VOLVO V50
VOLVO V50 se vyrábí od roku 2004. V Česku jich jezdí 4 026, 88 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,4 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 18,2 roku a 275 698 km.
- 2004–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 90,9 %
- Částečně způsobilé 8,8 % stejně stará vozidla 9,2 %
- Nezpůsobilé 0,29 % stejně stará vozidla 0,8 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 1 381 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,7
- V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům 1,2
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,2
- Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 1,0
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- VOLVO
- Roky výroby
- 2004–dosud
- V provozu v ČR
- 4 026 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 23 114Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 275 698 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty1,7
- V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům1,2
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty1,2
- Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %1,0
- Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný0,9
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely VOLVO
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| VOLVO V50 | 8,8 % | 1 381 |
| VOLVO XC60 | 3,8 % | 6 116 |
| VOLVO XC90 | 4,8 % | 4 526 |
| VOLVO V70 | 8,9 % | 2 672 |
| VOLVO V60 | 5,2 % | 1 801 |
| VOLVO XC70 | 5,6 % | 1 553 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 1 381 pravidelných technických prohlídek aut VOLVO V50 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 8,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,29 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,51 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka VOLVO: 5,6 % a 0,28 %.
- 4 026 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 88 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty (1,7 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1 381 | 8,8 % | −0,4 | 0,29 % | −0,51 | 18,2 let | 275 698 km |
| 2025 | 1 808 | 11,1 % | +1,2 | 0,28 % | −0,60 | 17,3 let | 273 083 km |
| 2024 | 1 929 | 10,4 % | +1,1 | 0,47 % | −0,44 | 16,5 let | 265 499 km |
| 2023 | 1 875 | 7,6 % | +0,1 | 0,64 % | −0,13 | 15,6 let | 260 605 km |
| 2022 | 1 900 | 8,8 % | +1,1 | 0,53 % | −0,22 | 14,6 let | 249 702 km |
| 2021 | 1 836 | 9,0 % | +2,1 | 0,33 % | −0,46 | 13,8 let | 245 811 km |
| 2020 | 1 673 | 8,7 % | +1,4 | 0,36 % | −0,29 | 12,7 let | 235 211 km |
| 2019 | 1 690 | 9,0 % | +1,3 | 0,24 % | −0,26 | 11,9 let | 232 060 km |
| 2018 | 1 500 | 7,7 % | +1,0 | 0,40 % | −0,35 | 10,8 let | 218 555 km |
| 2017 | 1 434 | 5,2 % | −1,0 | 0,63 % | −0,16 | 9,9 let | 211 622 km |
| 2016 | 1 228 | 4,9 % | −1,1 | 0,33 % | −0,45 | 8,9 let | 196 305 km |
| 2015 | 1 145 | 5,4 % | +0,2 | 0,79 % | −0,21 | 8,2 let | 188 694 km |
| 2014 | 974 | 4,7 % | +0,1 | 0,62 % | −0,45 | 7,3 let | 171 736 km |
| 2013 | 860 | 5,3 % | +0,4 | 0,93 % | −0,17 | 6,5 let | 164 087 km |
| 2012 | 687 | 4,7 % | +0,1 | 0,73 % | −0,87 | 5,8 let | 147 883 km |
| 2011 | 557 | 4,5 % | +0,5 | 1,62 % | −0,52 | 5,0 let | 139 627 km |
| 2010 | 427 | 3,7 % | −0,1 | 1,64 % | −0,44 | 4,4 let | 126 007 km |
| 2009 | 157 | 3,8 % | 0,0 | 0,64 % | −1,33 | 3,6 let | 106 526 km |
| 2008 | 53 | 3,8 % | −0,2 | 1,89 % | −0,15 | 3,5 let | 107 455 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut VOLVO V50 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2012 | 5,6 % | 3,8 % | 1,8 % | 8,3 % | 8,6 % (14 let) |
| 2011 | 2,1 % | 1,1 % | 4,3 % | 7,8 % | 13,0 % (15 let) |
| 2010 | 1,6 % | 3,2 % | 10,6 % | 5,9 % | 3,8 % (16 let) |
| 2009 | 4,0 % | 7,1 % | 5,6 % | 8,5 % | 9,4 % (17 let) |
| 2008 | 2,2 % | 5,2 % | 5,0 % | 6,0 % | 7,4 % (18 let) |
| 2007 | 3,0 % | 6,0 % | 2,3 % | 4,9 % | 6,7 % (19 let) |
| 2006 | 2,9 % | 5,9 % | 2,8 % | 5,8 % | 11,7 % (20 let) |
| 2005 | 4,1 % | 6,4 % | 4,1 % | 8,9 % | 9,7 % (21 let) |
| 2004 | 4,4 % | 2,2 % | 4,5 % | 8,9 % | 9,3 % (22 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2004; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2016 | STK 2015 | STK 2014 | STK 2013 | STK 2012 | STK 2011 | STK 2010 | STK 2009 | STK 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2012 | 8,6 % | 16,3 % | 7,7 % | 10,3 % | 8,3 % | 1,8 % | 3,8 % | 5,6 % | |||||||||||
| 2011 | 13,0 % | 9,5 % | 11,6 % | 7,8 % | 9,2 % | 7,8 % | 4,4 % | 4,3 % | 5,9 % | 1,1 % | 2,1 % | ||||||||
| 2010 | 3,8 % | 11,7 % | 13,7 % | 9,1 % | 9,4 % | 11,7 % | 5,9 % | 4,8 % | 10,6 % | 5,0 % | 3,2 % | 1,6 % | |||||||
