VOLVO V40

VOLVO V40 se vyrábí od roku 1996. V Česku jich jezdí 4 490, 76 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,3 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 13,7 roku a 189 508 km.

  • 1996–dosud
  • kategorie M1
VOLVO V40 – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 90,5 %
  • Částečně způsobilé 9,0 % stejně stará vozidla 6,6 %
  • Nezpůsobilé 0,51 % stejně stará vozidla 0,51 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 1 385 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené 1,6
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,4
  • Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,9
  • Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 0,6

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
VOLVO
Roky výroby
1996–dosud
V provozu v ČR
4 490 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 33 329

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 189 508 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené1,6
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty1,4
  3. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,9
  4. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu0,6
  5. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,6

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely VOLVO

ModelČástečně způsobiléProhlídek
VOLVO V40 9,0 % 1 385
VOLVO XC60 3,8 % 6 116
VOLVO XC90 4,8 % 4 526
VOLVO V70 8,9 % 2 672
VOLVO V60 5,2 % 1 801
VOLVO XC70 5,6 % 1 553

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 1 385 pravidelných technických prohlídek aut VOLVO V40 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 9,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,3 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,51 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka VOLVO: 5,6 % a 0,28 %.

  • 4 490 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 76 % dovezených ojetých.
  • Průměrný stav tachometru ve stáří 10 let: 163 151 km.
  • Nejčastější vážná závada: Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené (1,6 na 100 prohlídek).

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 1 385 9,0 % +2,3 0,51 % 0,00 13,7 let 189 508 km
2025 1 820 8,4 % +1,4 0,77 % +0,22 12,9 let 183 408 km
2024 1 811 9,3 % +2,2 0,61 % −0,09 13,5 let 187 795 km
2023 2 001 6,6 % +1,2 0,70 % +0,12 12,5 let 179 668 km
2022 2 132 6,6 % +0,7 0,84 % +0,14 13,1 let 184 609 km
2021 1 953 6,0 % +0,5 0,67 % −0,12 12,9 let 185 190 km
2020 1 991 7,3 % +0,6 1,26 % +0,41 13,7 let 195 421 km
2019 2 007 8,0 % +0,1 0,90 % +0,07 14,2 let 205 046 km
2018 1 898 8,6 % +0,4 2,05 % +0,69 15,3 let 221 874 km
2017 1 896 9,1 % +0,8 1,58 % −0,03 15,0 let 225 371 km
2016 1 875 10,3 % +1,4 1,65 % −0,13 14,8 let 224 993 km
2015 1 891 8,5 % +0,1 2,12 % −0,25 14,4 let 229 160 km
2014 1 921 8,6 % +1,0 2,03 % −0,50 13,5 let 217 794 km
2013 1 780 7,8 % +0,1 2,30 % −0,38 12,6 let 210 024 km
2012 1 844 7,6 % +0,1 3,20 % −0,23 11,6 let 203 841 km
2011 1 692 6,1 % −0,4 4,43 % 0,00 10,7 let 191 956 km
2010 1 699 5,5 % −0,7 3,94 % −0,29 9,5 let 180 845 km
2009 1 486 6,0 % 0,0 3,50 % −0,47 8,6 let 172 898 km
2008 247 5,3 % −1,1 3,64 % −0,78 7,7 let 163 699 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých aut VOLVO V40 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2019 0,9 % 3,1 % – – 5,7 % (7 let)
2018 1,5 % 3,9 % 1,9 % – 1,9 % (8 let)
2017 1,7 % 2,9 % 5,4 % – 8,0 % (9 let)
2016 2,6 % 2,2 % 6,4 % 7,2 % 7,2 % (10 let)
2015 4,3 % 2,8 % 6,2 % 6,3 % 12,1 % (11 let)
2014 1,8 % 4,1 % 5,5 % 9,9 % 8,7 % (12 let)
2013 0,6 % 4,5 % 4,1 % 7,0 % 15,8 % (13 let)
2012 0,0 % 1,9 % 1,8 % 1,7 % 8,1 % (14 let)
2006 3,3 % – – – –
2004 – 3,4 % 4,5 % 8,1 % 14,5 % (22 let)
2003 – 3,9 % 4,4 % 9,1 % 12,1 % (23 let)
2002 – 5,9 % 3,1 % 5,5 % 9,5 % (24 let)
2001 – – 2,6 % 4,9 % 12,5 % (25 let)
2000 – – 6,1 % 6,1 % 11,1 % (26 let)
1999 – – – 3,7 % –
1998 – – – 0,0 % –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1996; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020STK 2019STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009STK 2008
2019 5,7 % 3,1 % 0,9 %
2018 1,9 % 0,0 % 3,9 % 1,5 %
2017 8,0 % 5,4 % 1,1 % 2,9 % 0,0 % 1,7 %
2016 7,2 % 4,7 % 6,4 % 3,6 % 2,2 % 2,6 %
2015 12,1 % 6,3 % 8,0 % 6,2 % 3,9 % 2,8 % 4,8 % 4,3 %
2014 8,7 % 7,6 % 9,9 % 7,9 % 5,5 % 2,2 % 4,1 % 6,5 % 1,8 %
2013 15,8 % 7,5 % 7,5 % 7,0 % 12,0 % 4,1 % 2,8 % 4,5 % 3,1 % 0,6 %
2012 8,1 % 16,7 % 12,5 % 5,4 % 1,7 % 13,3 % 1,8 % 1,9 % 0,0 %
2008 6,1 %
2007 7,7 %
2006 3,3 %
2004 14,5 % 16,1 % 12,6 % 10,8 % 10,6 % 14,0 % 7,5 % 9,6 % 10,0 % 7,0 % 9,8 % 4,3 % 8,1 % 2,6 % 4,5 % 3,4 %
2003 12,1 % 12,0 % 10,0 % 9,1 % 11,3 % 7,4 % 9,3 % 8,8 % 8,1 % 8,9 % 9,1 % 10,0 % 10,5 % 9,1 % 6,3 % 4,4 % 2,6 % 3,9 %
2002 9,5 % 20,2 % 14,0 % 13,4 % 6,2 % 8,6 % 9,5 % 11,3 % 9,0 % 8,9 % 9,5 % 8,3 % 8,7 % 4,7 % 5,5 % 4,7 % 3,1 % 6,7 % 5,9 %
2001 12,5 % 8,5 % 9,3 % 8,4 % 8,9 % 13,2 % 7,0 % 9,4 % 9,0 % 9,4 % 11,4 % 8,9 % 9,3 % 4,7 % 9,8 % 4,9 % 3,8 % 2,6 %
2000 11,1 % 22,0 % 18,0 % 9,8 % 9,7 % 7,4 % 11,0 % 5,9 % 8,3 % 6,3 % 9,8 % 7,9 % 9,2 % 13,4 % 9,4 % 7,7 % 6,1 % 7,5 % 6,1 %
1999 15,2 % 20,4 % 7,7 % 10,7 % 8,7 % 7,4 % 9,0 % 9,8 % 10,9 % 9,5 % 7,7 % 7,0 % 5,6 % 5,5 % 6,5 % 5,7 % 3,7 % 0,0 %
1998 10,0 % 20,0 % 6,0 % 13,2 % 3,7 % 9,8 % 11,9 % 9,3 % 14,1 % 12,3 % 6,1 % 7,8 % 8,5 % 8,5 % 8,6 % 7,8 % 9,1 % 0,0 %
1997 11,8 % 7,9 % 13,5 % 3,2 % 22,5 % 9,2 % 9,9 % 13,2 % 12,7 % 12,3 % 10,9 % 9,8 % 8,8 % 5,8 % 6,5 % 8,5 %
1996 28,1 % 9,1 % 18,4 % 11,3 % 10,7 % 3,2 % 9,9 % 3,2 % 7,0 % 7,3 %

