VOLVO C30
VOLVO C30 se vyrábí od roku 2006. V Česku jich jezdí 1 307, 56 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,2 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 16,9 roku a 198 037 km.
- 2006–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 88,3 %
- Částečně způsobilé 11,1 % stejně stará vozidla 8,9 %
- Nezpůsobilé 0,63 % stejně stará vozidla 0,71 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 479 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,3
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 2,3
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 2,1
- Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům 1,9
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- VOLVO
- Roky výroby
- 2006–dosud
- V provozu v ČR
- 1 307 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 7 082Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 198 037 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům2,3
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty2,3
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty2,1
- Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům1,9
- V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům1,7
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely VOLVO
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| VOLVO C30 | 11,1 % | 479 |
| VOLVO XC60 | 3,8 % | 6 116 |
| VOLVO XC90 | 4,8 % | 4 526 |
| VOLVO V70 | 8,9 % | 2 672 |
| VOLVO V60 | 5,2 % | 1 801 |
| VOLVO XC70 | 5,6 % | 1 553 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 479 pravidelných technických prohlídek aut VOLVO C30 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 11,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,2 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,63 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka VOLVO: 5,6 % a 0,28 %.
- 1 307 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 56 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům (2,3 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 479 | 11,1 % | +2,2 | 0,63 % | −0,08 | 16,9 let | 198 037 km |
| 2025 | 565 | 10,6 % | +1,1 | 0,88 % | +0,11 | 16,0 let | 190 498 km |
| 2024 | 592 | 9,8 % | +1,0 | 0,34 % | −0,44 | 15,0 let | 187 168 km |
| 2023 | 574 | 8,7 % | +1,6 | 0,17 % | −0,47 | 14,0 let | 175 339 km |
| 2022 | 551 | 7,1 % | −0,1 | 0,73 % | +0,11 | 13,0 let | 172 612 km |
| 2021 | 546 | 7,9 % | +1,6 | 0,18 % | −0,43 | 12,0 let | 155 765 km |
| 2020 | 474 | 7,0 % | +0,4 | 0,42 % | −0,08 | 11,0 let | 156 673 km |
| 2019 | 535 | 7,3 % | +0,6 | 0,00 % | −0,35 | 10,1 let | 135 839 km |
| 2018 | 420 | 4,3 % | −1,5 | 0,00 % | −0,54 | 9,0 let | 133 185 km |
| 2017 | 469 | 3,4 % | −1,7 | 0,43 % | −0,14 | 8,1 let | 114 278 km |
| 2016 | 363 | 3,6 % | −1,1 | 0,28 % | −0,26 | 6,9 let | 104 532 km |
| 2015 | 408 | 3,9 % | 0,0 | 0,00 % | −0,68 | 6,3 let | 93 536 km |
| 2014 | 330 | 3,0 % | −0,3 | 0,00 % | −0,66 | 5,0 let | 80 046 km |
| 2013 | 339 | 2,7 % | −1,2 | 0,59 % | −0,12 | 4,7 let | 73 055 km |
| 2012 | 193 | 2,1 % | −1,3 | 0,00 % | −1,02 | 3,7 let | 63 718 km |
| 2011 | 200 | 3,0 % | −0,2 | 0,50 % | −1,00 | 3,4 let | 58 625 km |
| 2010 | 38 | 2,6 % | −1,3 | 0,00 % | −2,46 | 3,2 let | 53 008 km |
| 2009 | 5 | 0,0 % | −5,8 | 0,00 % | −3,12 | 2,4 let | 42 566 km |
| 2008 | 1 | 0,0 % | −4,2 | 0,00 % | −2,05 | 4,0 let | 95 000 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut VOLVO C30 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | 5,4 % | 2,6 % | 4,9 % | 2,3 % | – |
| 2010 | 1,9 % | 3,4 % | 2,4 % | 4,4 % | 12,2 % (16 let) |
| 2009 | 0,0 % | 3,6 % | 2,7 % | 9,9 % | 10,2 % (17 let) |
| 2008 | 2,4 % | 0,8 % | 4,8 % | 3,1 % | 7,3 % (18 let) |
| 2007 | 2,9 % | 3,9 % | 3,8 % | 4,3 % | 11,7 % (19 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2006; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2016 | STK 2015 | STK 2014 | STK 2013 | STK 2012 | STK 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | 12,0 % | 15,6 % | 4,1 % | 6,3 % | 2,3 % | 4,9 % | 2,6 % | 5,4 % | ||||||||
