CFMOTO X5 GLADIATOR motocykl
Čtyřkolka CFMOTO X5 GLADIATOR se vyrábí od roku 2008. V Česku jich jezdí 224, 0 % z nich jsou dovezené ojeté.
- 2008–dosud
- kategorie L
- Čtyřkolka
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 92,3 %
- Částečně způsobilé 7,7 % stejně stará vozidla 4,3 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,34 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 26 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Povinná kontrolka, je-li vyžadována u světelných zařízení nebo světelných systémů, chybí 3,8
- Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru 3,8
- V uchycení a/nebo spojení zařízení stabilizátoru jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí, nebo uchycení, či spojení součástí stabilizátoru není spolehlivé nebo neodpovídá požadavkům 3,8
- Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 3,8
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- CFMOTO
- Roky výroby
- 2008–dosud
- Palivo
- benzín
- Výkon
- 14–15 kW
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 224 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 450Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Povinná kontrolka, je-li vyžadována u světelných zařízení nebo světelných systémů, chybí3,8
- Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru3,8
- V uchycení a/nebo spojení zařízení stabilizátoru jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí, nebo uchycení, či spojení součástí stabilizátoru není spolehlivé nebo neodpovídá požadavkům3,8
- Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu3,8
- V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům3,8
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely CFMOTO
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| CFMOTO X5 GLADIATOR | – | 26 |
| CFMOTO CFORCE520L | 1,9 % | 267 |
| CFMOTO CFORCE 1000 | 2,5 % | 197 |
| CFMOTO CFORCE450L | 1,0 % | 197 |
| CFMOTO CFORCE 850XC | 1,7 % | 119 |
| CFMOTO CFORCE450S | 2,6 % | 117 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 26 pravidelných technických prohlídek motocyklů CFMOTO X5 GLADIATOR v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka CFMOTO: 2,9 % a 0,29 %.
- 224 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 0 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Povinná kontrolka, je-li vyžadována u světelných zařízení nebo světelných systémů, chybí (3,8 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 26 | 7,7 % | +3,4 | 0,00 % | −0,34 | 15,0 let | 7 061 km |
| 2025 | 22 | 0,0 % | −4,2 | 0,00 % | −0,54 | 14,7 let | 7 831 km |
| 2024 | 33 | 0,0 % | −3,9 | 0,00 % | −0,29 | 12,7 let | 6 500 km |
| 2023 | 49 | 6,1 % | +2,6 | 2,04 % | +1,70 | 11,9 let | 6 461 km |
| 2022 | 35 | 0,0 % | −3,6 | 0,00 % | −0,36 | 11,1 let | 6 672 km |
| 2021 | 31 | 0,0 % | −3,6 | 3,23 % | +2,89 | 9,9 let | 5 804 km |
| 2020 | 30 | 0,0 % | −4,0 | 0,00 % | −0,38 | 8,9 let | 6 113 km |
| 2019 | 48 | 2,1 % | −1,9 | 0,00 % | −0,33 | 7,2 let | 4 768 km |
| 2018 | 48 | 0,0 % | −4,4 | 0,00 % | −0,25 | 7,2 let | 5 485 km |
| 2017 | 28 | 3,6 % | −1,5 | 0,00 % | −0,24 | 6,3 let | 4 583 km |
| 2016 | 32 | 6,3 % | +0,9 | 0,00 % | −0,24 | 5,5 let | 4 448 km |
| 2015 | 28 | 3,6 % | +0,4 | 0,00 % | −0,35 | 4,9 let | 3 595 km |
| 2014 | 24 | 0,0 % | −3,1 | 0,00 % | −0,32 | 4,0 let | 6 063 km |
| 2013 | 16 | 0,0 % | −3,0 | 0,00 % | −0,45 | 3,6 let | 3 699 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2008; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje CFMOTO X5 GLADIATOR
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 100 mm | – |
| Šířka | 1 180 mm | – |
| Výška | 1 230 mm | – |
| Rozvor | 1 290 mm | – |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 344 kg | – |
| Největší přípustná hmotnost | 554 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 70 km/h | – |
