APRILIA ETV 1000 motocykl

Polokapotáž APRILIA ETV 1000 se vyrábí od roku 2001. V Česku jich jezdí 524, 91 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,6 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 22,2 roku a 65 707 km.

  • 2001–dosud
  • kategorie L
  • Polokapotáž
  • 2 místa
APRILIA ETV 1000 – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 94,2 %
  • Částečně způsobilé 5,8 % stejně stará vozidla 4,2 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,3 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 86 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 2,3
  • Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2
  • Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2
  • Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
APRILIA
Roky výroby
2001–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
524 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 1 887

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky2,3
  2. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,2
  3. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,2
  4. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,2
  5. U počítadla ujeté vzdálenosti zjevná manipulace s počtem ujetých kilometrů1,2

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely APRILIA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
APRILIA ETV 1000 5,8 % 86
APRILIA SR 50 5,7 % 157
APRILIA PEGASO 650 4,0 % 124
APRILIA ATLANTIC 500 6,0 % 84
APRILIA SR MOTARD 125 7,8 % 77
APRILIA SCARABEO 7,8 % 64

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 86 pravidelných technických prohlídek motocyklů APRILIA ETV 1000 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,6 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,30 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka APRILIA: 4,0 % a 0,59 %.

  • 524 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 91 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky (2,3 na 100 prohlídek).
  • Nesrovnalost ve stavu tachometru: 3,8 % vozů (všechny motorky 7,3 %).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 86 5,8 % +1,6 0,00 % −0,30 22,2 let 65 707 km
2025 62 1,6 % −3,0 0,00 % −0,31 21,2 let 62 707 km
2024 63 4,8 % +0,4 0,00 % −0,36 20,6 let 60 365 km
2023 100 3,0 % −0,8 0,00 % −0,29 19,5 let 62 095 km
2022 135 0,7 % −3,4 0,00 % −0,27 18,5 let 63 063 km
2021 90 1,1 % −3,2 0,00 % −0,29 17,4 let 55 719 km
2020 73 0,0 % −4,9 0,00 % −0,41 16,3 let 50 734 km
2019 81 4,9 % −0,1 0,00 % −0,24 15,4 let 50 923 km
2018 184 2,7 % −2,4 0,00 % −0,25 14,7 let 52 343 km
2017 161 3,7 % −3,2 0,00 % −0,25 13,5 let 49 274 km
2016 143 0,7 % −7,1 0,00 % −0,27 12,7 let 46 496 km
2015 128 0,0 % −3,9 0,78 % +0,37 11,5 let 43 974 km
2014 128 1,6 % −1,6 0,00 % −0,37 10,3 let 41 296 km
2013 109 4,6 % +1,0 1,83 % +1,37 9,5 let 38 545 km
2012 120 1,7 % −1,8 0,83 % +0,04 8,2 let 36 562 km
2011 86 1,2 % −2,0 0,00 % −1,24 7,3 let 37 136 km
2010 79 0,0 % −2,9 0,00 % −1,17 6,2 let 30 738 km
2009 55 1,8 % −1,1 0,00 % −1,08 5,5 let 27 889 km
2008 4 0,0 % −2,6 0,00 % −1,19 4,5 let 49 611 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2022
2002 – – – 3,0 % 0,0 % (20 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2001; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2022STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012
2004 0,0 %
2003 0,0 % 3,2 %
2002 0,0 % 0,0 % 2,4 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 3,0 %
2001 6,5 % 6,1 %

Nesrovnalosti v nárůstu počtu km

S nesrovnalostí
3,85 %
8 z 208 vozů
Stejné ročníky: všechny motorky
7,33 %
o 3,48 p. b. méně

Podle ročníku

Podle roku zjištění

Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.

Vozový park v ČR

V provozu
524
z 572 registrovaných celkem
Zaniklo
16
2,8 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
11 / 21
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
91,6 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje APRILIA ETV 1000

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 290 mm –
Šířka 876 mm –
Výška 1 436 mm –
Rozvor 1 544 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 248 kg –
Největší přípustná hmotnost 458 kg 428–458
Nejvyšší rychlost 220 km/h –
Hluk za jízdy 79,0 dB(A) 79,0–80,0

Karoserie

  • POLOKAPOTÁŽ 96 %
  • SPORTOVNÍ 4,2 %

Pohon

  • jedna náprava 98 %
  • 4×4 2,4 %

Emisní norma

  • EURO 1 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERNÁ 42 %
  • ŠEDÁ 23 %
  • ŠEDÁ-METAL 9,3 %
  • ČERVENÁ 4,7 %
  • STŘÍBRNÁ 4,7 %
  • BÍLÁ 2,3 %
  • MODRÁ 2,3 %
  • HNĚDÁ 2,3 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 2,3 na 100 prohlídek
    Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  2. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  3. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2 na 100 prohlídek
    U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  4. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,2 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá směrová svítilna. (4.4.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  5. U počítadla ujeté vzdálenosti zjevná manipulace s počtem ujetých kilometrů 1,2 na 100 prohlídek
    U počítadla ujeté vzdálenosti zjevná manipulace s počtem ujetých kilometrů. (7.11.1.1, 7. jiné vybavení)
  6. Brzdové obložení nebo destičky nadměrně opotřebované 1,2 na 100 prohlídek
    Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem. (1.1.13.1.1, 1. brzdové zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů APRILIA ETV 1000 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak APRILIA ETV 1000 dopadá na STK?

Z 86 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,2 % částečně způsobilých, APRILIA ETV 1000 tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely APRILIA