21 let)
2004 – 3,4 % 5,7 % 1,6 % 6,8 % (22 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2002; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020STK 2019STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009
2005 5,9 % 3,2 % 0,0 % 6,3 % 2,8 % 2,7 % 5,0 % 0,0 % 10,0 % 5,7 % 0,0 %
2004 6,8 % 6,0 % 5,1 % 7,7 % 1,6 % 0,0 % 7,0 % 5,5 % 6,9 % 5,8 % 11,7 % 6,7 % 1,6 % 6,5 % 5,7 % 7,5 % 3,4 %
2003 12,9 %

Vozový park v ČR

V provozu
459
z 605 registrovaných celkem
Zaniklo
14
2,3 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
75 / 57
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
76,4 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Zdroj světla u mlhového světlometu nebo mlhové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2 na 100 prohlídek
    Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. (4.5.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2 na 100 prohlídek
    Použití nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená změna zdroje světla. (4.2.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  3. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 1,2 na 100 prohlídek
    Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  4. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 1,2 na 100 prohlídek
    Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. (8.2.1.2.1, 8. obtěžování okolí)
  5. Některé sedadlo je uvolněné nebo ukotvení sedadla je nespolehlivé nebo způsob ukotvení sedadla ve vozidle neodpovídá požadavkům 0,6 na 100 prohlídek
    Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný, prasklý nebo chybí nebo způsob ukotvení sedadla neodpovídá požadavkům nebo kotevní úchyt (včetně okolí) je nadměrně zkorodovaný a tato závada ovlivňuje spolehlivost ukotvení sedadla. (6.2.6.3.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  6. Praskliny nebo deformace jakékoliv části konstrukčního prvku rámu nebo pomocného rámu nebo jiné nosné konstrukce vozidla 0,6 na 100 prohlídek
    Zjevné deformace, praskliny nebo lomy rámu, pomocného rámu nebo jiné nosné konstrukce vozidla. (6.1.1.1.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  7. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 0,6 na 100 prohlídek
    Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
  8. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 0,6 na 100 prohlídek
    Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. (8.2.1.2.4, 8. obtěžování okolí)
  9. Nepovolené použití přídavných řídicích (korekčních) jednotek 0,6 na 100 prohlídek
    Zjevné nepovolené použití přídavných řídicích (korekčních) jednotek. (6.1.9.3, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  10. Spínač pro přední světlomety se světlem do mlhy nebo spínač pro zadní mlhovou svítilnu vadný 0,6 na 100 prohlídek
    Zadní mlhovou svítilnu nelze uvést v činnost nebo vypnout. (4.5.3.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)

Nejčastější nebezpečné závady

  1. Přední kapota / přední víko zavazadlového prostoru, otvírané po směru jízdy, nelze spolehlivě zajistit proti samovolnému otevření nebo způsob zajištění kapoty / víka zavazadlového prostoru neodpovídá požadavkům 0,6 na 100 prohlídek
    U přední kapoty / předního víka zavazadlového prostoru, otvírané směrem dozadu, bezpečnostní pojistka proti samovolnému otevření, chybí nebo není funkční nebo neodpovídá požadavkům. (6.2.3.6, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)

Závady u pravidelných prohlídek aut NISSAN 350Z v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak NISSAN 350Z dopadá na STK?

Z 167 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 6,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,6 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,7 % částečně způsobilých, NISSAN 350Z tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely NISSAN