| Hluk za jízdy | 80,0 dB(A) | – |
Karoserie
- ČTYŘKOLKA 100 %
Pohon
- 4×4 100 %
Emisní norma
- EURO 3 88 %
- EURO 2 13 %
Tažné zařízení v TP
- ano 57 %
- ne 43 %
Barva
- ČERNÁ 53 %
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 9,0 %
- ZELENÁ-ZÁKLADNÍ 8,5 %
- HNĚDÁ-ZÁKLADNÍ 5,3 %
- HNĚDÁ 4,8 %
- ZELENÁ 4,8 %
- STŘÍBRNÁ 4,3 %
- ZELENÁ-TMAVÁ 3,7 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech motocyklů stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CF188 | – | 15 kW (20 k) | 493 cm³ | benzín | 112 | 10 | – | – | – | – | 9 220 km |
| CF188 | – | 14 kW (19 k) | 493 cm³ | benzín | 76 | 9 | – | – | – | – | 4 157 km |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CF188 | 15 kW | – | – | 70 km/h | 344 kg | – | EURO 3 | 100 % |
| CF188 | 14 kW | – | – | 70 km/h | 344 kg | – | EURO 3 | 100 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Nejčastější vážné závady
-
Povinná kontrolka, je-li vyžadována u světelných zařízení nebo světelných systémů, chybí
3,8 na 100 prohlídek
Povinná kontrolka činnosti / signalizace poruchy /zapojení obvodu (optická nebo zvuková) světelného zařízení (jiného) nebo světelného systému, je-li vyžadována, chybí. (4.12.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru
3,8 na 100 prohlídek
Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. (1.4.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
V uchycení a/nebo spojení zařízení stabilizátoru jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí, nebo uchycení, či spojení součástí stabilizátoru není spolehlivé nebo neodpovídá požadavkům
3,8 na 100 prohlídek
V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky / tyčky s kulovými čepy) zařízení stabilizátoru jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné, prasklé nebo chybí nebo spojení neodpovídá požadavkům. (5.3.1.4.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu
3,8 na 100 prohlídek
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). (0.3.1.2, 0. identifikace vozidla)
-
V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům
3,8 na 100 prohlídek
V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. (5.3.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v dokumentaci vozidla nebo neodpovídá požadavkům nebo spojovací zařízení není schváleného typu
3,8 na 100 prohlídek
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení. (6.1.6.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %
3,8 na 100 prohlídek
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Narušená funkce ovládacího zařízení brzdových svítilen
3,8 na 100 prohlídek
Narušená funkce ovládacího zařízení – brzdová světla se nerozsvítí bezprostředně po aktivaci brzdy. (4.3.2.2.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech
3,8 na 100 prohlídek
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů CFMOTO X5 GLADIATOR v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak CFMOTO X5 GLADIATOR dopadá na STK?
Z 26 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,3 % částečně způsobilých, CFMOTO X5 GLADIATOR tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely CFMOTO
- CFORCE520L1,9 % · 0,37 %
- CFORCE 10002,5 % · 0,00 %
- CFORCE450L1,0 % · 0,51 %
- CFORCE 850XC1,7 % · 1,68 %
- CFORCE450S2,6 % · 0,00 %
- JOURNEYMAN 510 RX GLADIATOR8,3 % · 0,00 %
- GLADIATOR X85,1 % · 0,00 %
- CFORCE520S1,1 % · 0,00 %
- CFORCE5500,0 % · 0,00 %
- 650MT0,0 % · 0,00 %
- CFORCE 6000,0 % · 1,92 %
- CFORCE 820LE0,0 % · 0,00 %
- CFORCE 6252,4 % · 0,00 %
- GLADIATOR X69,1 % · 0,00 %
- 650GT9,7 % · 0,00 %
- GLADIATOR X50,0 % · 0,00 %
- JOURNEYMAN GLADIATOR X550 EFI4,0 % · 0,00 %
- CFORCE 800 LE4,3 % · 0,00 %
- JOURNEYMAN 530RX-A GLADIATOR11,8 % · 0,00 %
- X6 GLADIATOR5,9 % · 0,00 %
- JOURNEYMAN 530 RX GLADIATOR0,0 % · 0,00 %
- V30,0 % · 0,00 %