CFMOTO 650MT motocykl
A3 CFMOTO 650MT se vyrábí od roku 2018. V Česku jich jezdí 562, 1 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 5,6 roku a 21 241 km.
- 2018–dosud
- kategorie L
- A3
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 100 %
- Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 3 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,14 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 53 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- CFMOTO
- Roky výroby
- 2018–dosud
- Palivo
- benzín
- Výkon
- 42–45 kW
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 562 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 128Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 21 241 kmNáklady na palivo
Výchozí nájezd je průměr vozů CFMOTO 650MT (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.
Srovnání s dalšími modely CFMOTO
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| CFMOTO 650MT | 0,0 % | 53 |
| CFMOTO CFORCE520L | 1,9 % | 267 |
| CFMOTO CFORCE 1000 | 2,5 % | 197 |
| CFMOTO CFORCE450L | 1,0 % | 197 |
| CFMOTO CFORCE 850XC | 1,7 % | 119 |
| CFMOTO CFORCE450S | 2,6 % | 117 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 53 pravidelných technických prohlídek motocyklů CFMOTO 650MT v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,0 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,14 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka CFMOTO: 2,9 % a 0,29 %.
- 562 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 1 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 53 | 0,0 % | −3,0 | 0,00 % | −0,14 | 5,6 let | 21 241 km |
| 2025 | 53 | 9,4 % | +6,1 | 1,89 % | +1,67 | 5,5 let | 17 575 km |
| 2024 | 13 | 7,7 % | +4,7 | 0,00 % | −0,19 | 5,4 let | 18 104 km |
| 2023 | 5 | 0,0 % | −2,8 | 0,00 % | −0,13 | 4,0 let | 9 124 km |
| 2022 | 3 | 0,0 % | −2,4 | 0,00 % | −0,14 | 3,7 let | 16 236 km |
| 2020 | 1 | 0,0 % | 0,0 | 0,00 % | 0,00 | 0,0 let | 5 681 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | – | 0,0 % | – | – | 0,0 % (6 let) |
| 2019 | – | 10,6 % | – | – | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2018; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 |
|---|---|---|
| 2020 | 0,0 % | |
| 2019 | 10,6 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje CFMOTO 650MT
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 180 mm | – |
| Šířka | 835 mm | – |
| Výška | 1 332 mm | – |
| Rozvor | 1 425 mm | – |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 218 kg | – |
| Největší přípustná hmotnost | 368 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 170 km/h | – |
| Spotřeba kombinovaná | 5,4 l/100 km | 5,0–5,4 |
| CO₂ kombinovaně | 125 g/km | 120–125 |
| Hluk za jízdy | 75,0 dB(A) | – |
Karoserie
- A3 20 %
- MOTO 20 %
- MOTOCYKL 20 %
- KAPOTÁŽ 20 %
- ČTYŘKOLKA 20 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
- 4×4 0,2 %
Emisní norma
- EURO 5 80 %
- EURO 4 20 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- MODRÁ 54 %
- BÍLÁ 40 %
- ŠEDÁ 5,5 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech motocyklů stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 283MT-C | – | 42 kW (56 k) | 649 cm³ | benzín | 382 | 4 | – | – | – | – | 18 376 km |
| 283MT | – | 45 kW (61 k) | 649 cm³ | benzín | 154 | 49 | 0,0 % | −3,1 | 0,00 % | −0,16 | 21 459 km |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 283MT-C | 42 kW | 5,4 l | 125 g/km | 170 km/h | 218 kg | – | EURO 5 | 0 % |
| 283MT | 45 kW | 5,0 l | 120 g/km | 170 km/h | 218 kg | – | EURO 4 | 1 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Časté otázky
Jak CFMOTO 650MT dopadá na STK?
Z 53 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,0 % částečně způsobilých, CFMOTO 650MT tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely CFMOTO
- CFORCE520L1,9 % · 0,37 %
- CFORCE 10002,5 % · 0,00 %
- CFORCE450L1,0 % · 0,51 %
- CFORCE 850XC1,7 % · 1,68 %
- CFORCE450S2,6 % · 0,00 %
- JOURNEYMAN 510 RX GLADIATOR8,3 % · 0,00 %
- GLADIATOR X85,1 % · 0,00 %
- CFORCE520S1,1 % · 0,00 %
- CFORCE5500,0 % · 0,00 %
- CFORCE 6000,0 % · 1,92 %
- CFORCE 820LE0,0 % · 0,00 %
- CFORCE 6252,4 % · 0,00 %
- GLADIATOR X69,1 % · 0,00 %
- 650GT9,7 % · 0,00 %
- X5 GLADIATOR7,7 % · 0,00 %
- GLADIATOR X50,0 % · 0,00 %
- JOURNEYMAN GLADIATOR X550 EFI4,0 % · 0,00 %
- CFORCE 800 LE4,3 % · 0,00 %
- JOURNEYMAN 530RX-A GLADIATOR11,8 % · 0,00 %
- X6 GLADIATOR5,9 % · 0,00 %
- JOURNEYMAN 530 RX GLADIATOR0,0 % · 0,00 %
- V30,0 % · 0,00 %