VOLVO S60

VOLVO S60 se vyrábí od roku 2000. V Česku jich jezdí 4 033, 53 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,9 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 17,6 roku a 262 195 km.

  • 2000–dosud
  • kategorie M1
VOLVO S60 – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 92,1 %
  • Částečně způsobilé 7,4 % stejně stará vozidla 8,4 %
  • Nezpůsobilé 0,51 % stejně stará vozidla 0,77 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 1 184 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 1,0
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,9
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,8
  • Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,8

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
VOLVO
Roky výroby
2000–dosud
V provozu v ČR
4 033 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 23 592

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 262 195 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %1,0
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty0,9
  3. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty0,8
  4. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,8
  5. Nevhodná vůle v pohyblivých spojích pákového mechanismu řízení0,7

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely VOLVO

ModelČástečně způsobiléProhlídek
VOLVO S60 7,4 % 1 184
VOLVO XC60 3,8 % 6 116
VOLVO XC90 4,8 % 4 526
VOLVO V70 8,9 % 2 672
VOLVO V60 5,2 % 1 801
VOLVO XC70 5,6 % 1 553

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 1 184 pravidelných technických prohlídek aut VOLVO S60 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,9 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,51 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,27 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka VOLVO: 5,6 % a 0,28 %.

  • 4 033 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 53 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % (1 na 100 prohlídek).

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 1 184 7,4 % −0,9 0,51 % −0,27 17,6 let 262 195 km
2025 1 556 7,8 % −1,4 0,32 % −0,55 16,9 let 256 370 km
2024 1 595 7,9 % −0,8 0,31 % −0,59 16,2 let 252 542 km
2023 1 605 5,5 % −1,6 1,12 % +0,32 15,9 let 255 090 km
2022 1 551 6,9 % −0,5 0,64 % −0,17 15,2 let 247 437 km
2021 1 569 6,5 % −0,2 0,51 % −0,38 14,7 let 250 371 km
2020 1 423 6,8 % −0,4 0,84 % +0,10 13,5 let 235 098 km
2019 1 574 6,8 % −1,1 0,57 % −0,07 13,1 let 236 908 km
2018 1 402 5,9 % −1,1 0,64 % −0,26 12,0 let 221 022 km
2017 1 448 6,4 % −0,6 0,41 % −0,63 11,6 let 223 110 km
2016 1 286 5,8 % −0,9 0,39 % −0,62 10,4 let 202 690 km
2015 1 337 5,7 % −0,6 0,90 % −0,50 10,1 let 203 722 km
2014 1 161 7,2 % +1,6 0,60 % −0,85 9,0 let 189 978 km
2013 1 126 6,5 % +0,3 0,71 % −0,94 8,8 let 192 473 km
2012 955 6,8 % +1,1 1,26 % −0,95 7,8 let 178 869 km
2011 1 022 5,7 % +0,6 2,35 % −0,72 7,2 let 171 522 km
2010 843 5,9 % +1,2 1,90 % −0,91 6,2 let 158 230 km
2009 811 5,4 % +0,6 1,36 % −1,36 5,7 let 151 656 km
2008 144 4,2 % −0,8 0,00 % −2,90 4,9 let 137 234 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých aut VOLVO S60 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2021 9,1 % – – – –
2020 3,4 % 0,0 % – – 0,0 % (6 let)
2019 2,5 % 2,6 % – – –
2017 2,3 % 2,5 % 5,4 % – –
2016 4,2 % 2,3 % 6,1 % – –
2015 2,3 % 2,8 % 8,8 % – –
2014 2,1 % 0,0 % 0,0 % 5,3 % 3,2 % (12 let)
2013 0,0 % 2,9 % 7,3 % 3,6 % 3,2 % (13 let)
2012 1,2 % 4,8 % 3,7 % 8,6 % 10,8 % (14 let)
2011 0,0 % 0,0 % 4,6 % 6,2 % 8,6 % (15 let)
2010 1,0 % 3,0 % 1,0 % 4,8 % 6,3 % (16 let)
2009 2,6 % 5,1 % 10,8 % 5,7 % –
2008 6,2 % 2,9 % 4,5 % 6,3 % 9,6 % (18 let)
2007 2,1 % 2,7 % 4,8 % 5,8 % 6,6 % (19 let)
2006 2,3 % 3,7 % 8,0 % 6,0 % 9,3 % (20 let)
2005 2,3 % 4,8 % 6,5 % 2,7 % 8,4 % (21 let)
2004 0,0 % 8,0 % 9,7 % 3,2 % 6,0 % (22 let)
2003 – 7,0 % 6,6 % 7,7 % 11,6 % (23 let)
2002 – 5,8 % 7,8 % 8,3 % 7,9 % (24 let)
2001 – – 6,9 % 6,2 % 3,7 % (25 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2000; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020STK 2019STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009STK 2008
2021 9,1 %
2020 0,0 % 3,4 %
2019 2,6 % 2,5 %
2017 5,4 % 2,5 % 2,3 %
2016 6,1 % 2,3 % 4,2 %
2015 8,8 % 2,8 % 2,3 %
2014 3,2 % 5,3 % 0,0 % 0,0 % 2,1 %
2013 3,2 % 5,4 % 10,0 % 3,6 % 7,3 % 2,9 % 0,0 %
2012 10,8 % 7,1 % 8,8 % 2,4 % 8,6 % 0,0 % 3,7 % 4,8 % 1,2 %
2011 8,6 % 3,2 % 0,0 % 3,4 % 11,0 % 6,2 % 9,1 % 4,6 % 1,7 % 0,0 % 2,3 % 0,0 %
2010 6,3 % 4,5 % 6,9 % 5,7 % 7,0 % 2,3 % 4,8 % 5,0 % 1,0 % 16,7 % 3,0 % 1,0 %
2009 12,1 % 8,6 % 0,0 % 5,7 % 10,8 % 5,1 % 2,6 %
2008 9,6 % 9,1 % 8,7 % 8,0 % 13,9 % 12,2 % 1,5 % 8,2 % 6,3 % 11,6 % 4,5 % 2,6 % 2,9 % 6,2 %
2007 6,6 % 10,9 % 6,3 % 6,7 % 7,6 % 8,4 % 9,5 % 10,5 % 7,8 % 5,8 % 5,4 % 4,8 % 4,2 % 2,7 % 0,0 % 2,1 %
2006 9,3 % 2,4 % 7,8 % 3,4 % 6,2 % 8,0 % 7,1 % 7,6 % 6,3 % 9,3 % 6,0 % 5,9 % 8,0 % 6,7 % 3,7 % 14,0 % 2,3 %
2005 8,4 % 8,8 % 6,3 % 8,1 % 6,2 % 3,6 % 8,9 % 6,0 % 8,5 % 3,8 % 6,4 % 2,7 % 8,0 % 6,5 % 2,7 % 4,8 % 6,7 % 2,3 %
2004 6,0 % 9,0 % 12,1 % 10,8 % 6,8 % 9,0 % 9,1 % 7,9 % 5,0 % 9,4 % 7,3 % 9,4 % 3,2 % 11,5 % 9,7 % 4,3 % 8,0 % 3,2 % 0,0 %
2003 11,6 % 11,0 % 9,2 % 5,2 % 10,2 % 5,0 % 7,2 % 6,2 % 8,9 % 6,0 % 8,3 % 5,8 % 6,5 % 7,7 % 9,1 % 6,6 % 3,5 % 7,0 %
2002 7,9 % 12,4 % 9,7 % 5,9 % 4,7 % 6,7 % 6,7 % 9,1 % 5,2 % 9,3 % 5,0 % 7,6 % 11,6 % 8,5 % 8,3 % 6,5 % 7,8 % 5,1 % 5,8 %
2001 3,7 % 4,9 % 10,3 % 2,4 % 7,3 % 10,1 % 8,5 % 7,5 % 9,3 % 4,8 % 8,5 % 8,7 % 11,6 % 5,9 % 6,7 % 6,2 % 5,5 % 6,9 %
2000 16,7 % 0,0 % 3,0 % 3,3 % 3,1 %