Vozový park v ČR

V provozu
4 490
z 8 974 registrovaných celkem
Zaniklo
3 595
40,1 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
399 / 490
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
79,2 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené 1,6 na 100 prohlídek
    Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m-1. (8.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,4 na 100 prohlídek
    Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  3. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,9 na 100 prohlídek
    Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. (4.4.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  4. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 0,6 na 100 prohlídek
    Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
  5. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,6 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  6. Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 0,6 na 100 prohlídek
    Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
  7. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,6 na 100 prohlídek
    Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
  8. Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 0,6 na 100 prohlídek
    Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. (6.2.1.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  9. Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu 0,5 na 100 prohlídek
    Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí. (5.3.4.2.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  10. Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 0,5 na 100 prohlídek
    Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. (1.1.14.1.2, 1. brzdové zařízení)

Nejčastější nebezpečné závady

  1. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,1 na 100 prohlídek
    Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna. (4.3.1.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. V uchycení a/nebo spojení zařízení stabilizátoru jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí, nebo uchycení, či spojení součástí stabilizátoru není spolehlivé nebo neodpovídá požadavkům 0,1 na 100 prohlídek
    Spojení nebo upevnění součástí stabilizátoru je natolik nespolehlivé (spojovací prvky uvolněné, prasklé nebo chybí) nebo v pohyblivém uložení stabilizátoru (pouzdra / čepy / silentbloky / tyčky s kulovými čepy) jsou natolik velké vůle, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla. (5.3.1.4.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  3. Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 0,1 na 100 prohlídek
    Žádná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.2, 1. brzdové zařízení)
  4. Z brzdového potrubí nebo spojů uniká médium 0,1 na 100 prohlídek
    Z brzdového potrubí nebo spojů únik brzdové kapaliny. (1.1.11.2.3, 1. brzdové zařízení)
  5. Z brzdových hadic nebo spojů uniká médium 0,1 na 100 prohlídek
    Z brzdové hadice nebo spojů únik brzdové kapaliny. (1.1.12.3.3, 1. brzdové zařízení)
  6. Brzdové lano poškozené nebo popraskané nebo zkorodované nebo zauzlované 0,1 na 100 prohlídek
    Brzdové lano chybí nebo jev tak zhoršeném technickém stavu (např. nadměrně zkorodované, poškozené nebo popraskané), že není funkční nebo spolehlivé. (1.1.15.1.2, 1. brzdové zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek aut VOLVO V40 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak VOLVO V40 dopadá na STK?

Z 1 385 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 9,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,51 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 6,6 % částečně způsobilých, VOLVO V40 tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely VOLVO