CITROËN C25 dodávka N1

Ba CITROËN C25 se vyrábí od roku 1985. V Česku jich jezdí 6, 67 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1985–dosud
  • kategorie N1
  • Ba
  • 3 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 50 %
  • Částečně způsobilé 50,0 % stejně stará vozidla 9,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,05 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 2 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru 50,0
  • Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 50,0
  • Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 50,0
  • Uchycení čela nebo sloupků je nadměrně uvolněné nebo není spolehlivé 50,0

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
CITROËN
Roky výroby
1985–dosud
Počet míst
2–6
V provozu v ČR
6 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 431

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru50,0
  2. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům50,0
  3. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům50,0
  4. Uchycení čela nebo sloupků je nadměrně uvolněné nebo není spolehlivé50,0

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely CITROËN

ModelČástečně způsobiléProhlídek
CITROËN C25 – 2
CITROËN JUMPER 8,8 % 5 418
CITROËN BERLINGO 9,2 % 3 860
CITROËN JUMPY 10,0 % 1 306
CITROËN NEMO 8,0 % 187
CITROËN JUMPER 2.2 HDI 16V L2H2 9,7 % 113

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 2 pravidelných technických prohlídek dodávek CITROËN C25 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 50,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka CITROËN: 9,3 % a 0,73 %.

  • 6 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 67 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru (50 na 100 prohlídek).
  • Zaniklé vozy: polovina měla při poslední prohlídce víc než 262 500 km, průměrně ve stáří 18,1 let.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 2 50,0 % +40,9 0,00 % −1,05 30,0 let 235 130 km
2025 9 0,0 % −9,9 0,00 % −1,53 30,0 let 193 529 km
2024 6 16,7 % +7,4 0,00 % −1,88 30,0 let 180 070 km
2023 11 0,0 % −6,8 0,00 % −1,47 29,7 let 211 545 km
2022 13 7,7 % −1,5 0,00 % −1,45 27,4 let 199 743 km
2021 15 0,0 % −7,9 6,67 % +5,12 28,2 let 213 882 km
2020 12 0,0 % −9,4 0,00 % −1,27 27,3 let 195 218 km
2019 12 0,0 % −11,2 0,00 % −1,24 26,8 let 215 138 km
2018 24 16,7 % +5,1 0,00 % −2,40 25,5 let 236 803 km
2017 10 20,0 % +4,8 10,00 % +7,12 24,5 let 190 473 km
2016 22 18,2 % +3,0 4,55 % +1,45 23,5 let 252 495 km
2015 23 21,7 % +10,1 8,70 % +5,16 21,7 let 209 109 km
2014 37 18,9 % +8,8 2,70 % −1,39 20,7 let 229 205 km
2013 31 9,7 % −0,8 6,45 % +1,94 20,4 let 238 730 km
2012 47 14,9 % +4,9 6,38 % +1,17 18,6 let 250 803 km
2011 37 13,5 % +3,8 5,41 % −1,55 17,9 let 250 714 km
2010 52 15,4 % +6,2 5,77 % −1,06 15,9 let 242 089 km
2009 56 16,1 % +6,7 5,36 % −1,61 15,6 let 248 964 km
2008 12 16,7 % +5,1 25,00 % +16,80 14,2 let 231 445 km

Nájezd zaniklých vozů

Zaniklé vozy
79
se stavem tachometru z prohlídek STK
Střední poslední nájezd
262 500 km
polovina vozů zanikla s nižším
Průměrný poslední nájezd
274 170 km
při poslední prohlídce
Stáří při poslední prohlídce
18,1 let
průměr, od první registrace

Poslední známý nájezd (tis. km)

Vozy se stavem ZÁNIK v registru vozidel (trvalé vyřazení, zpravidla ekologická likvidace) a stav tachometru při jejich poslední technické prohlídce od roku 2008. Vůz mohl zaniknout až dva roky po ní, skutečný konečný nájezd je proto o něco vyšší. Model a generace podle zápisu při prohlídce, dodávky a malá užitková vozidla (N1).

Vozový park v ČR

V provozu
6
z 28 registrovaných celkem
Zaniklo
12
42,9 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
2 / 8
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
53,6 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje CITROËN C25

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 5 300 mm 5 300–7 600
Šířka 2 000 mm 2 000–2 300
Výška 2 070 mm 2 070–2 950
Rozvor 2 920 mm 2 920–3 790
Míst k sezení 3 2–6
Provozní hmotnost 1 625 kg 1 625–2 245
Největší přípustná hmotnost 3 100 kg 2 800–3 500
Brzděný přívěs 1 500 kg 1 100–1 800
Nejvyšší rychlost 140 km/h 115–140
Hluk za jízdy 77,0 dB(A) 77,0–79,0

Karoserie

  • BA 17 %
  • OBYTNÁ 17 %
  • DODÁVKA 17 %
  • SKLÁPĚČKOVÝ 17 %
  • SAMONOSNÁ 4DVEŘOVÁ 17 %
  • UZAVŘENÁ ČTYŘDVEŘOVÁ 17 %

Pohon

  • jedna náprava 83 %
  • 4×4 17 %

Emisní norma

  • EURO 1 100 %

Pneumatiky

  • 195/75 R16 75 %
  • 185/75 R14 25 %

Tažné zařízení v TP

  • ano 67 %
  • ne 33 %

Barva

  • BÍLÁ 50 %
  • ŽLUTÁ 17 %
  • ČERVENÁ 17 %
  • ORANŽOVÁ-TMAVÁ 17 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru 50,0 na 100 prohlídek
    Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. (1.4.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
  2. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 50,0 na 100 prohlídek
    U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  3. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 50,0 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá směrová svítilna. (4.4.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  4. Uchycení čela nebo sloupků je nadměrně uvolněné nebo není spolehlivé 50,0 na 100 prohlídek
    Upevnění čela nebo sloupků valníkové karoserie nákladního prostoru je uvolněné natolik, že je narušena pevnost a spolehlivost konstrukce valníkové karoserie. (6.2.90.2.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)

Závady u pravidelných prohlídek dodávek CITROËN C25 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak CITROËN C25 dopadá na STK?

Z 2 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 50,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,1 % částečně způsobilých, CITROËN C25 tedy dopadá hůř než průměr.

Kolik CITROËN C25 najede, než skončí?

Z 79 zaniklých vozů měla polovina při poslední prohlídce víc než 262 500 km, průměrně 274 170 km ve stáří 18,1 let.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely CITROËN