Vozový park v ČR

V provozu
4 033
z 5 195 registrovaných celkem
Zaniklo
552
10,6 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
360 / 250
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
53 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 1,0 na 100 prohlídek
    Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,9 na 100 prohlídek
    Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  3. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,8 na 100 prohlídek
    Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
  4. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,8 na 100 prohlídek
    U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  5. Nevhodná vůle v pohyblivých spojích pákového mechanismu řízení 0,7 na 100 prohlídek
    V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. (2.1.3.1.1, 2. řízení)
  6. Nadměrná radiální vůle rejdového čepu 0,7 na 100 prohlídek
    U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. (5.1.2.2.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  7. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 0,7 na 100 prohlídek
    Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
  8. V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům 0,7 na 100 prohlídek
    V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. (5.3.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  9. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,6 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  10. Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům 0,6 na 100 prohlídek
    Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. (4.1.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)

Nejčastější nebezpečné závady

  1. Rozdíl brzdných sil na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru 0,2 na 100 prohlídek
    Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. (1.2.1.2.2, 1. brzdové zařízení)
  2. Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý 0,1 na 100 prohlídek
    Po aktivaci brzdy se na vozidle neuvedou v činnost brzdová světla. (4.3.2.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  3. Nevhodná vůle v pohyblivých spojích pákového mechanismu řízení 0,1 na 100 prohlídek
    V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) jsou natolik velké vůle, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla (nebezpečí rozpojení). (2.1.3.1.2, 2. řízení)
  4. Elektrické kabely nespolehlivě připevněny k vozidlu nebo nevhodně vedeny 0,1 na 100 prohlídek
    Elektrické kabely nevhodně vedeny nebo nespolehlivě připevněny, hrozí bezprostřední nebezpečí vzniku elektrického zkratu nebo požáru v důsledku jejich poškození. (4.11.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  5. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,1 na 100 prohlídek
    Na vozidle nesvítí žádná zadní obrysová svítilna nebo na straně do vozovky nesvítí žádná zadní obrysová svítilna včetně doplňkové obrysové svítilny. (4.2.1.1.5, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  6. Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 0,1 na 100 prohlídek
    Žádné z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.2, 1. brzdové zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek aut VOLVO S60 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak VOLVO S60 dopadá na STK?

Z 1 184 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,51 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 8,4 % částečně způsobilých, VOLVO S60 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely VOLVO