VOLVO C70
VOLVO C70 se vyrábí od roku 1997. V Česku jich jezdí 900, 79 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,3 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 18,4 roku a 203 950 km.
- 1997–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 91,7 %
- Částečně způsobilé 7,7 % stejně stará vozidla 9 %
- Nezpůsobilé 0,62 % stejně stará vozidla 0,81 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 325 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,5
- Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům 0,9
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,9
- Nadměrný zdvih páky nebo nedostatečná rezerva zdvihu v převodu svědčí o nesprávném seřízení parkovací brzdy 0,9
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- VOLVO
- Roky výroby
- 1997–dosud
- V provozu v ČR
- 900 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 4 075Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 203 950 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty1,5
- Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům0,9
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,9
- Nadměrný zdvih páky nebo nedostatečná rezerva zdvihu v převodu svědčí o nesprávném seřízení parkovací brzdy0,9
- V uchycení a/nebo spojení systému mechanického odpružení jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení, či spojení systému mechanického odpružení nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům0,9
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely VOLVO
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| VOLVO C70 | 7,7 % | 325 |
| VOLVO XC60 | 3,8 % | 6 116 |
| VOLVO XC90 | 4,8 % | 4 526 |
| VOLVO V70 | 8,9 % | 2 672 |
| VOLVO V60 | 5,2 % | 1 801 |
| VOLVO XC70 | 5,6 % | 1 553 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 325 pravidelných technických prohlídek aut VOLVO C70 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,3 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,62 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,19 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka VOLVO: 5,6 % a 0,28 %.
- 900 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 79 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty (1,5 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 325 | 7,7 % | −1,3 | 0,62 % | −0,19 | 18,4 let | 203 950 km |
| 2025 | 336 | 8,9 % | −0,8 | 0,00 % | −0,89 | 17,5 let | 199 785 km |
| 2024 | 378 | 5,8 % | −3,3 | 0,26 % | −0,67 | 16,7 let | 193 513 km |
| 2023 | 306 | 6,2 % | −1,1 | 0,33 % | −0,45 | 15,7 let | 189 236 km |
| 2022 | 346 | 6,4 % | −1,1 | 0,29 % | −0,50 | 14,9 let | 181 746 km |
| 2021 | 272 | 2,9 % | −3,7 | 0,00 % | −0,80 | 13,9 let | 171 309 km |
| 2020 | 295 | 5,1 % | −2,1 | 0,34 % | −0,39 | 13,2 let | 170 472 km |
| 2019 | 234 | 5,6 % | −1,8 | 0,85 % | +0,30 | 12,0 let | 159 204 km |
| 2018 | 237 | 3,4 % | −3,4 | 0,00 % | −0,87 | 11,6 let | 153 224 km |
| 2017 | 202 | 4,5 % | −1,9 | 0,50 % | −0,46 | 10,7 let | 143 062 km |
| 2016 | 221 | 4,1 % | −2,1 | 0,45 % | −0,52 | 9,7 let | 139 897 km |
| 2015 | 193 | 3,1 % | −2,3 | 0,52 % | −0,74 | 9,0 let | 125 695 km |
| 2014 | 182 | 4,9 % | 0,0 | 0,55 % | −0,78 | 8,1 let | 116 474 km |
| 2013 | 152 | 3,9 % | −1,5 | 1,97 % | +0,47 | 7,8 let | 112 016 km |
| 2012 | 118 | 5,9 % | +0,8 | 1,69 % | −0,32 | 7,0 let | 102 792 km |
| 2011 | 134 | 1,5 % | −3,2 | 1,49 % | −1,33 | 6,5 let | 102 534 km |
| 2010 | 71 | 2,8 % | −2,3 | 1,41 % | −1,89 | 6,6 let | 109 155 km |
| 2009 | 66 | 3,0 % | −2,9 | 4,55 % | +0,72 | 7,4 let | 117 231 km |
| 2008 | 7 | 28,6 % | +22,3 | 0,00 % | −4,20 | 5,9 let | 110 800 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut VOLVO C70 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | – | – | – | 3,0 % | 8,1 % (16 let) |
