MULTICAR M 30 dodávka N1
Nosič výměnných nástaveb MULTICAR M 30 se vyrábí od roku 2002. V Česku jich jezdí 38, 61 % z nich jsou dovezené ojeté.
- 2002–dosud
- kategorie N1
- Nosič výměnných nástaveb
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 78,6 %
- Částečně způsobilé 21,4 % stejně stará vozidla 10,9 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,1 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 14 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům 21,4
- Nevhodná vůle v pohyblivých spojích pákového mechanismu řízení 14,3
- Chybí bezpečné zakončení (krytky) ostrých nebo náběžných hran nebo některá část systému je prasklá nebo nadměrně deformovaná nebo není úplná a může při kontaktu nebo letmém dotyku způsobit zranění 7,1
- Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům 7,1
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MULTICAR
- Roky výroby
- 2002–dosud
- Počet míst
- 2–5
- V provozu v ČR
- 38 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 856Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům21,4
- Nevhodná vůle v pohyblivých spojích pákového mechanismu řízení14,3
- Chybí bezpečné zakončení (krytky) ostrých nebo náběžných hran nebo některá část systému je prasklá nebo nadměrně deformovaná nebo není úplná a může při kontaktu nebo letmém dotyku způsobit zranění7,1
- Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům7,1
- Výstražná signalizace ukazuje nesprávnou funkci systému ABS7,1
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely MULTICAR
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MULTICAR M 30 | – | 14 |
| MULTICAR M 25 | 7,5 % | 577 |
| MULTICAR M 2510 | 8,0 % | 402 |
| MULTICAR M 26 | 9,7 % | 155 |
| MULTICAR 2510 | 7,5 % | 146 |
| MULTICAR M 2501 | 11,7 % | 120 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 14 pravidelných technických prohlídek dodávek MULTICAR M 30 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 21,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka MULTICAR: 9,0 % a 1,16 %.
- 38 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 61 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům (21,4 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 14 | 21,4 % | +10,6 | 0,00 % | −1,10 | 19,0 let | 83 321 km |
| 2025 | 26 | 7,7 % | −5,4 | 3,85 % | +2,45 | 20,5 let | 178 790 km |
| 2024 | 24 | 20,8 % | +8,7 | 0,00 % | −1,52 | 19,6 let | 138 100 km |
| 2023 | 67 | 9,0 % | −0,1 | 2,99 % | +1,96 | 15,4 let | 131 365 km |
| 2022 | 95 | 9,5 % | +0,3 | 1,05 % | +0,09 | 13,0 let | 95 913 km |
| 2021 | 69 | 11,6 % | +3,3 | 2,90 % | +1,90 | 12,6 let | 112 222 km |
| 2020 | 107 | 13,1 % | +4,3 | 1,87 % | +1,07 | 10,4 let | 85 948 km |
| 2019 | 70 | 31,4 % | +20,9 | 1,43 % | +0,71 | 11,0 let | 101 810 km |
| 2018 | 90 | 11,1 % | +1,6 | 0,00 % | −0,80 | 8,1 let | 73 915 km |
| 2017 | 38 | 10,5 % | +0,3 | 2,63 % | +1,55 | 7,6 let | 70 740 km |
| 2016 | 38 | 21,1 % | +8,1 | 2,63 % | +1,08 | 10,4 let | 107 506 km |
| 2015 | 23 | 17,4 % | +8,3 | 13,04 % | +11,37 | 9,4 let | 132 954 km |
| 2014 | 23 | 26,1 % | +17,5 | 4,35 % | +2,11 | 10,0 let | 107 187 km |
| 2013 | 24 | 33,3 % | +25,0 | 0,00 % | −2,05 | 7,9 let | 114 483 km |
| 2012 | 29 | 6,9 % | −1,3 | 0,00 % | −2,95 | 8,1 let | 89 766 km |
| 2011 | 25 | 28,0 % | +21,0 | 0,00 % | −4,09 | 7,0 let | 108 815 km |
| 2010 | 46 | 10,9 % | +4,3 | 2,17 % | −1,64 | 6,2 let | 75 706 km |
| 2009 | 24 | 20,8 % | +14,2 | 0,00 % | −3,42 | 4,7 let | 94 319 km |
| 2008 | 24 | 25,0 % | +17,0 | 4,17 % | +0,66 | 4,8 let | 99 607 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2014 | 11,1 % | 5,3 % | – | – | 5,3 % (6 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2002; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2020 | STK 2018 |
|---|---|---|
| 2014 | 5,3 % | 11,1 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MULTICAR M 30
