JAWA 350/638 motocykl
Postranním vozíkem JAWA 350/638 se vyrábí od roku 1984. V Česku jich jezdí 1 168, 50 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,4 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 29,9 roku a 19 413 km.
- 1984–dosud
- kategorie L
- Postranním vozíkem
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 95,6 %
- Částečně způsobilé 4,4 % stejně stará vozidla 4 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,2 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 68 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít 1,5
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- JAWA
- Roky výroby
- 1984–dosud
- Počet míst
- 2–3
- V provozu v ČR
- 1 168 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 417Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít1,5
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely JAWA
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| JAWA 350/638 | 4,4 % | 68 |
| JAWA 350 | 4,1 % | 1 559 |
| JAWA 250 | 3,3 % | 1 285 |
| JAWA 50-20 PIONÝR | 3,9 % | 1 075 |
| JAWA 50-23 MUSTANG | 3,9 % | 724 |
| JAWA 50 | 4,9 % | 510 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 68 pravidelných technických prohlídek motocyklů JAWA 350/638 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,20 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka JAWA: 4,1 % a 0,16 %.
- 1 168 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 50 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít (1,5 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 68 | 4,4 % | +0,4 | 0,00 % | −0,20 | 29,9 let | 19 413 km |
| 2025 | 65 | 6,2 % | +2,0 | 0,00 % | −0,23 | 29,9 let | 18 200 km |
| 2024 | 46 | 6,5 % | +2,3 | 0,00 % | −0,22 | 29,9 let | 14 796 km |
| 2023 | 31 | 6,5 % | +2,2 | 0,00 % | −0,19 | 29,4 let | 22 145 km |
| 2022 | 17 | 5,9 % | +1,5 | 0,00 % | −0,24 | 27,7 let | 25 131 km |
| 2021 | 14 | 0,0 % | −4,7 | 0,00 % | −0,21 | 29,4 let | 15 106 km |
| 2020 | 14 | 0,0 % | −5,4 | 0,00 % | −0,43 | 29,0 let | 23 278 km |
| 2019 | 19 | 10,5 % | +5,0 | 0,00 % | −0,19 | 28,8 let | 31 815 km |
| 2018 | 25 | 8,0 % | +3,0 | 0,00 % | −0,27 | 27,0 let | 24 856 km |
| 2017 | 17 | 5,9 % | −0,4 | 0,00 % | −0,34 | 28,4 let | 18 251 km |
| 2016 | 17 | 5,9 % | −1,8 | 0,00 % | −0,44 | 25,4 let | 20 695 km |
| 2015 | 19 | 0,0 % | −4,9 | 0,00 % | −0,92 | 25,9 let | 28 201 km |
| 2014 | 12 | 0,0 % | −3,9 | 0,00 % | −0,67 | 23,0 let | 22 053 km |
| 2013 | 16 | 18,8 % | +14,1 | 0,00 % | −0,69 | 22,8 let | 27 558 km |
| 2012 | 9 | 11,1 % | +6,2 | 0,00 % | −1,16 | 21,6 let | 25 032 km |
| 2011 | 9 | 0,0 % | −4,4 | 0,00 % | −1,57 | 21,8 let | 35 142 km |
| 2010 | 4 | 25,0 % | +21,6 | 0,00 % | −1,23 | 13,7 let | 35 928 km |
| 2009 | 12 | 0,0 % | −4,7 | 0,00 % | −1,75 | 17,4 let | 21 899 km |
| 2008 | 3 | 0,0 % | −4,8 | 0,00 % | −1,31 | 11,7 let | 24 491 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1984; 6 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje JAWA 350/638
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 060 mm | 2 060–2 110 |
| Šířka | 773 mm | 710–1 490 |
| Výška | 1 160 mm | 1 065–1 195 |
| Rozvor | 1 370 mm | 1 335–1 390 |
| Míst k sezení | 2 | 2–3 |
| Provozní hmotnost | 170 kg | 152–235 |
| Největší přípustná hmotnost | 350 kg | 322–490 |
| Brzděný přívěs | 172 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 125 km/h | 90–125 |
| Spotřeba kombinovaná | 4,2 l/100 km | 4,0–4,2 |
| Hluk za jízdy | 80,0 dB(A) | 80,0–91,0 |
Karoserie
- S POSTRANNÍM VOZÍKEM 42 %
- RÁM 33 %
- 562 8,3 %
- MOTOCYKL 8,3 %
- POSTRANNÍ VOZÍK / 562 8,3 %
Pohon
- jedna náprava 99 %
- 4×4 1,0 %
Emisní norma
- EURO 2 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 97 %
- ano 2,9 %
Barva
- ČERVENÁ 70 %
- ČERNÁ 14 %
- BÍLÁ 5,7 %
- MODRÁ 4,8 %
- ŠEDÁ 1,9 %
- ZELENÁ 1,9 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít
1,5 na 100 prohlídek
Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. (0.2.1.1, 0. identifikace vozidla)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů JAWA 350/638 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak JAWA 350/638 dopadá na STK?
Z 68 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,0 % částečně způsobilých, JAWA 350/638 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely JAWA
- 3504,1 % · 0,06 %
- 2503,3 % · 0,00 %
- 50-20 PIONÝR3,9 % · 0,09 %
- 50-23 MUSTANG3,9 % · 0,41 %
- 504,9 % · 0,39 %
- ČZ 2504,4 % · 0,00 %
- 5552,5 % · 0,00 %
- 250/5595,5 % · 0,84 %
- 250/3532,7 % · 0,00 %
- 50-21 PIONÝR5,0 % · 0,63 %
- 50-206,5 % · 0,00 %
- 350/3605,7 % · 0,00 %
- ČZ 3504,2 % · 0,00 %
- PIONÝR2,2 % · 0,00 %
- 350/6348,1 % · 0,00 %
- 1753,7 % · 0,00 %
- 250/590 SPORT2,9 % · 0,00 %
- 5001,5 % · 0,00 %
- 50/217,6 % · 0,00 %
- ČZ 1757,6 % · 1,52 %
- 350/6391,7 % · 0,00 %
- 350 SCRAMBLER1,8 % · 0,00 %
- 250/5920,0 % · 0,00 %
- 350/3544,5 % · 0,00 %
- 50-5554,8 % · 0,00 %
- 350 CHOPPER13,2 % · 0,00 %
- 5503,0 % · 0,00 %
- 125 TRAVEL3,1 % · 0,00 %
- CLASSIC3,7 % · 0,00 %
- 50-050,0 % · 0,00 %
- 1250,0 % · 0,00 %
- 1505,3 % · 0,00 %
- 53.30 CROSS0,0 % · 0,00 %
- 125 DANDY14,3 % · 0,00 %
- BASIC0,0 % · 0,00 %
- ROADSTER0,0 % · 0,00 %