| 2008 | 2,8 % | 0,0 % | 2,6 % | 4,7 % | 6,9 % (18 let) |
| 2007 | 2,2 % | 5,0 % | 2,5 % | 6,7 % | 3,5 % (19 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1997; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2016 | STK 2015 | STK 2014 | STK 2013 | STK 2012 | STK 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010 | 8,1 % | 11,1 % | 4,9 % | 8,3 % | 3,0 % | |||||||||||
| 2009 | 15,2 % | |||||||||||||||
| 2008 | 6,9 % | 9,3 % | 8,8 % | 8,9 % | 3,2 % | 8,1 % | 6,1 % | 4,7 % | 2,6 % | 0,0 % | 2,8 % | |||||
| 2007 | 3,5 % | 4,7 % | 5,0 % | 0,0 % | 11,3 % | 3,2 % | 8,8 % | 2,0 % | 5,1 % | 6,7 % | 2,4 % | 2,5 % | 2,8 % | 5,0 % | 2,2 % | |
| 2006 | 6,3 % | 3,2 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
1,5 na 100 prohlídek
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům
0,9 na 100 prohlídek
Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. (4.1.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,9 na 100 prohlídek
Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. (4.4.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Nadměrný zdvih páky nebo nedostatečná rezerva zdvihu v převodu svědčí o nesprávném seřízení parkovací brzdy
0,9 na 100 prohlídek
Maximální brzdný účinek je dosažen až po více jak 2/3 celkového zdvihu ovladače parkovací brzdy, pokud výrobce nestanoví jinak. (1.1.6.3.1, 1. brzdové zařízení)
-
V uchycení a/nebo spojení systému mechanického odpružení jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení, či spojení systému mechanického odpružení nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům
0,9 na 100 prohlídek
V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky) systému mechanického odpružení jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky (třmeny, svorníky) jsou uvolněné nebo spojení neodpovídá požadavkům. (5.3.1.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
0,6 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Nadměrná axiální vůle rejdového čepu
0,6 na 100 prohlídek
U rejdového čepu axiální vůle větší než provozní. (5.1.2.3.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené
0,6 na 100 prohlídek
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m-1. (8.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Nadměrná radiální vůle rejdového čepu
0,6 na 100 prohlídek
U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. (5.1.2.2.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,6 na 100 prohlídek
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Nejčastější nebezpečné závady
-
Z brzdového potrubí nebo spojů uniká médium
0,3 na 100 prohlídek
Z brzdového potrubí nebo spojů únik brzdové kapaliny. (1.1.11.2.3, 1. brzdové zařízení)
-
Rozdíl brzdných sil na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru
0,3 na 100 prohlídek
Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. (1.2.1.2.2, 1. brzdové zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek aut VOLVO C70 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak VOLVO C70 dopadá na STK?
Z 325 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,62 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,0 % částečně způsobilých, VOLVO C70 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely VOLVO
- XC603,8 % · 0,08 %
- XC904,8 % · 0,40 %
- V708,9 % · 0,30 %
- V605,2 % · 0,06 %
- XC705,6 % · 0,39 %
- XC401,8 % · 0,00 %
- V409,0 % · 0,51 %
- V508,8 % · 0,29 %
- S607,4 % · 0,51 %
- V903,9 % · 0,11 %
- S806,1 % · 0,25 %
- V90 CROSS COUNTRY2,0 % · 0,00 %
- C3011,1 % · 0,63 %
- S4010,2 % · 1,09 %
- V60 CROSS COUNTRY2,3 % · 0,52 %
- S903,7 % · 0,00 %
- V40 CROSS COUNTRY5,4 % · 0,49 %
- 8508,8 % · 1,96 %
- 94010,3 % · 1,72 %
- S7010,6 % · 2,13 %
- 7404,8 % · 0,00 %
- 9605,6 % · 0,00 %
- 4600,0 % · 14,29 %
- 4400,0 % · 0,00 %