SUZUKI SJ
Stw SUZUKI SJ se vyrábí od roku 1982. V Česku jich jezdí 116, 96 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,4 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 28 let a 96 495 km.
- 1982–dosud
- kategorie M1
- Stw
- 4 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 91,2 %
- Částečně způsobilé 8,8 % stejně stará vozidla 8,4 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,17 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 34 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru 5,9
- Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,9
- Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje 2,9
- Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 2,9
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- SUZUKI
- Roky výroby
- 1982–dosud
- Počet míst
- 4
- V provozu v ČR
- 116 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 1 631Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru5,9
- Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům2,9
- Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje2,9
- Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá2,9
- Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %2,9
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| SUZUKI SJ | 8,8 % | 34 |
| PEUGEOT 106 | 10,3 % | 1 092 |
| ŠKODA CITIGO | 4,0 % | 7 992 |
| RENAULT TWINGO | 9,0 % | 2 269 |
| FIAT PANDA | 8,9 % | 4 595 |
| HYUNDAI I10 | 7,1 % | 4 588 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 34 pravidelných technických prohlídek aut SUZUKI SJ v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 8,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 1,17 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka SUZUKI: 6,3 % a 0,73 %.
- 116 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 96 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru (5,9 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 34 | 8,8 % | +0,4 | 0,00 % | −1,17 | 28,0 let | 96 495 km |
| 2025 | 43 | 11,6 % | +1,7 | 0,00 % | −1,38 | 26,5 let | 99 841 km |
| 2024 | 49 | 10,2 % | +0,9 | 2,04 % | +0,47 | 26,8 let | 91 977 km |
| 2023 | 46 | 4,3 % | −2,7 | 0,00 % | −1,24 | 26,6 let | 86 443 km |
| 2022 | 79 | 8,9 % | +1,4 | 0,00 % | −1,43 | 26,2 let | 81 143 km |
| 2021 | 63 | 3,2 % | −3,8 | 0,00 % | −1,53 | 25,3 let | 79 965 km |
| 2020 | 87 | 6,9 % | −1,4 | 0,00 % | −1,34 | 25,0 let | 85 281 km |
| 2019 | 85 | 8,2 % | −1,0 | 3,53 % | +2,45 | 24,3 let | 85 229 km |
| 2018 | 98 | 7,1 % | −1,7 | 2,04 % | +0,15 | 23,1 let | 82 619 km |
| 2017 | 79 | 12,7 % | +3,4 | 1,27 % | −0,84 | 22,7 let | 76 814 km |
| 2016 | 113 | 8,8 % | −1,0 | 3,54 % | +1,01 | 22,1 let | 83 146 km |
| 2015 | 108 | 8,3 % | −0,2 | 1,85 % | −1,12 | 21,5 let | 93 228 km |
| 2014 | 143 | 9,8 % | +2,1 | 3,50 % | +0,02 | 20,5 let | 94 311 km |
| 2013 | 111 | 5,4 % | −2,6 | 6,31 % | +2,54 | 19,4 let | 89 616 km |
| 2012 | 131 | 4,6 % | −3,6 | 3,05 % | −1,62 | 18,6 let | 88 418 km |
| 2011 | 114 | 7,9 % | +0,2 | 7,89 % | +1,89 | 17,9 let | 110 365 km |
| 2010 | 124 | 7,3 % | −0,3 | 8,06 % | +1,89 | 16,1 let | 85 517 km |
| 2009 | 101 | 4,0 % | −3,7 | 8,91 % | +2,78 | 15,4 let | 98 639 km |
| 2008 | 23 | 4,3 % | −4,7 | 13,04 % | +5,69 | 16,5 let | 98 388 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje SUZUKI SJ
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 3 430 mm | 3 430–4 010 |
| Šířka | 1 460 mm | 1 460–1 550 |
| Výška | 1 690 mm | 1 665–1 870 |
| Rozvor | 2 030 mm | 2 000–2 400 |
| Míst k sezení | 4 | – |
| Provozní hmotnost | 870 kg | 870–1 015 |
| Největší přípustná hmotnost | 1 330 kg | 1 190–1 350 |
| Brzděný přívěs | 900 kg | 650–1 100 |
| Nejvyšší rychlost | 112 km/h | 107–130 |
| Spotřeba kombinovaná | 9,1 l/100 km | 9,1–13,3 |
| Hluk za jízdy | 76,0 dB(A) | 75,0–84,0 |
Karoserie
- STW 14 %
- KOMBI 14 %
- AC KOMBI 14 %
- ROADSTER 14 %
- TERÉNNÍ 14 %
- 3 DVEŘOVÁ 14 %
- KABRIOLET 2 DV. 14 %
Pohon
- 4×4 88 %
- jedna náprava 13 %
Pneumatiky
- 205/70 R15 67 %
- 195/80 R15 33 %
Tažné zařízení v TP
- ano 100 %
Barva
- ČERNÁ 33 %
- BÍLÁ 22 %
- ČERVENÁ 22 %
- ZELENÁ 11 %
- ZELENÁ-TMAVÁ 11 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru
5,9 na 100 prohlídek
Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. (1.4.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
2,9 na 100 prohlídek
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje
2,9 na 100 prohlídek
Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. (7.11.2.1, 7. jiné vybavení)
-
Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá
2,9 na 100 prohlídek
Deformace, praskliny nebo lomy karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, které ovlivňují její pevnost. (6.2.1.1.4, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %
2,9 na 100 prohlídek
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech
2,9 na 100 prohlídek
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá
2,9 na 100 prohlídek
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. (6.2.1.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
Závady u pravidelných prohlídek aut SUZUKI SJ v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak SUZUKI SJ dopadá na STK?
Z 34 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 8,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 8,4 % částečně způsobilých, SUZUKI SJ tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.