VOLVO S70
VOLVO S70 se vyrábí od roku 1988. V Česku jich jezdí 172, 56 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,8 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 26,9 roku a 317 696 km.
- 1988–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 87,2 %
- Částečně způsobilé 10,6 % stejně stará vozidla 9,8 %
- Nezpůsobilé 2,13 % stejně stará vozidla 1,33 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 47 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 4,3
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 4,3
- Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí 2,1
- Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 2,1
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- VOLVO
- Roky výroby
- 1988–dosud
- V provozu v ČR
- 172 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 1 476Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %4,3
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům4,3
- Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí2,1
- Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech2,1
- Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě otevřít nebo zavřít2,1
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely VOLVO
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| VOLVO S70 | 10,6 % | 47 |
| VOLVO XC60 | 3,8 % | 6 116 |
| VOLVO XC90 | 4,8 % | 4 526 |
| VOLVO V70 | 8,9 % | 2 672 |
| VOLVO V60 | 5,2 % | 1 801 |
| VOLVO XC70 | 5,6 % | 1 553 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 47 pravidelných technických prohlídek aut VOLVO S70 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 10,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,8 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 2,13 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,79 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel. Celá značka VOLVO: 5,6 % a 0,28 %.
- 172 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 56 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % (4,3 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 47 | 10,6 % | +0,8 | 2,13 % | +0,79 | 26,9 let | 317 696 km |
| 2025 | 60 | 8,3 % | −2,5 | 0,00 % | −1,55 | 26,6 let | 313 280 km |
| 2024 | 51 | 7,8 % | −2,5 | 0,00 % | −1,74 | 25,0 let | 318 242 km |
| 2023 | 70 | 11,4 % | +3,3 | 1,43 % | −0,08 | 24,5 let | 302 919 km |
| 2022 | 73 | 8,2 % | −0,3 | 2,74 % | +1,17 | 23,3 let | 309 371 km |
| 2021 | 71 | 5,6 % | −2,2 | 0,00 % | −1,71 | 22,7 let | 290 739 km |
| 2020 | 77 | 9,1 % | 0,0 | 2,60 % | +1,00 | 21,5 let | 293 614 km |
| 2019 | 84 | 10,7 % | +0,5 | 0,00 % | −1,39 | 20,5 let | 298 178 km |
| 2018 | 83 | 13,3 % | +3,5 | 2,41 % | +0,42 | 19,5 let | 283 977 km |
| 2017 | 88 | 14,8 % | +5,2 | 2,27 % | +0,09 | 18,4 let | 288 155 km |
| 2016 | 80 | 8,8 % | −1,2 | 1,25 % | −1,01 | 17,3 let | 269 950 km |
| 2015 | 109 | 10,1 % | +1,0 | 0,00 % | −2,84 | 16,4 let | 269 794 km |
| 2014 | 85 | 4,7 % | −3,4 | 0,00 % | −2,93 | 14,9 let | 257 444 km |
| 2013 | 100 | 8,0 % | −0,2 | 0,00 % | −3,20 | 14,8 let | 248 167 km |
| 2012 | 90 | 3,3 % | −4,8 | 5,56 % | +1,63 | 13,1 let | 247 376 km |
| 2011 | 99 | 6,1 % | −1,2 | 4,04 % | −1,02 | 12,5 let | 233 416 km |
| 2010 | 94 | 7,4 % | +0,6 | 5,32 % | +0,40 | 11,4 let | 227 789 km |
| 2009 | 97 | 7,2 % | +0,6 | 2,06 % | −2,64 | 10,5 let | 208 671 km |
| 2008 | 18 | 11,1 % | +4,9 | 5,56 % | +1,12 | 7,7 let | 229 856 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| 1997 | – | – | – | – | 0,0 % (24 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1988; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2021 | STK 2019 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2016 | STK 2015 | STK 2014 | STK 2013 | STK 2012 | STK 2011 | STK 2010 | STK 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1998 | 12,1 % | 8,3 % | 2,7 % | 2,6 % | 7,7 % | |||||||
| 1997 | 0,0 % | 2,9 % | 16,2 % | 8,5 % | 12,5 % | 9,8 % | 7,1 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1988; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %
4,3 na 100 prohlídek
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
4,3 na 100 prohlídek
Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. (4.4.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí
2,1 na 100 prohlídek
U potkávacího nebo dálkového světlometu zdroj světla ve světlometu chybně upevněn nebo je vadný, takže nesplňuje fotometrické vlastnosti (nevytváří požadovanou kresbu) nebo způsobuje oslnění. (4.1.1.1.5, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech
2,1 na 100 prohlídek
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě otevřít nebo zavřít
2,1 na 100 prohlídek
Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě otevřít nebo zavřít. (6.2.3.5.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Výstražná signalizace ukazuje nesprávnou funkci systému ABS
2,1 na 100 prohlídek
Výstražná signalizace ukazuje nesprávnou funkci systému ABS. (1.6.2, 1. brzdové zařízení)
-
Zařízení ochrany proti podjetí zezadu nebo boční ochrany nebo nárazník, je-li vyžadován, chybí nebo systému neplní svůj účel nebo zjevně není v souladu s požadavky
2,1 na 100 prohlídek
Zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrana, nárazník, je-li vyžadován, chybí, je neúplný nebo některá část zařízení je poškozená tak, že zařízení neplní svůj účel nebo konstrukce zařízení nebo jeho montáž na vozidle není v souladu s požadavky. (6.1.4.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům
2,1 na 100 prohlídek
V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. (5.3.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu
2,1 na 100 prohlídek
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí. (5.3.4.2.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
2,1 na 100 prohlídek
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Nejčastější nebezpečné závady
-
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech
2,1 na 100 prohlídek
Žádná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.2, 1. brzdové zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek aut VOLVO S70 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak VOLVO S70 dopadá na STK?
Z 47 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 10,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 2,13 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,8 % částečně způsobilých, VOLVO S70 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely VOLVO
- XC603,8 % · 0,08 %
- XC904,8 % · 0,40 %
- V708,9 % · 0,30 %
- V605,2 % · 0,06 %
- XC705,6 % · 0,39 %
- XC401,8 % · 0,00 %
- V409,0 % · 0,51 %
- V508,8 % · 0,29 %
- S607,4 % · 0,51 %
- V903,9 % · 0,11 %
- S806,1 % · 0,25 %
- V90 CROSS COUNTRY2,0 % · 0,00 %
- C3011,1 % · 0,63 %
- S4010,2 % · 1,09 %
- V60 CROSS COUNTRY2,3 % · 0,52 %
- S903,7 % · 0,00 %
- C707,7 % · 0,62 %
- V40 CROSS COUNTRY5,4 % · 0,49 %
- 8508,8 % · 1,96 %
- 94010,3 % · 1,72 %
- 7404,8 % · 0,00 %
- 9605,6 % · 0,00 %
- 4600,0 % · 14,29 %
- 4400,0 % · 0,00 %