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 265 mm | 4 265–5 185 |
| Šířka | 1 620 mm | 1 620–1 710 |
| Výška | 2 200 mm | 2 190–2 240 |
| Rozvor | 2 300 mm | 2 300–2 985 |
| Míst k sezení | 2 | 2–5 |
| Provozní hmotnost | 2 065 kg | 2 065–2 950 |
| Největší přípustná hmotnost | 3 500 kg | – |
| Brzděný přívěs | 3 500 kg | 2 350–3 500 |
| Nejvyšší rychlost | 110 km/h | 90–110 |
| Hluk za jízdy | 78,0 dB(A) | 78,0–79,0 |
Karoserie
- NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB 62 %
- BA VALNÍKOVÝ 32 %
- NOSIČ KONTEJNERŮ 2,9 %
- BA10 SKLÁPĚCÍ VOZIDLO 2,9 %
Pohon
- 4×4 59 %
- jedna náprava 41 %
Emisní norma
- EURO 3 75 %
- EURO 4 13 %
- EURO 5 13 %
Pneumatiky
- 225/75 R16 100 %
Tažné zařízení v TP
- ano 76 %
- ne 24 %
Barva
- ORANŽOVÁ 37 %
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 26 %
- ZELENÁ 11 %
- ČERVENÁ 11 %
- BÍLÁ 5,3 %
- MODROZEL-ZÁKLADNÍ 5,3 %
- MODRÁ 2,6 %
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ 2,6 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům
21,4 na 100 prohlídek
V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. (5.3.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Nevhodná vůle v pohyblivých spojích pákového mechanismu řízení
14,3 na 100 prohlídek
V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. (2.1.3.1.1, 2. řízení)
-
Chybí bezpečné zakončení (krytky) ostrých nebo náběžných hran nebo některá část systému je prasklá nebo nadměrně deformovaná nebo není úplná a může při kontaktu nebo letmém dotyku způsobit zranění
7,1 na 100 prohlídek
U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany). (6.1.4.2.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům
7,1 na 100 prohlídek
Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. (4.1.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Výstražná signalizace ukazuje nesprávnou funkci systému ABS
7,1 na 100 prohlídek
Výstražná signalizace ukazuje nesprávnou funkci systému ABS. (1.6.2, 1. brzdové zařízení)
-
Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy
7,1 na 100 prohlídek
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. (1.1.14.1.2, 1. brzdové zařízení)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
7,1 na 100 prohlídek
Referenční nebo přeběhové otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. (8.2.2.2.1.6, 8. obtěžování okolí)
-
V uchycení a/nebo spojení zařízení stabilizátoru jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí, nebo uchycení, či spojení součástí stabilizátoru není spolehlivé nebo neodpovídá požadavkům
7,1 na 100 prohlídek
V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky / tyčky s kulovými čepy) zařízení stabilizátoru jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné, prasklé nebo chybí nebo spojení neodpovídá požadavkům. (5.3.1.4.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
7,1 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Brzdové obložení nebo destičky znečištěné (olejem, tukem apod.)
7,1 na 100 prohlídek
Zjevné povrchové znečištění brzdových destiček nebo brzdového obložení (olejem, tukem apod.) - zjevně snížený brzdný účinek kola. (1.1.13.2.1, 1. brzdové zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek dodávek MULTICAR M 30 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MULTICAR M 30 dopadá na STK?
Z 14 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 21,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 10,9 % částečně způsobilých, MULTICAR M 30 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MULTICAR
- M 257,5 % · 1,39 %
- M 25108,0 % · 1,24 %
- M 269,7 % · 2,58 %
- 25107,5 % · 0,00 %
- M 250111,7 % · 0,83 %
- 256,3 % · 1,04 %
- FUMO9,9 % · 0,00 %
- M 26 A20,7 % · 0,00 %
- 25014,5 % · 0,00 %
- M 25137,5 % · 0,00 %
- M 25125,3 % · 0,00 %
- M27 CARRIER21,6 % · 2,70 %
- M 25.1 A12,1 % · 0,00 %
- M 2410,3 % · 3,45 %
- M 25770,0 % · 0,00 %