| 2010 | 12,2 % | 6,6 % | 6,8 % | 7,2 % | 8,4 % | 6,5 % | 4,4 % | 2,9 % | 2,4 % | 2,0 % | 3,4 % | 1,9 % | ||||
| 2009 | 10,2 % | 6,5 % | 11,3 % | 8,3 % | 3,4 % | 4,7 % | 10,2 % | 9,9 % | 5,3 % | 2,7 % | 3,6 % | 0,0 % | ||||
| 2008 | 7,3 % | 14,5 % | 7,2 % | 8,8 % | 4,0 % | 14,3 % | 7,2 % | 6,5 % | 3,1 % | 4,5 % | 4,8 % | 2,1 % | 0,8 % | 5,3 % | 2,4 % | |
| 2007 | 11,7 % | 11,6 % | 11,5 % | 11,4 % | 11,3 % | 8,5 % | 9,0 % | 8,6 % | 5,8 % | 4,3 % | 3,6 % | 3,8 % | 7,0 % | 3,9 % | 1,8 % | 2,9 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2006; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
2,3 na 100 prohlídek
Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. (4.4.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
2,3 na 100 prohlídek
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
2,1 na 100 prohlídek
Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
-
Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům
1,9 na 100 prohlídek
Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. (4.1.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům
1,7 na 100 prohlídek
V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. (5.3.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
1,0 na 100 prohlídek
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. (8.2.1.2.1, 8. obtěžování okolí)
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
1,0 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené
1,0 na 100 prohlídek
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m-1. (8.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu
1,0 na 100 prohlídek
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
0,8 na 100 prohlídek
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. (8.2.1.2.7, 8. obtěžování okolí)
Nejčastější nebezpečné závady
-
Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky
0,2 na 100 prohlídek
Poškození pneumatiky je natolik závažné, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla. (5.2.3.5.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Některá část systému mechanického odpružení je prasklá nebo chybí nebo systém mechanického odpružení není spolehlivý nebo nefunguje správně
0,2 na 100 prohlídek
Systém mechanického odpružení není funkční nebo nefunguje správně z důvodu chybějící nebo poškozené pružící části (listové pero / pružina / torzní tyč / pružicí elementy). (5.3.1.3.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky
0,2 na 100 prohlídek
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v celé šířce běhounu některé části pneumatiky v souladu s požadavky. (5.2.3.6.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
V uchycení a/nebo spojení systému mechanického odpružení jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení, či spojení systému mechanického odpružení nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům
0,2 na 100 prohlídek
V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky) systému mechanického odpružení jsou natolik velké vůle nebo spojení mechanického odpružení je natolik nespolehlivé, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla. (5.3.1.1.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Závady u pravidelných prohlídek aut VOLVO C30 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak VOLVO C30 dopadá na STK?
Z 479 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 11,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,63 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 8,9 % částečně způsobilých, VOLVO C30 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely VOLVO
- XC603,8 % · 0,08 %
- XC904,8 % · 0,40 %
- V708,9 % · 0,30 %
- V605,2 % · 0,06 %
- XC705,6 % · 0,39 %
- XC401,8 % · 0,00 %
- V409,0 % · 0,51 %
- V508,8 % · 0,29 %
- S607,4 % · 0,51 %
- V903,9 % · 0,11 %
- S806,1 % · 0,25 %
- V90 CROSS COUNTRY2,0 % · 0,00 %
- S4010,2 % · 1,09 %
- V60 CROSS COUNTRY2,3 % · 0,52 %
- S903,7 % · 0,00 %
- C707,7 % · 0,62 %
- V40 CROSS COUNTRY5,4 % · 0,49 %
- 8508,8 % · 1,96 %
- 94010,3 % · 1,72 %
- S7010,6 % · 2,13 %
- 7404,8 % · 0,00 %
- 9605,6 % · 0,00 %
- 4600,0 % · 14,29 %
- 4400,0 % · 0,00 %