| 2009 | 9,4 % | 10,3 % | 9,9 % | 5,7 % | 7,8 % | 9,3 % | 10,9 % | 8,5 % | 4,4 % | 5,6 % | 4,7 % | 7,1 % | 3,0 % | 4,0 % | |||||
| 2008 | 7,4 % | 11,7 % | 8,1 % | 8,2 % | 7,5 % | 8,3 % | 8,7 % | 7,9 % | 6,0 % | 5,0 % | 5,0 % | 5,9 % | 5,2 % | 2,8 % | 2,2 % | ||||
| 2007 | 6,7 % | 11,3 % | 10,4 % | 8,9 % | 12,6 % | 7,6 % | 7,0 % | 7,2 % | 4,3 % | 4,9 % | 5,1 % | 2,3 % | 3,9 % | 6,0 % | 5,2 % | 3,0 % | |||
| 2006 | 11,7 % | 10,9 % | 10,5 % | 6,6 % | 9,3 % | 6,4 % | 10,3 % | 8,5 % | 5,8 % | 4,5 % | 5,8 % | 2,6 % | 2,8 % | 8,3 % | 5,9 % | 3,4 % | 2,9 % | ||
| 2005 | 9,7 % | 11,3 % | 10,6 % | 6,3 % | 7,9 % | 11,1 % | 9,2 % | 10,5 % | 8,6 % | 6,6 % | 5,1 % | 8,9 % | 3,8 % | 4,1 % | 4,9 % | 6,4 % | 6,1 % | 4,1 % | |
| 2004 | 9,3 % | 10,4 % | 11,3 % | 9,1 % | 7,5 % | 10,3 % | 10,5 % | 13,8 % | 14,0 % | 5,6 % | 4,7 % | 5,2 % | 8,9 % | 5,9 % | 4,5 % | 4,7 % | 2,2 % | 3,4 % | 4,4 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2004; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
1,7 na 100 prohlídek
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům
1,2 na 100 prohlídek
V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. (5.3.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
1,2 na 100 prohlídek
Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
-
Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %
1,0 na 100 prohlídek
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný
0,9 na 100 prohlídek
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. (4.1.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům
0,9 na 100 prohlídek
Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. (4.1.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru
0,9 na 100 prohlídek
Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. (1.4.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,8 na 100 prohlídek
Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. (4.4.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
0,7 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
V uchycení a/nebo spojení zařízení stabilizátoru jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí, nebo uchycení, či spojení součástí stabilizátoru není spolehlivé nebo neodpovídá požadavkům
0,7 na 100 prohlídek
V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky / tyčky s kulovými čepy) zařízení stabilizátoru jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné, prasklé nebo chybí nebo spojení neodpovídá požadavkům. (5.3.1.4.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Nejčastější nebezpečné závady
-
Nebezpečí požáru z důvodu hromadění paliva nebo maziva nebo jiného hořlavého materiálu v motorovém prostoru nebo palivové potrubí nebo nádrž je nedostatečně tepelně chráněna od výfukového systému
0,1 na 100 prohlídek
Z důvodu nashromážděného množství paliva, nebo jiného hořlavého materiálu v motorovém prostoru (např. spodní kryt motoru) nebo z důvodu nefunkčního nebo chybějícího zařízení, které tepelně chrání nádrž / palivové potrubí od výfukového systému (tepelný štít), je-li zařízení vyžadováno, hrozí bezprostřední nebezpečí vzniku požáru vozidla. (6.1.3.7.3, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Rozdíl brzdných sil na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru
0,1 na 100 prohlídek
Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. (1.2.1.2.2, 1. brzdové zařízení)
-
Palivové potrubí / hadice jsou poškozené nebo nadměrně zkorodované nebo netěsné nebo spojovací prvky palivového potrubí / hadic jsou poškozené nebo nadměrně zkorodované nebo nejsou spolehlivé nebo neodpovídají požadavkům
0,1 na 100 prohlídek
Z netěsného palivového potrubí / hadice nebo jejich spojení dochází k úniku paliva. (6.1.3.5.4, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
Závady u pravidelných prohlídek aut VOLVO V50 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak VOLVO V50 dopadá na STK?
Z 1 381 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 8,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,29 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,2 % částečně způsobilých, VOLVO V50 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely VOLVO
- XC603,8 % · 0,08 %
- XC904,8 % · 0,40 %
- V708,9 % · 0,30 %
- V605,2 % · 0,06 %
- XC705,6 % · 0,39 %
- XC401,8 % · 0,00 %
- V409,0 % · 0,51 %
- S607,4 % · 0,51 %
- V903,9 % · 0,11 %
- S806,1 % · 0,25 %
- V90 CROSS COUNTRY2,0 % · 0,00 %
- C3011,1 % · 0,63 %
- S4010,2 % · 1,09 %
- V60 CROSS COUNTRY2,3 % · 0,52 %
- S903,7 % · 0,00 %
- C707,7 % · 0,62 %
- V40 CROSS COUNTRY5,4 % · 0,49 %
- 8508,8 % · 1,96 %
- 94010,3 % · 1,72 %
- S7010,6 % · 2,13 %
- 7404,8 % · 0,00 %
- 9605,6 % · 0,00 %
- 4600,0 % · 14,29 %
- 4400,0 % · 0,00 %